Wypłata 500 plus. Strajk pracowników pomocy społecznej może zablokować świadczenie

źródło: RzeczpospolitaSZaktualizowano 
Rzeczpospolita donosi, że istnieje ryzyko, że <strong>wnioski o przyznanie świadczenia 500+ dla milionów polskich rodzin w nowym okresie zasiłkowym będą rozpatrywane z opóźnieniem</strong>.
Rzeczpospolita donosi, że istnieje ryzyko, że wnioski o przyznanie świadczenia 500+ dla milionów polskich rodzin w nowym okresie zasiłkowym będą rozpatrywane z opóźnieniem. Paweł Lacheta
Do protestujących nauczycieli dołączy już niedługo nawet 40 tys. pracowników pomocy społecznej. Strajk pracowników pomocy społecznej może zablokować świadczenie 500 plus.

Rzeczpospolita donosi, że istnieje ryzyko, że wnioski o przyznanie świadczenia 500+ dla milionów polskich rodzin w nowym okresie zasiłkowym będą rozpatrywane z opóźnieniem. Dotyczy to także obiecanego przez Jarosława Kaczyńskiego świadczenia 500+ na pierwsze dziecko, które ma być wypłacane już od lipca tego roku.

Czego domagają się pracownicy pomocy społecznej? Pracownicy pomocy społecznej domagają się nie tylko podwyżek bardzo niskich pensji (średnio 1902 zł na rękę), ale także zmiany systemu udzielania przez państwo pomocy, który obecnie skupia się głównie na reagowaniu na największe patologie w najtrudniejszych rodzinach, zamiast im zawczasu przeciwdziałać.

500 plus na każde dziecko - zobacz zasady.

Przypomnijmy, że rząd skierował właśnie do Sejmu projekt ustawy rozszerzającej program 500 plus. Progi dochodowe zostaną zdjęte z programu.

Zobacz także: 500 PLUS na każde dziecko zostało przyjęte przez rząd! 6,8 mln dzieci włączonych do programu

O 500 plus na pierwsze dziecko pozytywnie wypowiedział się premier, Mateusz Morawiecki:

Zwykle potrzeby najbardziej bliskie naszej rzeczywistości wypierają te, które mają długi horyzont. Program „Rodzina 500+” ma służyć dzietności, ma poprawić demografię Polski. Tworzy plan długofalowego rozwoju Polski.

Projekt ustawy przewiduje, że prawo do świadczenia 500 plus będą miały wszystkie dzieci bez wyjątku:

  • 500 plus będą dostawały dzieci do 18 r. ż.;
  • nie będzie ważne, jak wiele zarabiają rodzice;
  • 500 plus dostaną także jedynacy.

Aktualnie świadczenie jest przyznawane na drugie i kolejne dziecko.

Wnioski o świadczenia będzie można złożyć w sposób tradycyjny:

  • osobiście w urzędzie;
  • na poczcie;
  • elektronicznie za pośrednictwem bankowości elektronicznej;
  • elektronicznie przez ministerialny Portal Informacyjno-Uslugowy Emp@tia.
  • elektronicznie przez platformę usług elektronicznych ZUS.

Wideo

Materiał oryginalny: Wypłata 500 plus. Strajk pracowników pomocy społecznej może zablokować świadczenie - Gazeta Pomorska

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 20

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.
G
Gość
2019-04-26T23:09:41 02:00, Asia:

Ja mam tylko jedno pytanie,dlaczego mopsy i gopsy uważają że rodzina wielodzietna to patologia,ja sama jestem po rozwodzie mam 10 dzieci,i mnie tak samo nazywaja, patologia bo mam tyle dzieci, dobrze mam tyle dzieci ile mam,ale się rodzeństwo szanuje.i rodzina.

2019-04-27T01:24:32 02:00, Gość:

Kobieto czy ty jestes powazna??? Dziesiatka dzieci w tych czasach masakra.... Oby te 500 plus zlikwidowali jak najszybciej bo przez to same problemy. A tych zarabiajacych na dzieciorobstwie to sznurem po plecach i do roboty.... I pamietajcie nie ma biedy sa tylko ludzie zle gospodarujacy pieniedzmi

2019-04-27T19:52:49 02:00, Zdenerwowana:

Glupa babo! Kobieta majaca 10 dzieci ktorzy sie szanuja to dla Ciebie patologia???? Patologia to rodzina gdzie ojciec matka pija I dzieci zaniedbane chodza a nie samotna matka z wielodzietna rodzina!!! Brawa dla tej kobiety jaki trud wlozyla w wychowanie zapewne wspanialych dzieci ktorzy sie kochaja I tworza szanujaca sie rodzine!!

To jak jest samotna to jak te 10 dzieci zrobila palcem?

Lenie i dziecioroby pieprza sie jak kroliki i smieja sie z tych co na nich pracuja.

zgłoś
Z
Zdenerwowana
2019-04-26T23:09:41 02:00, Asia:

Ja mam tylko jedno pytanie,dlaczego mopsy i gopsy uważają że rodzina wielodzietna to patologia,ja sama jestem po rozwodzie mam 10 dzieci,i mnie tak samo nazywaja, patologia bo mam tyle dzieci, dobrze mam tyle dzieci ile mam,ale się rodzeństwo szanuje.i rodzina.

2019-04-27T01:24:32 02:00, Gość:

Kobieto czy ty jestes powazna??? Dziesiatka dzieci w tych czasach masakra.... Oby te 500 plus zlikwidowali jak najszybciej bo przez to same problemy. A tych zarabiajacych na dzieciorobstwie to sznurem po plecach i do roboty.... I pamietajcie nie ma biedy sa tylko ludzie zle gospodarujacy pieniedzmi

Glupa babo! Kobieta majaca 10 dzieci ktorzy sie szanuja to dla Ciebie patologia???? Patologia to rodzina gdzie ojciec matka pija I dzieci zaniedbane chodza a nie samotna matka z wielodzietna rodzina!!! Brawa dla tej kobiety jaki trud wlozyla w wychowanie zapewne wspanialych dzieci ktorzy sie kochaja I tworza szanujaca sie rodzine!!

zgłoś
G
Gość
2019-04-26T23:09:41 02:00, Asia:

Ja mam tylko jedno pytanie,dlaczego mopsy i gopsy uważają że rodzina wielodzietna to patologia,ja sama jestem po rozwodzie mam 10 dzieci,i mnie tak samo nazywaja, patologia bo mam tyle dzieci, dobrze mam tyle dzieci ile mam,ale się rodzeństwo szanuje.i rodzina.

Kobieto czy ty jestes powazna??? Dziesiatka dzieci w tych czasach masakra.... Oby te 500 plus zlikwidowali jak najszybciej bo przez to same problemy. A tych zarabiajacych na dzieciorobstwie to sznurem po plecach i do roboty.... I pamietajcie nie ma biedy sa tylko ludzie zle gospodarujacy pieniedzmi

zgłoś
A
Asia

Ja mam tylko jedno pytanie,dlaczego mopsy i gopsy uważają że rodzina wielodzietna to patologia,ja sama jestem po rozwodzie mam 10 dzieci,i mnie tak samo nazywaja, patologia bo mam tyle dzieci, dobrze mam tyle dzieci ile mam,ale się rodzeństwo szanuje.i rodzina.

zgłoś
D
Dupa

Jebac Polske

zgłoś
G
Gość
2019-04-26T10:51:57 02:00, Kasia:

Ja mam 1480 na rękę i co może wszyxy zacznijmy strajkować ??? A pracownicy opieki spolecznej nie na robią się siedzą za biurkiem kawki ciasteczka i co jeszcze by chcieli. Wszystkim mało , a co maja powiedzieć ci co renty i emerytury maja po 800 zl ??? Ręce opadają 😒

Człowieku, chyba ni wiesz co piszesz!

Pracownicy wychodzą w teren i nie wiedzą czy wrócą bo mogą nóż mieć wbity w plecy przez jakiego patola! Narażeni są na świerzb, wszy, pluskwy itd! Myślisz że to przyjemny zawód????

zgłoś
G
Gość
2019-04-25T18:24:28 02:00, Gość:

PRACOWNIKÓW TEŻ MOŻNA ZWOLNIĆ I TO Z DNIA NA DZIEŃ ,DYSCYPLINARNIE !

2019-04-25T19:13:31 02:00, Gość:

Oczywiscie,znajda sie chetni na ich miejsce,chocby emeryci👍

Życzę powodzenia. Kompetencje i wykształcenie wyższe. Mega wymagania. Chętnych do zawodu brak...

zgłoś
G
Gość
2019-04-25T18:24:28 02:00, Gość:

PRACOWNIKÓW TEŻ MOŻNA ZWOLNIĆ I TO Z DNIA NA DZIEŃ ,DYSCYPLINARNIE !

Pewnie, zważywszy, że i tak nie ma kto pracować 😂😂😂

zgłoś
G
Gość
2019-04-26T10:51:57 02:00, Kasia:

Ja mam 1480 na rękę i co może wszyxy zacznijmy strajkować ??? A pracownicy opieki spolecznej nie na robią się siedzą za biurkiem kawki ciasteczka i co jeszcze by chcieli. Wszystkim mało , a co maja powiedzieć ci co renty i emerytury maja po 800 zl ??? Ręce opadają 😒

Kawki, ciasteczka? Chyba ktoś tu nie ma pojęcia czym zajmuje się pracownik socjalny?! Nikt nie broni zamienić się z nim miejscami... zawód deficytowy, więc pracę pani znajdzie bez problemu :-)

zgłoś
K
Kasia

Ja mam 1480 na rękę i co może wszyxy zacznijmy strajkować ??? A pracownicy opieki spolecznej nie na robią się siedzą za biurkiem kawki ciasteczka i co jeszcze by chcieli. Wszystkim mało , a co maja powiedzieć ci co renty i emerytury maja po 800 zl ??? Ręce opadają 😒

zgłoś
K
KLM

Lewackie media i czerwoni redaktorzy  przestancie podpuszczać społeczenstwo manipulowac  i robic prowokacje .Chcielibyscie aby ten nasz prawicowy  legalnie wybrany w demokratycznych wyborach Rzad Polski został obalony,Widzimy ze  robicie wszystko aby tak sie stało ale MY Polacy na to NIE -pozwolimy

zgłoś
G
Gość

Są rodziny co jest im to obojętne, ale jeśli dla kogoś jest to być, albo nie być no to powinien ktoś tym inny kierować. Bo w momencie zablokowania wypłat wiele osób wyląduje na bruku z dziećmi, bo wynajmujący mieszkanie liczy na chęć zarobku, a na empatie nie można liczyć w tej sytuacji...

zgłoś
G
Gość
2019-04-25T18:24:28 02:00, Gość:

PRACOWNIKÓW TEŻ MOŻNA ZWOLNIĆ I TO Z DNIA NA DZIEŃ ,DYSCYPLINARNIE !

Oczywiscie,znajda sie chetni na ich miejsce,chocby emeryci👍

zgłoś
G
Gość

PRACOWNIKÓW TEŻ MOŻNA ZWOLNIĆ I TO Z DNIA NA DZIEŃ ,DYSCYPLINARNIE !

zgłoś
S
SH
2019-04-23T20:47:17 02:00, Gość:

Może niech poczekają aż wygra wybory PO.

To i tak będzie tak samo . Nie wypłacą im.

zgłoś
Dodaj ogłoszenie