Wybory parlamentarne 2015: Witold Skrzydlewski już...

  Wybory parlamentarne 2015: Witold Skrzydlewski już oficjalnie kandydatem PSL [ZDJĘCIA]

  (pb)

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Wybory parlamentarne 2015: Witold Skrzydlewski już oficjalnie kandydatem PSL [ZDJĘCIA]
  1/4
  przejdź do galerii

  ©Krzysztof Szymczak

  Witold Skrzydlewski, znany przedsiębiorca pogrzebowy, wystartuje w nadchodzących wyborach do Sejmu z ostatniego, 20. miejsca listy PSL w okręgu łódzkim.
  Dariusz Klimczak, prezes struktur PSL w województwie łódzkim, powiedział w czwartek, że Skrzydlewski wchodzi na 20. miejsce listy w okręgu numer dziewięć, zastępując na nim Konrada Kobusa.

  - Nazywam się Witold Ryszard Skrzydlewki, syn Adama i Heleny. Na pewno w IPN nie mam żadnych problemów, ani nikt z mojej rodziny. Dwóch rzeczy w życiu się boję: Boga i mojej mamy - zaprezentował się na czwartkowej konferencji Skrzydlewski.
  - Dlaczego zdecydowałem się kandydować z listy PSL? Pisze się zawsze, że jestem przedsiębiorcą, że nasza rodzina ma zakłady pogrzebowe i kwiaciarnie. Ale przede wszystkim jestem od urodzenia ogrodnikiem. Mamy gospodarstwo, mamy ziemię. Potrafię kosić kosą, potrafię kosę naklepać. Wiem, co to jest obornik, który wywoziłem i w szklarniach kładłem. Wstaję codziennie o 5 rano, chodzę późno spać, ciężko pracuję.

  Dodał, że startuje w wyborach, bo nadszedł czas, by z Łodzi do Sejmu dostali się nie tylko przedstawiciele określonych partii, ale żeby też był taki skuteczny gość, który nigdy nie da się zaszufladkować. Skrzydlewski podkreślił, że będąc 12 lat radnym, zawsze pozostawał wolnym człowiekiem, niezwiązanym dyscypliną klubową. Dodał, że przez tych 12 lat nie wziął ani złotówki diety, dzięki czemu kilkaset tysięcy złotych zostało przekazane na cele charytatywne.

  CZYTAJ TEŻ: Wybory parlamentarne 2015. Witold Skrzydlewski chce zostać posłem!

  Przedsiębiorca zadeklarował, że w razie wyboru na posła zrezygnuje z diety, przysługującej parlamentarzystom.

  Co ciekawe, tydzień temu taką samą deklarację złożył John Godson, który także oficjalnie został zaprezentowany w roli kandydata na posła PSL z Łodzi.

  Godson wystartuje z drugiego miejsca. Przypomnijmy, że jedynką ludowców w Łodzi ma być były komendant główny policji, generał Marek Działoszyński. Działacze PSL głośno mówią, że w tym roku chcą po raz pierwszy wywalczyć mandat poselski w Łodzi - ma temu służyć zróżnicowanie listy i otwarcie na nowe środowiska.


  Zobacz też:

  Sondaż partyjny: PiS z wyraźną przewagą. Wciąż 10 punktów proc. przed PO. Źródło: TVN24/X-news

  Czytaj treści premium w Polsce Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo