reklama

Wybory Parlamentarne 2019. Wyniki wyborów do Sejmu z okręgu nr 20 i Senatu, okręg nr 41

Małgorzata Wójcik-Nowacka
Małgorzata Wójcik-Nowacka
Zaktualizowano 
Wyniki wyborów parlamentarnych 2019 to informacja, na którą czeka wiele osób - nie tylko kandydatki i kandydaci, ale przede wszystkim obywatele, których miejsce zamieszkania to obszary powiatów: grodziski, otwocki, piaseczyński, pruszkowski. Wyniki wyborów do Sejmu z okręgu nr 20 oraz do Senatu z okręgu nr 41 będą mieć znaczący wpływ na realizację potrzeb naszego regionu. Kto więc wygrał wybory do Parlamentu 2019? Przekonaj się, kto będzie cię reprezentować w Sejmie i Senacie. Wyniki wyborów parlamentarnych publikujemy poniżej.

Wyniki wyborów do Sejmu dla okręgu wyborczego nr 20

Granice tego okręgu to część województwa mazowieckiego obejmująca obszary powiatów

  • grodziski,
  • legionowski,
  • nowodworski,
  • otwocki,
  • piaseczyński,
  • pruszkowski,
  • warszawski zachodni,
  • wołomiński.

Wyniki wyborów parlamentarnych 2019 są już oficjalnie znane. Zobacz, kto zwyciężył wybory do Sejmu z okręgu nr 20. Czy twój kandydat dostał się do Sejmu?

Lista kandydatów nr 1: KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

1. Mordak Robert Dariusz ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 7 195
  • Procent głosów oddanych na listę: 13,98%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 1,2%
  • Miejsce zamieszkania: Radom
  • Zawód: architekt

2. Żelazowska Bożena Jadwiga ✔️

  • Ma mandat
  • Liczba głosów: 8 665
  • Procent głosów oddanych na listę: 16,83%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 1,45%
  • Miejsce zamieszkania: Józefów
  • Zawód: politolog

3. Stefaniak Jakub Łukasz ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 6 624
  • Procent głosów oddanych na listę: 12,87%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 1,11%
  • Miejsce zamieszkania: Warszawa
  • Zawód: dziennikarz

4. Petelicka Agnieszka Beata ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 3 120
  • Procent głosów oddanych na listę: 6,06%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,52%
  • Miejsce zamieszkania: Warszawa
  • Zawód: ekonomista

5. Świercz Artur Mateusz ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 3 296
  • Procent głosów oddanych na listę: 6,4%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,55%
  • Miejsce zamieszkania: Pruszków
  • Zawód: przedstawiciel władzy samorządowej

6. Biernacka Magdalena ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 3 227
  • Procent głosów oddanych na listę: 6,27%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,54%
  • Miejsce zamieszkania: Nasielsk
  • Zawód: dyrektor departamentu

7. Oleksiak Emilia ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 2 295
  • Procent głosów oddanych na listę: 4,46%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,38%
  • Miejsce zamieszkania: Tłuszcz
  • Zawód: wyższy urzędnik samorządowy

8. Grajda Dariusz Grzegorz ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 588
  • Procent głosów oddanych na listę: 3,08%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,27%
  • Miejsce zamieszkania: Celestynów
  • Zawód: prezes

9. Galiński Piotr Stanisław ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 2 071
  • Procent głosów oddanych na listę: 4,02%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,35%
  • Miejsce zamieszkania: Natolin
  • Zawód: przedstawiciel władzy samorządowej

10. Małolepszy Karol Andrzej ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 111
  • Procent głosów oddanych na listę: 2,16%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,19%
  • Miejsce zamieszkania: Wołomin
  • Zawód: doradca zawodowy

11. Pozorek Artur ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 812
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,58%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,14%
  • Miejsce zamieszkania: Jabłonna
  • Zawód: wyższy urzędnik samorządowy

12. Buszta Krystian Stanisław ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 051
  • Procent głosów oddanych na listę: 2,04%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,18%
  • Miejsce zamieszkania: Nowe Grochale
  • Zawód: dyrektor szkoły

13. Sudomirski Marek Szczepan ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 433
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,84%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,07%
  • Miejsce zamieszkania: Nadma
  • Zawód: wyższy urzędnik samorządowy

14. Szynkiewicz Ewa ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 887
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,72%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,15%
  • Miejsce zamieszkania: Czersk
  • Zawód: rolnik upraw polowych

15. Litwińczuk Zdzisław Czesław ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 168
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,33%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,03%
  • Miejsce zamieszkania: Warszawa
  • Zawód: prezes

16. Nasiadka Ilona ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 558
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,08%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,09%
  • Miejsce zamieszkania: Warszawa
  • Zawód: ekonomista

17. Ciepielewska Joanna Katarzyna ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 443
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,86%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,07%
  • Miejsce zamieszkania: Wołomin
  • Zawód: prawnik

18. Dominiak Michał Adam ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 581
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,13%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,1%
  • Miejsce zamieszkania: Grądy
  • Zawód: technik leśnik

19. Łukasińska Maryla Barbara ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 470
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,91%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,08%
  • Miejsce zamieszkania: Izabelin C
  • Zawód: animator kultury

20. Okurowska Małgorzata ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 501
  • Procent głosów oddanych na listę: 2,92%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,25%
  • Miejsce zamieszkania: Grodzisk Mazowiecki
  • Zawód: dyrektor szkoły

21. Sosin Daniel Krzysztof ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 408
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,79%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,07%
  • Miejsce zamieszkania: Warszawa
  • Zawód: architekt

22. Piekut Damian Marek ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 178
  • Procent głosów oddanych na listę: 2,29%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,2%
  • Miejsce zamieszkania: Legionowo
  • Zawód: trener sportu

23. Ryś-Ferens Erwina Lilia ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 2 373
  • Procent głosów oddanych na listę: 4,61%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,4%
  • Miejsce zamieszkania: Warszawa
  • Zawód: nauczyciel wychowania fizycznego

24. Borkowski Łukasz Jan ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 429
  • Procent głosów oddanych na listę: 2,78%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,24%
  • Miejsce zamieszkania: Kajetany
  • Zawód: dyrektor szkoły

Lista kandydatów nr 2: KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

1. Błaszczak Mariusz ✔️

  • Ma mandat
  • Liczba głosów: 135 189
  • Procent głosów oddanych na listę: 55,22%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 22,58%
  • Miejsce zamieszkania: Legionowo
  • Zawód: urzędnik państwowy

2. Czerwińska Anita ✔️

  • Ma mandat
  • Liczba głosów: 22 911
  • Procent głosów oddanych na listę: 9,36%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 3,83%
  • Miejsce zamieszkania: Wyględy
  • Zawód: prawnik

3. Smirnow Andrzej ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 5 250
  • Procent głosów oddanych na listę: 2,14%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,88%
  • Miejsce zamieszkania: Łazy
  • Zawód: nauczyciel akademicki

5. Sipiera Zdzisław Tadeusz ✔️

  • Ma mandat
  • Liczba głosów: 8 131
  • Procent głosów oddanych na listę: 3,32%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 1,36%
  • Miejsce zamieszkania: Pruszków
  • Zawód: wyższy urzędnik państwowy

6. Uściński Piotr Michał ✔️

  • Ma mandat
  • Liczba głosów: 13 665
  • Procent głosów oddanych na listę: 5,58%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 2,28%
  • Miejsce zamieszkania: Ząbki
  • Zawód: parlamentarzysta

7. Bittel Andrzej ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 566
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,64%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,26%
  • Miejsce zamieszkania: Warszawa
  • Zawód: prawnik

8. Olszewski Dariusz ✔️

  • Ma mandat
  • Liczba głosów: 7 454
  • Procent głosów oddanych na listę: 3,04%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 1,24%
  • Miejsce zamieszkania: Karczew
  • Zawód: dyrektor do spraw administracyjnych

9. Klinowski Marcel Józef ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 175
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,48%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,2%
  • Miejsce zamieszkania: Warszawa
  • Zawód: specjalista ds. transportu

10. Prószyński Michał Feliks ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 5 499
  • Procent głosów oddanych na listę: 2,25%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,92%
  • Miejsce zamieszkania: Warszawa
  • Zawód: politolog

11. Kwiek Monika Joanna ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 2 359
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,96%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,39%
  • Miejsce zamieszkania: Otwock
  • Zawód: nauczyciel języka obcego

12. Szydlik Robert ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 4 977
  • Procent głosów oddanych na listę: 2,03%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,83%
  • Miejsce zamieszkania: Tłuszcz
  • Zawód: wyższy urzędnik samorządowy

13. Traczyk Stefan ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 4 674
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,91%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,78%
  • Miejsce zamieszkania: Celestynów
  • Zawód: leśnik

14. Laskus Tomasz Bogumił ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 2 168
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,89%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,36%
  • Miejsce zamieszkania: Karczew
  • Zawód: politolog

15. Bojemska Dorota Małgorzata ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 3 008
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,23%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,5%
  • Miejsce zamieszkania: Warszawa
  • Zawód: zawodowy działacz organizacji pozarządowej

16. Madziar Jolanta Monika ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 3 217
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,31%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,54%
  • Miejsce zamieszkania: Wołomin
  • Zawód: prezes zarządu

17. Pruszczyk Grzegorz ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 2 365
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,97%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,4%
  • Miejsce zamieszkania: Krupia Wólka
  • Zawód: administrator baz danych

18. Niezabitowski Zbigniew ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 727
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,3%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,12%
  • Miejsce zamieszkania: Czeczotki
  • Zawód: kierownik wydziału

19. Zalewska Aurelia ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 2 233
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,91%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,37%
  • Miejsce zamieszkania: Komorów
  • Zawód: ekonomista

20. Mirosław Renata ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 904
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,37%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,15%
  • Miejsce zamieszkania: Piaseczno
  • Zawód: nauczyciel nauczania początkowego

21. Choroś Piotr ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 512
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,62%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,25%
  • Miejsce zamieszkania: Jabłonna
  • Zawód: właściciel firmy budowlanej

22. Szymańska-Suchecka Małgorzata ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 645
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,67%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,27%
  • Miejsce zamieszkania: Wycinki Osowskie
  • Zawód: psycholog

23. Rudzka Anna Krystyna ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 298
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,53%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,22%
  • Miejsce zamieszkania: Łomianki
  • Zawód: historyk

24. Chorosińska Dominika Małgorzata ✔️

  • Ma mandat
  • Liczba głosów: 9 596
  • Procent głosów oddanych na listę: 3,92%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 1,6%
  • Miejsce zamieszkania: Konstancin-Jeziorna
  • Zawód: aktorka

Lista kandydatów nr 3: KOMITET WYBORCZY SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ

1. Rozenek Andrzej Tadeusz ✔️

  • Ma mandat
  • Liczba głosów: 38 495
  • Procent głosów oddanych na listę: 49,13%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 6,43%
  • Miejsce zamieszkania: Ząbki
  • Zawód: dziennikarz

2. Zimmermann Julia Eliza ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 13 987
  • Procent głosów oddanych na listę: 17,85%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 2,34%
  • Miejsce zamieszkania: Warszawa
  • Zawód: socjolog

3. Buźniak Sylwia Lidia ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 5 770
  • Procent głosów oddanych na listę: 7,36%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,96%
  • Miejsce zamieszkania: Kobyłka
  • Zawód: Ekonomistka

4. Poniewierka Leszek ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 880
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,12%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,15%
  • Miejsce zamieszkania: Olszewnica Stara
  • Zawód: filolog języka nowożytnego

5. Górski Marcin ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 766
  • Procent głosów oddanych na listę: 2,25%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,29%
  • Miejsce zamieszkania: Piastów
  • Zawód: sprzedawca

6. Radzikowski Andrzej Marek ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 753
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,96%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,13%
  • Miejsce zamieszkania: Miścinne
  • Zawód: koordynator spedycji

7. Gołota Konrad Krzyszof ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 188
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,52%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,2%
  • Miejsce zamieszkania: Nadma
  • Zawód: doradca finansowy

8. Skórska Ewa Katarzyna ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 518
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,94%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,25%
  • Miejsce zamieszkania: Leszno
  • Zawód: nauczyciel

9. Braiter Katarzyna Anna ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 021
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,3%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,17%
  • Miejsce zamieszkania: Raszyn
  • Zawód: ekonomistka

10. Gawkowski Bartosz Konrad ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 814
  • Procent głosów oddanych na listę: 2,32%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,3%
  • Miejsce zamieszkania: Radzymin
  • Zawód: urzędnik do spraw licencji

11. Cieplińska-Kowalska Joanna Dagmara ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 974
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,24%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,16%
  • Miejsce zamieszkania: Glinianka
  • Zawód: nauczycielka

12. Starzyńska Małgorzata Henryka ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 498
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,64%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,08%
  • Miejsce zamieszkania: Wymysły
  • Zawód: specjalista ds. reklamy i marketingu

13. Kowalska Katarzyna ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 340
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,71%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,22%
  • Miejsce zamieszkania: Kołbiel
  • Zawód: specjalista ds. rekrutacji pracowników

14. Mazur Remigiusz Radosław ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 807
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,03%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,13%
  • Miejsce zamieszkania: Milanówek
  • Zawód: etnograf

15. Kozielska Liliana ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 224
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,56%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,2%
  • Miejsce zamieszkania: Lesznowola
  • Zawód: specjalista sprzedaży technologii i usług teleinformatycznych

16. Wojcieski Andrzej ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 483
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,62%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,08%
  • Miejsce zamieszkania: Otwock
  • Zawód: inżynier teleinformatyk

17. Urbanek Robert ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 518
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,66%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,09%
  • Miejsce zamieszkania: Pruszków
  • Zawód: inżynier elektryk

18. Błaszczak Monika ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 072
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,37%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,18%
  • Miejsce zamieszkania: Wołomin
  • Zawód: pośrednik nieruchomości

19. Miłow Sławomir Borys ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 246
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,31%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,04%
  • Miejsce zamieszkania: Nowa Iwiczna
  • Zawód: inżynier elektryk

20. Szymański Mateusz ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 567
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,72%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,09%
  • Miejsce zamieszkania: Pomiechówek
  • Zawód: bibliotekarz

21. Wróblewska Ewa Magdalena ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 956
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,22%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,16%
  • Miejsce zamieszkania: Słupno
  • Zawód: specjalista ds. egzekucji

22. Tomaszewski Wiesław ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 235
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,3%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,04%
  • Miejsce zamieszkania: Nowy Dwór Mazowiecki
  • Zawód: diagnosta laboratoryjny

23. Stefankowski Mateusz Kamil ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 223
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,28%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,04%
  • Miejsce zamieszkania: Słupno
  • Zawód: sprzedawca w stacji paliw

24. Papuga Marek Zdzisław ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 2 013
  • Procent głosów oddanych na listę: 2,57%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,34%
  • Miejsce zamieszkania: Nowy Dwór Mazowiecki
  • Zawód: doradca finansowy i inwestycyjny

Lista kandydatów nr 4: KOMITET WYBORCZY KONFEDERACJA WOLNOŚĆ I NIEPODLEGŁOŚĆ

1. Wawer Michał Jan ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 14 869
  • Procent głosów oddanych na listę: 37,48%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 2,48%
  • Miejsce zamieszkania: Warszawa
  • Zawód: radca prawny

2. Pazio Rafał Piotr ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 3 770
  • Procent głosów oddanych na listę: 9,5%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,63%
  • Miejsce zamieszkania: Duczki
  • Zawód: nauczyciel

3. Nieznański Michał ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 282
  • Procent głosów oddanych na listę: 3,23%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,21%
  • Miejsce zamieszkania: Marki
  • Zawód: przedstawiciel handlowy

4. Korwin-Mikke Jacek Baltazar ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 9 724
  • Procent głosów oddanych na listę: 24,51%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 1,62%
  • Miejsce zamieszkania: Otwock
  • Zawód: przedsiębiorca

5. Chmielecki Bogdan Jerzy ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 543
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,37%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,09%
  • Miejsce zamieszkania: Zaborów
  • Zawód: inżynier elektryk

6. Cynkier Tomasz Jan ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 349
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,88%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,06%
  • Miejsce zamieszkania: Jaktorów-Kolonia
  • Zawód: politolog

7. Śliwa Anna Małgorzata ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 546
  • Procent głosów oddanych na listę: 3,9%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,26%
  • Miejsce zamieszkania: Warszawa
  • Zawód: fizjoterapeuta

8. Trochanowska Beata Elżbieta ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 398
  • Procent głosów oddanych na listę: 1%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,07%
  • Miejsce zamieszkania: Łomianki
  • Zawód: politolog

9. Filipek Piotr ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 249
  • Procent głosów oddanych na listę: 3,15%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,21%
  • Miejsce zamieszkania: Milanówek
  • Zawód: prawnik

10. Witaszek Zbigniew ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 526
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,33%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,09%
  • Miejsce zamieszkania: Czosnów
  • Zawód: przedsiębiorca

11. Lech-Rączka Teresa ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 251
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,63%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,04%
  • Miejsce zamieszkania: Pomiechówek
  • Zawód: przedsiębiorca

12. Żołek Julia Maria ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 416
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,05%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,07%
  • Miejsce zamieszkania: Otwock
  • Zawód: student

13. Janik Michał Jan ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 629
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,59%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,11%
  • Miejsce zamieszkania: Wołomin
  • Zawód: programista

14. Luty Edyta Agnieszka ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 634
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,6%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,11%
  • Miejsce zamieszkania: Warszawa
  • Zawód: administrator baz danych

15. Skwarski Adam Andrzej ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 236
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,59%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,04%
  • Miejsce zamieszkania: Warszawa
  • Zawód: trener

16. Pintara Anna Jadwiga ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 226
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,57%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,04%
  • Miejsce zamieszkania: Ożarów Mazowiecki
  • Zawód: statystyk

17. Bajkowski Rafał ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 336
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,85%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,06%
  • Miejsce zamieszkania: Marki
  • Zawód: motorniczy

18. Drożdż Piotr Dariusz ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 333
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,84%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,06%
  • Miejsce zamieszkania: Warszawa
  • Zawód: przedsiębiorca

19. Puławski Sebastian ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 265
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,67%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,04%
  • Miejsce zamieszkania: Warszawa
  • Zawód: specjalista ds. marketingu i handlu

20. Rumińska Anna Patrycja ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 248
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,63%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,04%
  • Miejsce zamieszkania: Warszawa
  • Zawód: nauczyciel matematyki

21. Sterkowska Ewelina ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 166
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,42%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,03%
  • Miejsce zamieszkania: Warszawa
  • Zawód: higienistka stomatologiczna

22. Tott Karol Tadeusz ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 230
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,58%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,04%
  • Miejsce zamieszkania: Warszawa
  • Zawód: inzynier budownictwa

23. Chojnacka Grażyna Wiesława ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 386
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,97%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,06%
  • Miejsce zamieszkania: Grodzisk Mazowiecki
  • Zawód: kierownik restauracji

24. Smuniewski Konrad Paweł ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 063
  • Procent głosów oddanych na listę: 2,68%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,18%
  • Miejsce zamieszkania: Piastów
  • Zawód: dziennikarz

Lista kandydatów nr 5: KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI

1. Grabiec Jan Stanisław ✔️

  • Ma mandat
  • Liczba głosów: 64 255
  • Procent głosów oddanych na listę: 37,51%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 10,73%
  • Miejsce zamieszkania: Legionowo
  • Zawód: poseł

2. Zalewski Paweł Ksawery ✔️

  • Ma mandat
  • Liczba głosów: 12 248
  • Procent głosów oddanych na listę: 7,15%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 2,05%
  • Miejsce zamieszkania: Warszawa
  • Zawód: konsultant

3. Gajewska Kinga Magdalena ✔️

  • Ma mandat
  • Liczba głosów: 35 912
  • Procent głosów oddanych na listę: 20,97%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 6%
  • Miejsce zamieszkania: Błonie
  • Zawód: poseł na Sejm RP

4. Lasek Maciej Grzegorz ✔️

  • Ma mandat
  • Liczba głosów: 15 804
  • Procent głosów oddanych na listę: 9,23%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 2,64%
  • Miejsce zamieszkania: Stefanowo
  • Zawód: inżynier lotniczy budowy płatowców

5. Wiśniewski Jacek Grzegorz ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 2 019
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,18%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,34%
  • Miejsce zamieszkania: Raszyn
  • Zawód: prezes

6. Niemczyk Piotr Franciszek ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 3 097
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,81%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,52%
  • Miejsce zamieszkania: Warszawa
  • Zawód: konsultant

7. Szostak Katarzyna Albina ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 4 933
  • Procent głosów oddanych na listę: 2,88%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,82%
  • Miejsce zamieszkania: Michałowice
  • Zawód: pielęgniarka operacyjna

8. Koczorowska Jolanta Maria ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 2 461
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,44%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,41%
  • Miejsce zamieszkania: Radiówek
  • Zawód: emerytka

9. Rzyman Krzysztof Adam ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 740
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,02%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,29%
  • Miejsce zamieszkania: Warszawa
  • Zawód: ekonomista

10. Kołosowski Artur Stanisław ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 2 280
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,33%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,38%
  • Miejsce zamieszkania: Milanówek
  • Zawód: przedsiębiorca

11. Krawczyk-Dębiec Ewa Małgorzata ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 346
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,79%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,22%
  • Miejsce zamieszkania: Warszawa
  • Zawód: kierownik kontroli wewnętrznej

12. Herner Wojciech ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 023
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,6%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,17%
  • Miejsce zamieszkania: Reguły
  • Zawód: przedstawiciel handlowy

13. Bonecka Halina Justyna ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 885
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,1%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,31%
  • Miejsce zamieszkania: Radzymin
  • Zawód: ekonomista

14. Szturo Tomasz Paweł ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 3 157
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,84%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,53%
  • Miejsce zamieszkania: Kobyłka
  • Zawód: nauczyciel

15. Orzechowska - Mikulska Grażyna ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 954
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,56%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,16%
  • Miejsce zamieszkania: Warszawa
  • Zawód: przedstawiciel władzy samorządowej

16. Wasilewski Piotr Michał ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 231
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,72%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,21%
  • Miejsce zamieszkania: Czarnów
  • Zawód: adwokat

17. Mierzejewska-Waś Magdalena Jadwiga ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 864
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,5%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,14%
  • Miejsce zamieszkania: Leszno
  • Zawód: turoperator

18. Luboiński Patryk Jan ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 330
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,19%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,06%
  • Miejsce zamieszkania: Kiełpin
  • Zawód: przedstawiciel władzy samorządowej

19. Wierzbicka Olga ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 935
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,13%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,32%
  • Miejsce zamieszkania: Jadwisin
  • Zawód: prawnik

20. Wydurski Patryk ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 324
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,19%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,05%
  • Miejsce zamieszkania: Mława
  • Zawód: student

21. Winiarska-Czajkowska Maja Magdalena ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 290
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,75%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,22%
  • Miejsce zamieszkania: Opypy
  • Zawód: trener osobisty

22. Bielec Karol ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 806
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,05%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,3%
  • Miejsce zamieszkania: Nowy Dwór Mazowiecki
  • Zawód: menadżer

23. Kamiński Grzegorz Rafał ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 432
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,84%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,24%
  • Miejsce zamieszkania: Milęcin
  • Zawód: specjalista polityki społecznej

24. Kandyba Piotr ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 8 960
  • Procent głosów oddanych na listę: 5,23%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 1,5%
  • Miejsce zamieszkania: Piaseczno
  • Zawód: magister inżynier technologii żywności

Lista kandydatów nr 8: KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KOALICJA BEZPARTYJNI I SAMORZĄDOWCY

1. Wysocki Grzegorz ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 2 277
  • Procent głosów oddanych na listę: 17,37%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,38%
  • Miejsce zamieszkania: Warszawa
  • Zawód: dziennikarz

2. Starzyński Jan ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 416
  • Procent głosów oddanych na listę: 10,8%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,24%
  • Miejsce zamieszkania: Nowa Wieś
  • Zawód: prawnik

3. Korczak Agata ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 875
  • Procent głosów oddanych na listę: 14,3%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,31%
  • Miejsce zamieszkania: Piastów
  • Zawód: lekarz stomatolog

4. Duch Mateusz ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 523
  • Procent głosów oddanych na listę: 3,99%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,09%
  • Miejsce zamieszkania: Ząbki
  • Zawód: urzędnik

5. Paciorek Tomasz Sławomir ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 524
  • Procent głosów oddanych na listę: 4%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,09%
  • Miejsce zamieszkania: Marki
  • Zawód: ekonomista

6. Nelken Urszula ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 302
  • Procent głosów oddanych na listę: 2,3%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,05%
  • Miejsce zamieszkania: Łomianki
  • Zawód: dziennikarz

7. Lipiński Grzegorz Michał ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 243
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,85%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,04%
  • Miejsce zamieszkania: Warszawa
  • Zawód: ekonomista

8. Duda Krzysztof Ryszard ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 288
  • Procent głosów oddanych na listę: 2,2%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,05%
  • Miejsce zamieszkania: Nowy Dwór Mazowiecki
  • Zawód: handlowiec

9. Moryc Ilona ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 291
  • Procent głosów oddanych na listę: 2,22%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,05%
  • Miejsce zamieszkania: Kobyłka
  • Zawód: ekonomista

10. Sawa Michał Grzegorz ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 255
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,94%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,04%
  • Miejsce zamieszkania: Kobyłka
  • Zawód: przedsiębiorca

11. Tymiński Piotr ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 360
  • Procent głosów oddanych na listę: 2,75%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,06%
  • Miejsce zamieszkania: Legionowo
  • Zawód: pisarz

12. Woźniak Dorota Krystyna ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 353
  • Procent głosów oddanych na listę: 2,69%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,06%
  • Miejsce zamieszkania: Mysiadło
  • Zawód: urzędnik państwowy

13. Chmielewski Paweł ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 318
  • Procent głosów oddanych na listę: 2,43%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,05%
  • Miejsce zamieszkania: Sade Budy
  • Zawód: technik mechanik

14. Jaworek Katarzyna ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 236
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,8%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,04%
  • Miejsce zamieszkania: Rozalin
  • Zawód: pracownik fizyczny

15. Paćko Jarosław Paweł ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 258
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,97%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,04%
  • Miejsce zamieszkania: Milanówek
  • Zawód: technik ogrodnik

16. Suwała Jacek ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 138
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,05%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,02%
  • Miejsce zamieszkania: Raszyn
  • Zawód: rzemieślnik

17. Wykowska Marta Maria ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 186
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,42%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,03%
  • Miejsce zamieszkania: Marki
  • Zawód: nauczyciel

18. Sokalski Mariusz Paweł ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 78
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,59%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,01%
  • Miejsce zamieszkania: Warszawa
  • Zawód: technik mechanik

19. Misiewicz-Przyborowska Aneta ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 222
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,69%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,04%
  • Miejsce zamieszkania: Kobyłka
  • Zawód: nauczyciel

20. Marchewka Katarzyna Karolina ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 573
  • Procent głosów oddanych na listę: 4,37%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,1%
  • Miejsce zamieszkania: Kobyłka
  • Zawód: urzędnik samorządowy

21. Krogul Piotr ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 145
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,11%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,02%
  • Miejsce zamieszkania: Warszawa
  • Zawód: inżynier mechanik

22. Gajewska Anna Katarzyna ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 235
  • Procent głosów oddanych na listę: 9,42%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,21%
  • Miejsce zamieszkania: Serock
  • Zawód: ekonomista

23. Rytel Konrad Szymon ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 015
  • Procent głosów oddanych na listę: 7,74%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,17%
  • Miejsce zamieszkania: Turów
  • Zawód: inżynier budowlany

Zrelaksuj się

Wyniki wyborów do Senatu dla okręgu wyborczego nr 41

Granice tego okręgu to obszary powiatów

  • grodziski,
  • otwocki,
  • piaseczyński,
  • pruszkowski.

Sprawdź, kto dostał się do Senatu z okręgu nr 41. Poniżej prezentujemy oficjalne wyniki wyborów parlamentarnych, zatwierdzone przez PKW.

Kamiński Michał Tomasz ✔️

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

  • Czy otrzymał mandat: tak
  • Liczba głosów: 176 496
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 58,56%
  • Miejsce zamieszkania: Józefów
  • Partia: Unia Europejskich Demokratów
  • Zawód: parlamentarzysta

Radziwiłł Konstanty ❌

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

  • Czy otrzymał mandat: nie
  • Liczba głosów: 124 885
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 41,44%
  • Miejsce zamieszkania: Nowa Iwiczna
  • Partia: Prawo i Sprawiedliwość
  • Zawód: lekarz - specjalista medycyny rodzinnej

Dowiedz się więcej

Flesz - nowi marszałkowie Sejmu i Senatu, sukces opozycji

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie