Wybory 2011. Kampania w pigułce - niezbędnik wyborcy

Redakcja
Kampania wyborcza oficjalnie ruszyła 4 sierpnia, kiedy to prezydent Bronisław Komorowski ogłosił datę wyborów. Teraz, gdy rozstrzygnięcie jest coraz bliżej, zapraszamy do prześledzenia jeszcze raz najważniejszych wydarzeń.

2. Autobus Tuska. Platforma znalazła w końcu efektywny sposób prowadzenia kampanii. Ministrowie, z szefem rządu na czele, wsiedli w Tuskobusy i ruszyli w teren, swoimi podróżami skutecznie zajmując czas antenowy największych telewizji informacyjnych. A przecież zaczęło się od nieudanej gospodarskiej wizyty u słynnego "Paprykarza"...

3. Kibice. W kampanii wcale nie pojawili się wraz z rozpoczęciem przez Donalda Tuska objazdu kraju. Już wcześniej sojusz ze "Staruchem", nieformalnym liderem kiboli Legii, zawarł PiS, a fani zespołów polskiej ekstraklasy swoją niechęć do rządu demonstrowali podczas meczów. Biorąc pod uwagę wyroki sądów, jakie w tym okresie zapadły, protesty wcale nie muszą być bezzasadne.

4. Problemy PKW. Tak fatalnej passy PKW nie miała chyba jeszcze w swojej historii. Najpierw Sąd Najwyższy zakwestionował decyzję dotyczącą odmowy rejestracji KW Nowego Ekranu. Na dodatek PKW pomyliła się też w przypadku Nowej Prawicy Janusza Korwin-Mikkego, który najprawdopodobniej nie zamierza odpuszczać. Teoretycznie Polsce może grozić nawet unieważnienie październikowych wyborów.

5. Debaty o debatach. Były też debaty wszystkich z nieobecnym PiS-em i debaty dziennikarzy z Jarosławem Kaczyńskim. Najbardziej pokrzywdzona osobą ws. debat wydaje się być Janusz Palikot z którym rozmawiać nie chce nikt, poza Januszem Korwin-Mikke.

6. Wizerunkowa ofensywa PSL. Jeśli ktoś spodziewał się ze strony PSL nudnej, przewidywalnej kampanii, musiał być zaskoczony, gdy zobaczył wyborczy teledysk ludowców z tańczącymi politykami w roli głównej. A później było jeszcze ciekawiej - dwuznaczna propozycja wspólnego wyjścia za stodołę, promocja diety Kwaśniewskiego i ataki na koalicyjna PO.

Wideo

Dodaj ogłoszenie