Wyślij SMS-a i pomóż osobom walczącym z nowotworem

Akcja specjalna Pod patronatem Polska Press
Fundacja Alivia od ponad 10 lat pomaga chorym walczyć z rakiem. Jej założycielem jest Bartosz Poliński – starszy brat Agaty. Gdy Agata miała 28 lat, usłyszała diagnozę zaawansowanego raka piersi. Jej rokowania były niepomyślne. Postanowiła jednak walczyć. Dziś rodzeństwo razem prowadzi największą fundację onkologiczną w Polsce.

Fundacja mobilizuje chorych do bycia odważnymi, aktywnymi pacjentami i daje im konkretne narzędzia do walki z rakiem. Pomaga gromadzić środki na nierefundowane przez NFZ leki, badania diagnostyczne czy konsultacje medyczne. W ciągu ostatnich 10 lat, dzięki wsparciu ponad 220 tysięcy Darczyńców, Alivia przekazała chorym na raka ponad 20 milionów złotych.

Alivia udostępnia bezpłatne serwisy Onkomapa i Kolejkoskop. Dzięki nim chorzy mogą znaleźć najlepiej oceniany ośrodek onkologiczny w okolicy, przyjaznego lekarza oraz wyszukać najkrótszą kolejkę do bezpłatnych badań diagnostycznych. W serwisie Prostowraka chorzy znajdą informacje o terapiach celowanych, a poprzez portal Oncoindex dowiedzą się, które terapie rekomendują naukowcy w poszczególnych rodzajach raka i które z nich są refundowane w Polsce.

Pojawienie się pandemii koronawirusa ograniczyło dostęp do opieki medycznej pacjentom chorym na raka. Osoby w trakcie leczenia onkologicznego nie mogły korzystać z publicznego transportu ze względu na obniżoną odporność i zwiększone ryzyko zakażenia. Dlatego Fundacja Alivia uruchomiła akcję #ONKOTAXI, dzięki której osoby walczące z nowotworem mogły bezpiecznie i bezpłatnie dojechać do placówek medycznych. Działania te wsparło wiele firm, w tym iTaxi – polska platforma technologiczna łącząca taksówkarzy i pasażerów.

W Polsce rakiem dotkniętych jest ponad 988 tys. osób. Dla wielu z nich pandemia COVID-19 stała się przeszkodą w drodze do wyzdrowienia. Dlatego zdecydowaliśmy się pomóc. Tylko od włączenia się do akcji zrealizowaliśmy blisko 2500 przejazdów – mówi Jarosław Grabowski, CEO iTaxi.

Fundacja wysłała też 30 000 maseczek i przyłbic do 43 najbardziej potrzebujących placówek onkologicznych.
Wierzymy, że moc tkwi w ludziach oraz ich solidarności. I nawet, jeśli przychodzi nam walczyć z rakiem i wirusem jednocześnie, działając razem, walczymy skuteczniej – podkreśla Agata Polińska, prezes Fundacji Alivia.

Alivia nie prowadzi działalności gospodarczej i nie korzysta ze wsparcia finansowego od instytucji publicznych. Darowizny od osób indywidualnych są dla Fundacji głównym źródłem przychodów. Pomóc Fundacji można w bardzo prosty sposób. Wystarczy wysłać SMS-a o treści ALIVIA na numer 4628 (koszt jak za zwykły SMS), a przedstawiciel fundacji oddzwoni i opowie, jak wesprzeć konkretne działania.

Dzięki Alivii wiem, że nie jestem sama, że są osoby i firmy, które pomagają osobom takim jak ja. Jestem bardzo wdzięczna za okazane mi wsparcie. Teraz mam dużo więcej siły i odwagi w walce z chorobą. Dziękuję – mówi Pani Agnieszka, która kilkukrotnie jechała do Centrum Onkologii z Onkotaxi.

Dodaj ogłoszenie