Wybory do Sejmu: Listy PiS na Lubelszczyźnie są ściśle tajne

  Wybory do Sejmu: Listy PiS na Lubelszczyźnie są ściśle tajne

  SKO

  Kurier Lubelski

  Aktualizacja:

  Kurier Lubelski

  Elżbieta Kruk, Beata Mazurek i Krzysztof Michałkiewicz
  1/2
  przejdź do galerii

  Elżbieta Kruk, Beata Mazurek i Krzysztof Michałkiewicz

  W nocy z czwartku na piątek ścisłe kierownictwo Prawa i Sprawiedliwości układało listy wyborcze. Na razie są one tajemnicą, a partia oficjalnie kandydatów do Sejmu i Senatu chce przedstawić wkrótce. Kurierowi Lubelskiemu udało się jednak ustalić szczegóły lubelskich list do Sejmu. - Mogą zajść na nich jeszcze zmiany - zastrzega jeden z lokalnych działaczy PiS.
  Wielu polityków nie jest zadowolonych z tych propozycji. Liczyli na lepsze pozycje, a na czołowych miejscach trudno szukać przedstawicieli innych prawicowych ugrupowań, na przykład ludzi Jarosława Gowina i Zbigniewa Ziobry.

  Kruk i Mazurek

  "Jedynką" na lubelskiej liście PiS do Sejmu jest posłanka Elżbieta Kruk. Numer dwa to poseł Krzysztof Michałkiewicz, a "trójkę" ma posłanka Gabriela Masłowska.
  - To ukłon w stronę środowiska Radia Maryja, bo Masłowska jest częstym gościem tej stacji - mówi jeden z naszych informatorów. Masłowska, w porównaniu z ostatnimi wyborami, awansowała o dwie pozycje.

  Szczegółów dalszych miejsc na liście nie udało nam się ustalić. Ale problem z tym mają sami politycy PiS. - Nie wiem, czy wystartuję. Nie wiem, jakie miejsce mi przydzielono - mówi nam wprost jeden z nich.

  Dowiedzieliśmy się natomiast, że na liście wysoko są poseł Jarosław Stawiarski i radny wojewódzki Artur Soboń.

  Odległe miejsce ma poseł Lech Sprawka. Na pozycji numer 10. jest lubelski radny miejski Sylwester Tułajew. Daleką pozycję - w drugiej dziesiątce - ma Zdzisław Podkański, radny wojewódzki. Liderem listy w okręgu numer 7, czyli chełmsko-zamojskim, została posłanka Beata Mazurek, a za nią uplasował się poseł Sławomir Zawiślak.

  Dla nich miejsca nie ma


  Kogo w tych wyborach zabraknie? Z listy PiS nie wystartuje dwóch obecnych posłów, którzy porzucili Prawo i Sprawiedliwość na rzecz Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobry. To Jarosław Żaczek i Piotr Sz.(dziś poseł niezależny).

  Nie możemy podać pełnego nazwiska tego ostatniego, bo chcemy napisać o sprawie sądowej, w której poseł Sz. wy-stępował jako poszkodowany. Zastrzegł wówczas sobie, żeby nie publikować jego wizerunku. Sprawa ta zaczęła się, gdy 27-letnia prostytutka oglądając w telewizji marsz zwolenników TV Trwam poznała w Sz. jednego ze swoich klientów. Co więcej, tego, który miał nie zapłacić jej 200 złotych za seks nad Zalewem Zemborzyckim. Dziewczyna tuż przed Bożym Narodzeniem w 2012 roku umówiła się z Sz. na spotkanie w hotelu. Nagrali to kompani kobiety. Cała grupa zażądała od posła pieniędzy za milczenie. Sz. nie zapłacił, a sprawę zgłosił na policję. W kwietniu tego roku szantarzyści zostali skazani.

  Więcej o listach wyborczych innych ugrupowań piszemy w poniedziałkowym Kurierze.  Codziennie rano najświeższe informacje z Lublina i okolic na Twoją skrzynkę mailową.
  Zapisz się do newslettera!
  Czytaj treści premium w Polsce Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo