Wypadek policyjnego radiowozu na DTŚ w Katowicach. Radiowóz dachował na estakadzie. Policjant ranny ZOBACZCIE ZDJĘCIA

  • Dziennik Zachodni

Patryk Drabek

Wypadek radiowozu na DTŚ w Katowicach. Policyjny samochód dachował we wtorek 4 grudnia. Jeden z funkcjonariuszy został ranny. Trasa DTŚ była przyblokowana przez kilka godzin. ZOBACZCIE ZDJĘCIA
 Dawid Kaczmarczyk/‎INFORMACJE DROGOWE - ŚLĄSK I OKOLICE/Facebook

Wypadek na DTŚ: Radiowóz dachował

ZOBACZCIE ZDJĘCIA

Do wypadku na DTŚ w Katowicach doszło około godziny 15. Ze wstępnych ustaleń wynika, że dachował radiowóz z kolumny VIP-owskiej. Samochody m.in. z przedstawicielami delegacji Botswany, w eskorcie funkcjonariuszy, jechały od strony Zabrza.

- Pierwszy radiowóz z kolumny wpadł w poślizg i dachował. Jeden policjant jest ranny - przekazała podinsp. Aleksandra Nowara, rzeczniczka komendanta wojewódzkiego policji w Katowicach.

Kilka minut przed godziną 16 Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach opublikowała komunikat:
Utrudnienia w ruchu na katowickim odcinku Drogowa Trasa Średnicowa kierunek centrum (zjazd z DTŚ na ul. Chorzowską). Po zdarzeniu drogowym, w którym uczestniczył radiowóz eskortujący delegację z Botswany, drożny tylko 1 pas ruchu. Na miejscu obecni są policjanci kierujący ruchem. Ranny w zdarzeniu policjant został przewieziony do szpitala, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

 Internetowe Forum Policyjne, Mundurowi Dziękują Rządowi, Śląska Policja/Facebook

COP24 Katowice: Co jedzą policjanci w Katowicach na szczycie...

COP24 w Katowicach: Arnold Schwarzenegger o ochronie środowiska

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

10.12.2018, 10:17

Zgadzam sie w 100%! Wiadukt ma fatalne parametry (źle skonstruowany), a od strony Chorzowa powiększa się uskok, który powoduje, że tam właśnie można skończyć jak kierowca radiowozu!

07.12.2018, 15:13

Po co w aktualnościach 7.12 wiadomość o wypadku z 4.12 i blokadzie drogi??????????????

07.12.2018, 15:13

Po co w aktualnościach 7.12 wiadomość o wypadku z 4.12 i blokadzie drogi??????????????

06.12.2018, 12:53

Ciesz się, że tylko 200 ty, petencie ty.

06.12.2018, 12:42

Ten widaukt jest bardzo niebezpieczny. Jest blędnie skonstruowany,w dodatku na zakręcie jest tam coraz większa ,,hopka''

06.12.2018, 07:14

Szaleniec a do tego potencjalny morderca za kółkiem!

05.12.2018, 22:15

Zwrócił Pan uwagę na istotny problem. Jeżeli pechowiec może się spodziewać "pomocy" w postaci mandatu to dlaczego społeczeństwo ma płacić za taki sam wypadek tzw. stróżów prawa

05.12.2018, 12:25

tylko chciał po prostu odpocząć ...tyle godzin na kołach

05.12.2018, 11:00

to jaja i obciach i wydatki

05.12.2018, 10:40

Ja dostałem mandat 200 zł - a jechałem sam i nie spowodowałem zagrożenia. Piaskarka przejechała i posypała odcinek drogi 20 m obok mnie ...po zgłoszeniu ...
Żądam okazania mandatu jaki dostał !

05.12.2018, 08:28

"A to Polska właśnie" ...

05.12.2018, 07:17

W takim razie policjanci muszą baardzo, ale to baaardzo dobrze zarabiać! Nie wiem co pracodawca musiałby mi obiecać, żebym idąc do pracy sam sobie kupił OC na auto służbowe.

05.12.2018, 06:03

Pajac napewno mandatu nie dostał!! A kowalski odrazu 200

04.12.2018, 22:46

ten wiadukt trzeba posypywac codziennie sola w okresie zimowym, ale teraz jest szczyt i jest zakaz wjazdu dla pojazdow powyzej 3,5 dmc

04.12.2018, 21:03

Cop 24 sie fajnie zapowiada kadego dnia radiowóz na straty dzis dachowanie wczoraj spotkanie z tramwajem ciekawo co jutro hehehe

04.12.2018, 20:43

Trzeba było nie zapieprzać.

04.12.2018, 20:14

Czternaście dni ptasiej grypy będzie i misiek ma sprawę? Czy znowu będziecie mataczyć że rannym został kierowca a nie pasażer? Tak się kończy jazda bez pasów i z nadmierną prędkością (ciekawe czy misiek-Kubica zauważył z jaką prędkością zrobił rolkę, jest tam pomiar prędkości).

04.12.2018, 19:56

Jakim mandatem został obdarzony delikwent z radiowozu ?

04.12.2018, 19:55

Ja w ten zakręt wchodze ok 200 i zyje. Widac, że to jakiś nieudacznik

04.12.2018, 19:29

Jest coś takiego ? Bo wydawało mi się ,ze ubezpieczenie jest przypisane do samochodu , czyżby jakieś inne standardy , albo bzdura ?

04.12.2018, 19:28

kto jeździ w tych radiowozach?? niedzielni kierowcy??? a może myślą że jak policja jedzie to prawa fizyki ich nie dotyczą,pomijając straty to robią sobie potem tylko obciach w oczach społeczeństwa

04.12.2018, 19:24

Misiu...trzeba mieć mózg i myśleć a nie zwalać potem winę na krzywą drogę,dupiatą pogodę i inne duperele znawco z koziej d***

04.12.2018, 19:07

A kto zapłaci za przestój radiowozu, bo został wyłączony ze służby? O ile wydłuży się czas dojazdu na interwencje, bo jest za mało sprzętu? Poza tym skoro kierującemu nic się nie stało, więc dużo zdrowia? Chyba opamiętania się i wyciągnięcia wniosków ze swojej bezsensownej jazdy jaką uskutecznił

04.12.2018, 19:03

Widzę psiarnia się odezwała na całej linii. Obrońcy uciśnionych i wiecznie niezadowolonych stróżów prawa. Wiaduktu nie wybudowali wczoraj a jak się nie umie jeździć i nie widzi się znaków, to niech bryczką jeżdżą a nie takimi autami. Może auta też sobie sami fundują? Na policję w tym kraju nie można liczyć, bo zanim przyjadą to już dawno po sprawie a poziom wiedzy, profesjonalizmu i "emaptii" to obszary nieznane. Powinni Wam panowie polisy podwyższyć tak, żebyście się nauczyli jeździć a nie innym zawyżać składki.

04.12.2018, 18:43

Za szybkie mamy drogi.