Wyścigi konne na Służewcu: Star Poker wyskoczył jak bób z...

  Wyścigi konne na Służewcu: Star Poker wyskoczył jak bób z łupinki

  Wiktor Lubicz

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Wyścigi konne na Służewcu: Star Poker wyskoczył jak bób z łupinki

  ©Bartek Syta/Polskapresse

  Podczas weekendu na torze wyścigów konnych na Służewcu szybkością znów błysnął trzyletni ogier Star Poker. Po raz drugi w ciągu miesiąca pobił rekord warszawskiego toru.
  Wyścigi konne na Służewcu: Star Poker wyskoczył jak bób z łupinki

  ©Bartek Syta/Polskapresse

  W najważniejszym w sezonie wyścigu sprinterskim Nagrodzie Syreny (kat. A, suma nagród 59 900 zł) ten kasztan z trzema białymi skarpetkami wyskoczył pod Piotrem Krowickim ze start maszyny jak młody bób z łupinki i podparty przez Mahari, przyczepioną do niego przez pół dystansu, wygrał w czasie 1 min 22,7 s na 1400 m na nośnej w niedzielę bieżni (2.8) i przy upalnej temperaturze 30 st. C.

  Endorphin, zwyciężczyni klasycznej Nagrody Wiosennej, finiszowała za nim na drugie miejsce, o dwie długości, przed Snowywhite.
  Trzy pierwsze miejsca zajęły trzylatki, przed Inheritorem. Wcześniej Star Poker był trzeci w klasycznej Nagrodzie Rulera i wygrał Nagrodę im. Jurjewicza również z miejsca do miejsca i w rekordowym czasie 1 min 34,3 s na 1600 m, w przeliczeniu nawet lepszym niż wynik na 1400 m, po odjęciu standardowej różnicy 12,8 s.

  Służewiecka bieżnia wyścigowa, płaska i doskonale wyprofilowana, jest na pewno jedną z najszybszych na świecie. Konie wyższej klasy mogłyby tutaj bić rekordy świata. Nowy rekordzista Służewca został zakupiony jako roczniak na wrześniowej aukcji Tattersalls w Irlandii i wygrał do tej pory 130 tys. zł dla swoich właścicielek Iwony Kachnowicz i Alicji Chodowiec.

  W drugim wyścigu porównawczym kategorii A Nagrodzie Kozienic (suma 78 750 zł) w efektownym stylu pod Markiem Brzeziną zwyciężył czterolatek Lucky Peter, półtorej długości przed Emperorem Ajeezem. Konie te były zakupione na tej samej aukcji, co Star Poker. Nie startował żaden trzylatek z Derby, a najlepszy nasz koń wyścigowy Camerun ścigał się przed tygodniem w Berlinie.

  Lucky Peter jest w szczytowej formie, zaś Emperor Ajeez, zwycięzca Nagrody Rulera, po ciężkiej wiośnie i nieudanym występie w Austrian Derby 30 czerwca, wyraźnie cofnął się w formie i z trudem obronił o szyję drugie miejsce, pod Aleksandrem Reznikowem, który wydusił z niego wszystko, co mógł.Derby na Służewcu dla koni arabskich wygrał Wares, wyhodowany i trenowany przez ród Głowackich

  W Nagrodzie Demon Cluba (I grupa, 21 875 zł), w swoim drugim starcie po dwudziestomiesięcznej przerwie Prince of Ecosse próbował pod Brzeziną bezskutecznie włączyć się do walki i był dopiero czwarty o dwie i pół długości za zwycięzcą w przeciętnym czasie. Pod niską wagą (53 kg) wygrał trzylatek z Golejewka Jovell (4/1), który w silnej stajni Walickiego nie miał zgłoszenia do Derby, a teraz otrzymał szansę.

  Znakomicie zapowiadający się i charyzmatyczny Prince of Ecosse startuje po ciężkiej kontuzji, z nogą ze śrubami. Brzezina rozrzutnie prowadził go na końcu, licząc na jego potencjalną klasę, trochę wyleciał na większe koło, a gdy rozpędził się, zdołał w ostatniej chwili minąć tylko klacz Mości Waćpani.
  1 »

  Czytaj treści premium w Polsce Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo