Wybuch bomby w Kuźni Raciborskiej. Ranny żołnierz w krytycznym stanie. Lekarze walczą o jego życie w szpitalu w Sosnowcu

PAS

Wideo

Zobacz galerię (3 zdjęcia)
Tragiczny wybuch bomby w Kuźni Raciborskiej zebrał śmiertelne żniwo. Dwóch żołnierzy zginęło. Czterech zostało rannych. Stan jednego z rannych saperów w wybuchu bomby jest skrajnie ciężki. W środę 9 października o godzinie 9 lekarze z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 5 im. św. Barbary w Sosnowcu poinformowali o stanie żołnierza, który został ciężko ranny podczas rozbrajania niewybuchów w Kuźni Raciborskiej. Jego stan nadal jest bardzo ciężki.

Wybuch bomby w Kuźni Raciborskiej zabił dwóch saperów

Kilku żołnierzy odniosło rany. Jeden ranny żołnierz przebywa w szpitalu w Sosnowcu.

- W naszej ocenie medycznej stan zdrowia pacjenta obecnie jest skrajnie ciężki. To znaczy jest nadal w stanie bezpośredniego zagrożenia życia – mówi Alicja Cegłowska, dyrektor WSS nr 5 w Sosnowcu.

Przy chorym w nocy czuwał doktor Wojciech Kaspera, neurochirurg w WSS nr 5 w Sosnowcu.

Rokowania są niepewne, bo stan chorego jest ciężki. Należy liczyć się z każdym możliwym scenariuszem

- W wyniku wybuchu chory doznał ciężkich obrażeń twarzoczaszki oraz ciężkiego urazu czaszkowo-mózgowego. Wczoraj w ramach działań chirurgicznych zaopatrzyliśmy obrażenia skórne twarzoczaszki. Kontrolne badania tomografii komputerowej głowy pokazały, że stan obrażeń w zakresie mózgowia jak i pozostałych złamań kości podstawy czaszki pozostaje stabilny. Chory jest w tej chwili leczony w ramach intensywnej opieki medycznej. Rokowania są niepewne, bo stan chorego jest ciężki. Należy liczyć się z każdym możliwym scenariuszem – poinformował Wojciech Kaspera.

Ranny żołnierz w stanie śpiączki farmakologicznej

Obecnie stan chorego jest monitorowany. Nie są planowane żadne zabiegi operacyjne. Ranny żołnierz częściowo pozostaje w stanie śpiączki farmakologicznej, a częściowo taki właśnie jego stan wynika z odniesionych obrażeń.

We wtorek 8 października rannych zostało sześciu saperów, którzy zabezpieczali niewybuch znaleziony w lesie. To saperzy z 6. batalionu powietrzno-desantowego w Gliwicach. Dwóch zmarło w wyniku odniesionych ran. Pozostali zostali przewiezieni do szpitali.

Wybuch bomby w Kuźni Raciborskiej. Eksplozja zabiła 2 saperó...

Nie przegapcie

Materiał oryginalny: Wybuch bomby w Kuźni Raciborskiej. Ranny żołnierz w krytycznym stanie. Lekarze walczą o jego życie w szpitalu w Sosnowcu - Dziennik Zachodni

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 1

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

Przy łózku chorego cała noc czuwał zespół intensywnej terapii!

Dodaj ogłoszenie