reklama

Wybory Parlamentarne 2019. Wyniki wyborów do Sejmu z okręgu nr 20 i Senatu, okręg nr 40

Małgorzata Wójcik-Nowacka
Małgorzata Wójcik-Nowacka
Zaktualizowano 
Wyniki wyborów do Sejmu i Senatu to coś, na co czeka z niecierpliwością każdy wyborca, którego miejsce zamieszkania to obszary powiatów: legionowski, nowodworski, warszawski zachodni, wołomiński. Od wyniku wyborów parlamentarnych 2019 zależy nasza przyszłość. Kto wygrał wybory do Parlamentu? Sprawdź, kto dostał najwięcej głosów do Senatu w okręgu nr 40, a kto w wyborach do Sejmu z okręgu nr 20. Kogo wybrali mieszkańcy, aby ich reprezentował? Sprawdź wyniki wyborów 2019.

Wyniki wyborów do Sejmu dla okręgu wyborczego nr 20

Granice tego okręgu to część województwa mazowieckiego obejmująca obszary powiatów

  • grodziski,
  • legionowski,
  • nowodworski,
  • otwocki,
  • piaseczyński,
  • pruszkowski,
  • warszawski zachodni,
  • wołomiński.

Wybory parlamentarne 2019 zostały zakończone, a wyniki są już oficjalnie znane. PKW potwierdza ich ostateczność, dlatego poniżej publikujemy listę kandydatów do Sejmu z okręgu nr 20 wraz z informacją o wyniku głosowania.

Lista kandydatów nr 1: KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

1. Mordak Robert Dariusz ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 7 195
  • Procent głosów oddanych na listę: 13,98%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 1,2%
  • Miejsce zamieszkania: Radom
  • Zawód: architekt

2. Żelazowska Bożena Jadwiga ✔️

  • Ma mandat
  • Liczba głosów: 8 665
  • Procent głosów oddanych na listę: 16,83%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 1,45%
  • Miejsce zamieszkania: Józefów
  • Zawód: politolog

3. Stefaniak Jakub Łukasz ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 6 624
  • Procent głosów oddanych na listę: 12,87%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 1,11%
  • Miejsce zamieszkania: Warszawa
  • Zawód: dziennikarz

4. Petelicka Agnieszka Beata ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 3 120
  • Procent głosów oddanych na listę: 6,06%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,52%
  • Miejsce zamieszkania: Warszawa
  • Zawód: ekonomista

5. Świercz Artur Mateusz ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 3 296
  • Procent głosów oddanych na listę: 6,4%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,55%
  • Miejsce zamieszkania: Pruszków
  • Zawód: przedstawiciel władzy samorządowej

6. Biernacka Magdalena ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 3 227
  • Procent głosów oddanych na listę: 6,27%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,54%
  • Miejsce zamieszkania: Nasielsk
  • Zawód: dyrektor departamentu

7. Oleksiak Emilia ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 2 295
  • Procent głosów oddanych na listę: 4,46%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,38%
  • Miejsce zamieszkania: Tłuszcz
  • Zawód: wyższy urzędnik samorządowy

8. Grajda Dariusz Grzegorz ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 588
  • Procent głosów oddanych na listę: 3,08%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,27%
  • Miejsce zamieszkania: Celestynów
  • Zawód: prezes

9. Galiński Piotr Stanisław ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 2 071
  • Procent głosów oddanych na listę: 4,02%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,35%
  • Miejsce zamieszkania: Natolin
  • Zawód: przedstawiciel władzy samorządowej

10. Małolepszy Karol Andrzej ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 111
  • Procent głosów oddanych na listę: 2,16%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,19%
  • Miejsce zamieszkania: Wołomin
  • Zawód: doradca zawodowy

11. Pozorek Artur ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 812
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,58%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,14%
  • Miejsce zamieszkania: Jabłonna
  • Zawód: wyższy urzędnik samorządowy

12. Buszta Krystian Stanisław ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 051
  • Procent głosów oddanych na listę: 2,04%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,18%
  • Miejsce zamieszkania: Nowe Grochale
  • Zawód: dyrektor szkoły

13. Sudomirski Marek Szczepan ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 433
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,84%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,07%
  • Miejsce zamieszkania: Nadma
  • Zawód: wyższy urzędnik samorządowy

14. Szynkiewicz Ewa ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 887
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,72%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,15%
  • Miejsce zamieszkania: Czersk
  • Zawód: rolnik upraw polowych

15. Litwińczuk Zdzisław Czesław ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 168
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,33%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,03%
  • Miejsce zamieszkania: Warszawa
  • Zawód: prezes

16. Nasiadka Ilona ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 558
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,08%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,09%
  • Miejsce zamieszkania: Warszawa
  • Zawód: ekonomista

17. Ciepielewska Joanna Katarzyna ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 443
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,86%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,07%
  • Miejsce zamieszkania: Wołomin
  • Zawód: prawnik

18. Dominiak Michał Adam ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 581
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,13%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,1%
  • Miejsce zamieszkania: Grądy
  • Zawód: technik leśnik

19. Łukasińska Maryla Barbara ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 470
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,91%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,08%
  • Miejsce zamieszkania: Izabelin C
  • Zawód: animator kultury

20. Okurowska Małgorzata ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 501
  • Procent głosów oddanych na listę: 2,92%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,25%
  • Miejsce zamieszkania: Grodzisk Mazowiecki
  • Zawód: dyrektor szkoły

21. Sosin Daniel Krzysztof ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 408
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,79%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,07%
  • Miejsce zamieszkania: Warszawa
  • Zawód: architekt

22. Piekut Damian Marek ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 178
  • Procent głosów oddanych na listę: 2,29%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,2%
  • Miejsce zamieszkania: Legionowo
  • Zawód: trener sportu

23. Ryś-Ferens Erwina Lilia ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 2 373
  • Procent głosów oddanych na listę: 4,61%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,4%
  • Miejsce zamieszkania: Warszawa
  • Zawód: nauczyciel wychowania fizycznego

24. Borkowski Łukasz Jan ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 429
  • Procent głosów oddanych na listę: 2,78%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,24%
  • Miejsce zamieszkania: Kajetany
  • Zawód: dyrektor szkoły

Lista kandydatów nr 2: KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

1. Błaszczak Mariusz ✔️

  • Ma mandat
  • Liczba głosów: 135 189
  • Procent głosów oddanych na listę: 55,22%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 22,58%
  • Miejsce zamieszkania: Legionowo
  • Zawód: urzędnik państwowy

2. Czerwińska Anita ✔️

  • Ma mandat
  • Liczba głosów: 22 911
  • Procent głosów oddanych na listę: 9,36%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 3,83%
  • Miejsce zamieszkania: Wyględy
  • Zawód: prawnik

3. Smirnow Andrzej ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 5 250
  • Procent głosów oddanych na listę: 2,14%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,88%
  • Miejsce zamieszkania: Łazy
  • Zawód: nauczyciel akademicki

5. Sipiera Zdzisław Tadeusz ✔️

  • Ma mandat
  • Liczba głosów: 8 131
  • Procent głosów oddanych na listę: 3,32%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 1,36%
  • Miejsce zamieszkania: Pruszków
  • Zawód: wyższy urzędnik państwowy

6. Uściński Piotr Michał ✔️

  • Ma mandat
  • Liczba głosów: 13 665
  • Procent głosów oddanych na listę: 5,58%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 2,28%
  • Miejsce zamieszkania: Ząbki
  • Zawód: parlamentarzysta

7. Bittel Andrzej ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 566
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,64%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,26%
  • Miejsce zamieszkania: Warszawa
  • Zawód: prawnik

8. Olszewski Dariusz ✔️

  • Ma mandat
  • Liczba głosów: 7 454
  • Procent głosów oddanych na listę: 3,04%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 1,24%
  • Miejsce zamieszkania: Karczew
  • Zawód: dyrektor do spraw administracyjnych

9. Klinowski Marcel Józef ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 175
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,48%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,2%
  • Miejsce zamieszkania: Warszawa
  • Zawód: specjalista ds. transportu

10. Prószyński Michał Feliks ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 5 499
  • Procent głosów oddanych na listę: 2,25%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,92%
  • Miejsce zamieszkania: Warszawa
  • Zawód: politolog

11. Kwiek Monika Joanna ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 2 359
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,96%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,39%
  • Miejsce zamieszkania: Otwock
  • Zawód: nauczyciel języka obcego

12. Szydlik Robert ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 4 977
  • Procent głosów oddanych na listę: 2,03%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,83%
  • Miejsce zamieszkania: Tłuszcz
  • Zawód: wyższy urzędnik samorządowy

13. Traczyk Stefan ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 4 674
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,91%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,78%
  • Miejsce zamieszkania: Celestynów
  • Zawód: leśnik

14. Laskus Tomasz Bogumił ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 2 168
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,89%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,36%
  • Miejsce zamieszkania: Karczew
  • Zawód: politolog

15. Bojemska Dorota Małgorzata ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 3 008
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,23%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,5%
  • Miejsce zamieszkania: Warszawa
  • Zawód: zawodowy działacz organizacji pozarządowej

16. Madziar Jolanta Monika ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 3 217
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,31%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,54%
  • Miejsce zamieszkania: Wołomin
  • Zawód: prezes zarządu

17. Pruszczyk Grzegorz ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 2 365
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,97%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,4%
  • Miejsce zamieszkania: Krupia Wólka
  • Zawód: administrator baz danych

18. Niezabitowski Zbigniew ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 727
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,3%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,12%
  • Miejsce zamieszkania: Czeczotki
  • Zawód: kierownik wydziału

19. Zalewska Aurelia ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 2 233
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,91%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,37%
  • Miejsce zamieszkania: Komorów
  • Zawód: ekonomista

20. Mirosław Renata ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 904
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,37%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,15%
  • Miejsce zamieszkania: Piaseczno
  • Zawód: nauczyciel nauczania początkowego

21. Choroś Piotr ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 512
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,62%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,25%
  • Miejsce zamieszkania: Jabłonna
  • Zawód: właściciel firmy budowlanej

22. Szymańska-Suchecka Małgorzata ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 645
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,67%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,27%
  • Miejsce zamieszkania: Wycinki Osowskie
  • Zawód: psycholog

23. Rudzka Anna Krystyna ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 298
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,53%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,22%
  • Miejsce zamieszkania: Łomianki
  • Zawód: historyk

24. Chorosińska Dominika Małgorzata ✔️

  • Ma mandat
  • Liczba głosów: 9 596
  • Procent głosów oddanych na listę: 3,92%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 1,6%
  • Miejsce zamieszkania: Konstancin-Jeziorna
  • Zawód: aktorka

Lista kandydatów nr 3: KOMITET WYBORCZY SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ

1. Rozenek Andrzej Tadeusz ✔️

  • Ma mandat
  • Liczba głosów: 38 495
  • Procent głosów oddanych na listę: 49,13%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 6,43%
  • Miejsce zamieszkania: Ząbki
  • Zawód: dziennikarz

2. Zimmermann Julia Eliza ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 13 987
  • Procent głosów oddanych na listę: 17,85%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 2,34%
  • Miejsce zamieszkania: Warszawa
  • Zawód: socjolog

3. Buźniak Sylwia Lidia ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 5 770
  • Procent głosów oddanych na listę: 7,36%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,96%
  • Miejsce zamieszkania: Kobyłka
  • Zawód: Ekonomistka

4. Poniewierka Leszek ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 880
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,12%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,15%
  • Miejsce zamieszkania: Olszewnica Stara
  • Zawód: filolog języka nowożytnego

5. Górski Marcin ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 766
  • Procent głosów oddanych na listę: 2,25%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,29%
  • Miejsce zamieszkania: Piastów
  • Zawód: sprzedawca

6. Radzikowski Andrzej Marek ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 753
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,96%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,13%
  • Miejsce zamieszkania: Miścinne
  • Zawód: koordynator spedycji

7. Gołota Konrad Krzyszof ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 188
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,52%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,2%
  • Miejsce zamieszkania: Nadma
  • Zawód: doradca finansowy

8. Skórska Ewa Katarzyna ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 518
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,94%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,25%
  • Miejsce zamieszkania: Leszno
  • Zawód: nauczyciel

9. Braiter Katarzyna Anna ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 021
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,3%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,17%
  • Miejsce zamieszkania: Raszyn
  • Zawód: ekonomistka

10. Gawkowski Bartosz Konrad ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 814
  • Procent głosów oddanych na listę: 2,32%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,3%
  • Miejsce zamieszkania: Radzymin
  • Zawód: urzędnik do spraw licencji

11. Cieplińska-Kowalska Joanna Dagmara ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 974
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,24%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,16%
  • Miejsce zamieszkania: Glinianka
  • Zawód: nauczycielka

12. Starzyńska Małgorzata Henryka ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 498
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,64%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,08%
  • Miejsce zamieszkania: Wymysły
  • Zawód: specjalista ds. reklamy i marketingu

13. Kowalska Katarzyna ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 340
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,71%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,22%
  • Miejsce zamieszkania: Kołbiel
  • Zawód: specjalista ds. rekrutacji pracowników

14. Mazur Remigiusz Radosław ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 807
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,03%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,13%
  • Miejsce zamieszkania: Milanówek
  • Zawód: etnograf

15. Kozielska Liliana ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 224
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,56%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,2%
  • Miejsce zamieszkania: Lesznowola
  • Zawód: specjalista sprzedaży technologii i usług teleinformatycznych

16. Wojcieski Andrzej ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 483
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,62%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,08%
  • Miejsce zamieszkania: Otwock
  • Zawód: inżynier teleinformatyk

17. Urbanek Robert ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 518
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,66%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,09%
  • Miejsce zamieszkania: Pruszków
  • Zawód: inżynier elektryk

18. Błaszczak Monika ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 072
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,37%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,18%
  • Miejsce zamieszkania: Wołomin
  • Zawód: pośrednik nieruchomości

19. Miłow Sławomir Borys ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 246
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,31%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,04%
  • Miejsce zamieszkania: Nowa Iwiczna
  • Zawód: inżynier elektryk

20. Szymański Mateusz ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 567
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,72%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,09%
  • Miejsce zamieszkania: Pomiechówek
  • Zawód: bibliotekarz

21. Wróblewska Ewa Magdalena ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 956
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,22%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,16%
  • Miejsce zamieszkania: Słupno
  • Zawód: specjalista ds. egzekucji

22. Tomaszewski Wiesław ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 235
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,3%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,04%
  • Miejsce zamieszkania: Nowy Dwór Mazowiecki
  • Zawód: diagnosta laboratoryjny

23. Stefankowski Mateusz Kamil ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 223
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,28%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,04%
  • Miejsce zamieszkania: Słupno
  • Zawód: sprzedawca w stacji paliw

24. Papuga Marek Zdzisław ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 2 013
  • Procent głosów oddanych na listę: 2,57%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,34%
  • Miejsce zamieszkania: Nowy Dwór Mazowiecki
  • Zawód: doradca finansowy i inwestycyjny

Lista kandydatów nr 4: KOMITET WYBORCZY KONFEDERACJA WOLNOŚĆ I NIEPODLEGŁOŚĆ

1. Wawer Michał Jan ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 14 869
  • Procent głosów oddanych na listę: 37,48%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 2,48%
  • Miejsce zamieszkania: Warszawa
  • Zawód: radca prawny

2. Pazio Rafał Piotr ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 3 770
  • Procent głosów oddanych na listę: 9,5%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,63%
  • Miejsce zamieszkania: Duczki
  • Zawód: nauczyciel

3. Nieznański Michał ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 282
  • Procent głosów oddanych na listę: 3,23%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,21%
  • Miejsce zamieszkania: Marki
  • Zawód: przedstawiciel handlowy

4. Korwin-Mikke Jacek Baltazar ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 9 724
  • Procent głosów oddanych na listę: 24,51%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 1,62%
  • Miejsce zamieszkania: Otwock
  • Zawód: przedsiębiorca

5. Chmielecki Bogdan Jerzy ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 543
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,37%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,09%
  • Miejsce zamieszkania: Zaborów
  • Zawód: inżynier elektryk

6. Cynkier Tomasz Jan ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 349
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,88%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,06%
  • Miejsce zamieszkania: Jaktorów-Kolonia
  • Zawód: politolog

7. Śliwa Anna Małgorzata ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 546
  • Procent głosów oddanych na listę: 3,9%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,26%
  • Miejsce zamieszkania: Warszawa
  • Zawód: fizjoterapeuta

8. Trochanowska Beata Elżbieta ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 398
  • Procent głosów oddanych na listę: 1%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,07%
  • Miejsce zamieszkania: Łomianki
  • Zawód: politolog

9. Filipek Piotr ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 249
  • Procent głosów oddanych na listę: 3,15%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,21%
  • Miejsce zamieszkania: Milanówek
  • Zawód: prawnik

10. Witaszek Zbigniew ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 526
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,33%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,09%
  • Miejsce zamieszkania: Czosnów
  • Zawód: przedsiębiorca

11. Lech-Rączka Teresa ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 251
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,63%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,04%
  • Miejsce zamieszkania: Pomiechówek
  • Zawód: przedsiębiorca

12. Żołek Julia Maria ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 416
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,05%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,07%
  • Miejsce zamieszkania: Otwock
  • Zawód: student

13. Janik Michał Jan ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 629
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,59%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,11%
  • Miejsce zamieszkania: Wołomin
  • Zawód: programista

14. Luty Edyta Agnieszka ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 634
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,6%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,11%
  • Miejsce zamieszkania: Warszawa
  • Zawód: administrator baz danych

15. Skwarski Adam Andrzej ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 236
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,59%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,04%
  • Miejsce zamieszkania: Warszawa
  • Zawód: trener

16. Pintara Anna Jadwiga ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 226
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,57%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,04%
  • Miejsce zamieszkania: Ożarów Mazowiecki
  • Zawód: statystyk

17. Bajkowski Rafał ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 336
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,85%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,06%
  • Miejsce zamieszkania: Marki
  • Zawód: motorniczy

18. Drożdż Piotr Dariusz ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 333
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,84%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,06%
  • Miejsce zamieszkania: Warszawa
  • Zawód: przedsiębiorca

19. Puławski Sebastian ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 265
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,67%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,04%
  • Miejsce zamieszkania: Warszawa
  • Zawód: specjalista ds. marketingu i handlu

20. Rumińska Anna Patrycja ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 248
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,63%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,04%
  • Miejsce zamieszkania: Warszawa
  • Zawód: nauczyciel matematyki

21. Sterkowska Ewelina ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 166
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,42%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,03%
  • Miejsce zamieszkania: Warszawa
  • Zawód: higienistka stomatologiczna

22. Tott Karol Tadeusz ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 230
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,58%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,04%
  • Miejsce zamieszkania: Warszawa
  • Zawód: inzynier budownictwa

23. Chojnacka Grażyna Wiesława ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 386
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,97%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,06%
  • Miejsce zamieszkania: Grodzisk Mazowiecki
  • Zawód: kierownik restauracji

24. Smuniewski Konrad Paweł ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 063
  • Procent głosów oddanych na listę: 2,68%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,18%
  • Miejsce zamieszkania: Piastów
  • Zawód: dziennikarz

Lista kandydatów nr 5: KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI

1. Grabiec Jan Stanisław ✔️

  • Ma mandat
  • Liczba głosów: 64 255
  • Procent głosów oddanych na listę: 37,51%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 10,73%
  • Miejsce zamieszkania: Legionowo
  • Zawód: poseł

2. Zalewski Paweł Ksawery ✔️

  • Ma mandat
  • Liczba głosów: 12 248
  • Procent głosów oddanych na listę: 7,15%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 2,05%
  • Miejsce zamieszkania: Warszawa
  • Zawód: konsultant

3. Gajewska Kinga Magdalena ✔️

  • Ma mandat
  • Liczba głosów: 35 912
  • Procent głosów oddanych na listę: 20,97%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 6%
  • Miejsce zamieszkania: Błonie
  • Zawód: poseł na Sejm RP

4. Lasek Maciej Grzegorz ✔️

  • Ma mandat
  • Liczba głosów: 15 804
  • Procent głosów oddanych na listę: 9,23%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 2,64%
  • Miejsce zamieszkania: Stefanowo
  • Zawód: inżynier lotniczy budowy płatowców

5. Wiśniewski Jacek Grzegorz ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 2 019
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,18%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,34%
  • Miejsce zamieszkania: Raszyn
  • Zawód: prezes

6. Niemczyk Piotr Franciszek ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 3 097
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,81%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,52%
  • Miejsce zamieszkania: Warszawa
  • Zawód: konsultant

7. Szostak Katarzyna Albina ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 4 933
  • Procent głosów oddanych na listę: 2,88%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,82%
  • Miejsce zamieszkania: Michałowice
  • Zawód: pielęgniarka operacyjna

8. Koczorowska Jolanta Maria ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 2 461
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,44%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,41%
  • Miejsce zamieszkania: Radiówek
  • Zawód: emerytka

9. Rzyman Krzysztof Adam ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 740
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,02%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,29%
  • Miejsce zamieszkania: Warszawa
  • Zawód: ekonomista

10. Kołosowski Artur Stanisław ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 2 280
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,33%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,38%
  • Miejsce zamieszkania: Milanówek
  • Zawód: przedsiębiorca

11. Krawczyk-Dębiec Ewa Małgorzata ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 346
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,79%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,22%
  • Miejsce zamieszkania: Warszawa
  • Zawód: kierownik kontroli wewnętrznej

12. Herner Wojciech ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 023
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,6%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,17%
  • Miejsce zamieszkania: Reguły
  • Zawód: przedstawiciel handlowy

13. Bonecka Halina Justyna ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 885
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,1%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,31%
  • Miejsce zamieszkania: Radzymin
  • Zawód: ekonomista

14. Szturo Tomasz Paweł ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 3 157
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,84%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,53%
  • Miejsce zamieszkania: Kobyłka
  • Zawód: nauczyciel

15. Orzechowska - Mikulska Grażyna ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 954
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,56%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,16%
  • Miejsce zamieszkania: Warszawa
  • Zawód: przedstawiciel władzy samorządowej

16. Wasilewski Piotr Michał ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 231
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,72%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,21%
  • Miejsce zamieszkania: Czarnów
  • Zawód: adwokat

17. Mierzejewska-Waś Magdalena Jadwiga ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 864
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,5%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,14%
  • Miejsce zamieszkania: Leszno
  • Zawód: turoperator

18. Luboiński Patryk Jan ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 330
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,19%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,06%
  • Miejsce zamieszkania: Kiełpin
  • Zawód: przedstawiciel władzy samorządowej

19. Wierzbicka Olga ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 935
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,13%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,32%
  • Miejsce zamieszkania: Jadwisin
  • Zawód: prawnik

20. Wydurski Patryk ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 324
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,19%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,05%
  • Miejsce zamieszkania: Mława
  • Zawód: student

21. Winiarska-Czajkowska Maja Magdalena ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 290
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,75%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,22%
  • Miejsce zamieszkania: Opypy
  • Zawód: trener osobisty

22. Bielec Karol ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 806
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,05%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,3%
  • Miejsce zamieszkania: Nowy Dwór Mazowiecki
  • Zawód: menadżer

23. Kamiński Grzegorz Rafał ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 432
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,84%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,24%
  • Miejsce zamieszkania: Milęcin
  • Zawód: specjalista polityki społecznej

24. Kandyba Piotr ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 8 960
  • Procent głosów oddanych na listę: 5,23%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 1,5%
  • Miejsce zamieszkania: Piaseczno
  • Zawód: magister inżynier technologii żywności

Lista kandydatów nr 8: KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KOALICJA BEZPARTYJNI I SAMORZĄDOWCY

1. Wysocki Grzegorz ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 2 277
  • Procent głosów oddanych na listę: 17,37%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,38%
  • Miejsce zamieszkania: Warszawa
  • Zawód: dziennikarz

2. Starzyński Jan ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 416
  • Procent głosów oddanych na listę: 10,8%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,24%
  • Miejsce zamieszkania: Nowa Wieś
  • Zawód: prawnik

3. Korczak Agata ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 875
  • Procent głosów oddanych na listę: 14,3%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,31%
  • Miejsce zamieszkania: Piastów
  • Zawód: lekarz stomatolog

4. Duch Mateusz ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 523
  • Procent głosów oddanych na listę: 3,99%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,09%
  • Miejsce zamieszkania: Ząbki
  • Zawód: urzędnik

5. Paciorek Tomasz Sławomir ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 524
  • Procent głosów oddanych na listę: 4%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,09%
  • Miejsce zamieszkania: Marki
  • Zawód: ekonomista

6. Nelken Urszula ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 302
  • Procent głosów oddanych na listę: 2,3%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,05%
  • Miejsce zamieszkania: Łomianki
  • Zawód: dziennikarz

7. Lipiński Grzegorz Michał ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 243
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,85%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,04%
  • Miejsce zamieszkania: Warszawa
  • Zawód: ekonomista

8. Duda Krzysztof Ryszard ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 288
  • Procent głosów oddanych na listę: 2,2%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,05%
  • Miejsce zamieszkania: Nowy Dwór Mazowiecki
  • Zawód: handlowiec

9. Moryc Ilona ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 291
  • Procent głosów oddanych na listę: 2,22%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,05%
  • Miejsce zamieszkania: Kobyłka
  • Zawód: ekonomista

10. Sawa Michał Grzegorz ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 255
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,94%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,04%
  • Miejsce zamieszkania: Kobyłka
  • Zawód: przedsiębiorca

11. Tymiński Piotr ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 360
  • Procent głosów oddanych na listę: 2,75%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,06%
  • Miejsce zamieszkania: Legionowo
  • Zawód: pisarz

12. Woźniak Dorota Krystyna ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 353
  • Procent głosów oddanych na listę: 2,69%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,06%
  • Miejsce zamieszkania: Mysiadło
  • Zawód: urzędnik państwowy

13. Chmielewski Paweł ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 318
  • Procent głosów oddanych na listę: 2,43%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,05%
  • Miejsce zamieszkania: Sade Budy
  • Zawód: technik mechanik

14. Jaworek Katarzyna ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 236
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,8%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,04%
  • Miejsce zamieszkania: Rozalin
  • Zawód: pracownik fizyczny

15. Paćko Jarosław Paweł ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 258
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,97%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,04%
  • Miejsce zamieszkania: Milanówek
  • Zawód: technik ogrodnik

16. Suwała Jacek ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 138
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,05%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,02%
  • Miejsce zamieszkania: Raszyn
  • Zawód: rzemieślnik

17. Wykowska Marta Maria ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 186
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,42%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,03%
  • Miejsce zamieszkania: Marki
  • Zawód: nauczyciel

18. Sokalski Mariusz Paweł ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 78
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,59%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,01%
  • Miejsce zamieszkania: Warszawa
  • Zawód: technik mechanik

19. Misiewicz-Przyborowska Aneta ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 222
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,69%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,04%
  • Miejsce zamieszkania: Kobyłka
  • Zawód: nauczyciel

20. Marchewka Katarzyna Karolina ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 573
  • Procent głosów oddanych na listę: 4,37%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,1%
  • Miejsce zamieszkania: Kobyłka
  • Zawód: urzędnik samorządowy

21. Krogul Piotr ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 145
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,11%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,02%
  • Miejsce zamieszkania: Warszawa
  • Zawód: inżynier mechanik

22. Gajewska Anna Katarzyna ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 235
  • Procent głosów oddanych na listę: 9,42%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,21%
  • Miejsce zamieszkania: Serock
  • Zawód: ekonomista

23. Rytel Konrad Szymon ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 015
  • Procent głosów oddanych na listę: 7,74%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,17%
  • Miejsce zamieszkania: Turów
  • Zawód: inżynier budowlany

Zrelaksuj się

Wyniki wyborów do Senatu dla okręgu wyborczego nr 40

Granice tego okręgu to obszary powiatów

  • legionowski,
  • nowodworski,
  • warszawski zachodni,
  • wołomiński.

Wyniki wyborów do Parlamentu 2019 z okręgu nr 40 znamy już oficjalnie. Oto lista kandydatów do Senatu wraz z informacją o otrzymanej liczbie głosów.
Poniżej prezentujemy wyniki wyborów do Parlamentu 2019. Zobacz, kto wygrał wybory do Senatu z okręgu wyborczego nr 40.

Hibner Jolanta Emilia ✔️

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI

  • Czy otrzymał mandat: tak
  • Liczba głosów: 146 318
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 51,52%
  • Miejsce zamieszkania: Warszawa
  • Partia: Platforma Obywatelska RP
  • Zawód: inżynier inżynierii środowiska

Żaryn Jan Krzysztof ❌

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

  • Czy otrzymał mandat: nie
  • Liczba głosów: 137 674
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 48,48%
  • Miejsce zamieszkania: Warszawa
  • Partia: nie należy do partii politycznej
  • Zawód: historyk

Dowiedz się więcej

Flesz - nowi marszałkowie Sejmu i Senatu, sukces opozycji

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie