Wybory 2011. Kampania na żywo [RELACJA MINUTA PO MINUCIE]

Redakcja

17:35 Ludzie pytają Premiera "jak żyć?", a Agnieszka Pomaska (PO) cieszy się na Twitterze, że dzięki kampanii uda jej się schudnąć...

17:22 A może coś o Senacie. Po zmianach w ordynacji wyborczej do Senatu, układ sił politycznych może być zaskakujący.

16:44 O kibicach ciąg dalszy. Wygląda na to, że głównie gracze - PO i PiS - pokładają wielkie nadzieje w głosach kibiców i.. kiboli.

16:23 Waldemar Pawlak o elektronice..

16:10 Powraca temat "umów śmieciowych".
15:51 Czy ta pewność nie zgubi Jarosława Kaczyńskiego? Parę dni temu mówił, że nie musi martwić się koalicją, bo jego partia wygra bezwzględną większością, a dzisiaj twierdzi, że chce być premierem "da się zrobić".

15:45 Pomimo wpadki Hoffman o "chłopach, którym odbiło", dziś pewnie stoi tuż obok Prezesa Kaczyńskiego, u plantatora papryki.

15:22 Radek Sikorski otwiera nową "schetynówkę" z Kujaw do Głogówka.

15:19 Kontrowersyjnych spotów ciąg dalszy..

14:56 Jarosław Kaczyński przyznał, że jeśli zostanie premierem, to będzie współpracował z prezydentem. Nie było by w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że jest to jego obowiązek -zauważa Premier.

14:53 Może działacz PJN - Marek Migalski powinien zmienić zawód i zostać aktorem? Przyznajcie, nieźle mu idzie:

14:36 Donald Tusk odpoczął, zapomniał o "płaczących kobietach" i nawet trochę rymuje w Rzecinie: Kto rozum w głowie mo, głosuje na PO!

14:31 Walka na mniejsze pozwy w trybie wyborczym trwa. Tym razem musi przeprosić Julia Pitera (PO).

14:28 Sondaże wyszły poza firmy tworzące je na zlecenie. Wstąp do bukmachera, sprawdź na kogo opłaca się postawić.

09:43 Partie o parach żyjących w konkubinacie
22 września

19:20 Na koniec dnia: Donald Tusk chce rozmawiać z kibolami. Czyli walka o głosy najbardziej zbuntowanych wyborców trwa. Jak myślicie - kto dojdzie do porozumienia? Beata Kępa (PiS) broniąca "Starucha" czy Premier?

17:44 Kaczyński rozlicza PO. Miało być lepiej, jak jest? Gorzej.

17:35 PiS zgłosił na policję możliwość popełnienia przez Platformę wykroczenia.
17:03 PSL ogłasza konkurs na wykorzystanie sławnej już na całym świecie piosenki "Człowiek jest najważniejszy". Sprawdź szczegóły na stronie PSL.
16:05**Posłanka PiS prosi księży o poparcie.**

15:56 Minister Sprawiedliwości, Krzysztof Kwiatkowski chwali się osiągnięciami:

15:49 Tuskobus śledzony? Kibice relacjonują sobie przy pomocy portali społecznościowych gdzie aktualnie znajduje się Premier, aby potem przeszkadzać mu w konferencjach.

15:43 Premier ociera łzy płaczącej i proszącej o pomoc kobiecie. Czyli kampania nie tak kolorowa, jak w telewizji.

15:28 Dariusz Dolczewski, szef młodzieżówki Platformy Obywatelskiej, kandydat na posła z okręgu warszawskiego pożałuje wypromowania na swoim profilu filmiku obrażającego "aniołki Kaczyńskiego"?

15:02 Kandydaci szokują nas coraz bardziej wymyślnymi spotami:

Andrzej Wijas, SLD:

PJN:

14:49 Prezes Kaczyński: Kto chce wyjaśnienia przyczyn katastrofy smoleńskiej, niech głosuje na PiS. Mamy więc powrót Prawa i Sprawiedliwości do tematu, który rzekomo miał być w kampanii nie poruszany.

14:45 Po decyzji Sądu Najwyższego odnośnie Janusza Korwin Mikke, a także w akcie protestu partii, które czują się oszukane przez PKW powstał SZTAB PROTESTU SPOŁECZNEGO.

20 września

18:50 WikiLeaks polskiej polityki? Wszystko jest możliwe dzięki Januszowi Palikotowi. ZOBACZ PaliLeaks!

18:39 Grzegorz Schetyna uważa, że politycy Prawa i Sprawiedliwości nie mają szans w walce o budżet unijny.
18:20 Kobiety ambitnie walczą o swoją pozycję zarówno w polityce, jak i życiu codziennym. W sobotę odbył się III Kongres Kobiet, w poniedziałkowym odcinku "Tomasza Lisa na żywo" również błyszczały kobiety (Jolanta Kwaśniewska, Joanna Mucha, Beata Kępa, Katarzyna Piekarska i Ewa Kierzkowska debatowały o kobietach w polityce), a dziś Joanna Senyszyn na swoim bloguatakuje Leszka Millera, za wypowiedź o brzydkich kobietach.

17:56 Dziś w TVP wylosowano godziny w jakich bezpłatnie będą emitowane spoty wyborcze. Możecie się więc spodziewać, że od 24 września kandydaci będą machać do nas nie tylko z bilbordów, ale również z telewizora.

17:05 Po debatach o debatach, czołowi kandydaci ogłosili, na kogo zagłosują. Tusk odda głos na siebie, liczy także na wsparcie żony. Kaczyński nie chciał zdradzić, ale.. zdradziły go ulotki Karola Karskiego - "Nigdy nie głosowałem na siebie. Zależy mi na mądrych współpracownikach. Tak jak ja, głosujcie na Karola Karskiego".

16:51 Gwiazdy w kampanii - w najnowszym "Wprost" Muniek Staszczyk chwali zarówno Prezesa Kaczyńskiego i Premiera Tuska. Głos odda jednak na Platformę.

16:29 Dla tych, którzy dopiero co zwlekli się z łóżka..

16:10 Ktoś ma ochotę śledzić podróże Donalda Tuska? Powstała odrębna strona z relacjami.

15:55 Co dalej z protestem Janusza Korwin Mikke? Znamy stanowisko Sądu Najwyższego. "Bez dalszego przebiegu"?
15:22 Parę dni temu ukradziono olbrzymi plakat kandadata PJN w Lublinie, teraz mamy zgłoszenie o zniszczeniu samochodu oraz groźbach wobec kandydata PiSw Łodzi. Czy na moment przed końcem kampania przyjmie jeszcze agresywniejszą formę?

15:13 44 proc. zadowolonych kontra 41 proc. niezadowolonych. Zobacz jak Polacy oceniają rząd Donalda Tuska.

15:01 Dziś o 13:30 spod Łazienek Królewskich w Warszawie ponownie w drogę wyruszył Donald Tusk. Wspiera go Robert Korzeniowski.

14:53 Katarzyna Hall po wyborach nie wróci na swoje stanowisko?

13:17 Wyliczanka PJN: Czego więcej, czego mniej... za rządów PO-PSL PJN podsumował czteroletnie rządy PO-PSL.

12:48 Nowy spot PSL. Muzyka z walk Adamka i wszystkie oblicza Pawlaka (VIDEO) Polskie Stronnictwo Ludowe wyemitowało nowy spot wyborczy. Waldemar Pawlak spacerujący po polach "malowanych zbożem rozmaitem, wyzłacanych pszenicą, posrebrzanych żytem" a w tle muzyka
Funky Polaka.

11:31 "Tusk chce przegrać wybory, by kryzys wykończył PiS. Ale po dwóch latach wróci..." Słaba kampania PO i PiS wskazują na to, że żadna z czołowych partii nie chce wygrać wyborów twierdzi Janusz Palikot

10:26 "System sowiecki" i "terror", czyli centrala PiS w "przecieku" z Poznania Odwołana wizyta Jarosława Kaczyńskiego w Poznaniu i przypadkowy mail zawierający ostre słowa pod adresem sztabu wyborczego PiS i polityków partii.

09:20 Niepełnosprawni zagłosują łatwiej. A czy ktoś zabiega o ich głosy? Po raz pierwszy w wyborach do Sejmu i Senatu zostają wprowadzone ułatwienia dla osób niepełnosprawnych. 19 września upłynął termin zgłaszania w urzędach miast i gmin chęci głosowania korespondencyjnego, do 26 września trzeba zgłosić chęć zagłosowania za pomocą nakładek Braille'a w lokalu wyborczym lub zapisać się na głosowanie w lokalu przystosowanym do potrzeb osób niepełnosprawnych.

08:42 Senator znany z "afery wiatrakowej" z poparciem PiS? "Nie wiem, o co tyle krzyku" Tadeusz Skorupa używa na plakatach logo PiS nie mając oficjalnego poparcia władz partii.

07:59 Grabarczyk: Brak odwagi? Mnie jej na pewno nie zabrakło Minister infrastruktury o zmianach w zarządzie PKP oraz o prowadzonej kampanii wyborczej.

07:12Jak USA oceniają Polskę. Depesze WikiLeaks wyciekają przed wyborami Zdaniem niektórych pojawienie się depesz WikiLeaks tuż przed wyborami zostalo ukartowane.

19 września

21:21 Wysokie notowania Palikota w sondażach Ruch Palikota zyskuje coraz większe poparcie. Tusk: To nagroda za to, że potrafi szydzić i drwić. Myślicie, że największy skandalista wśród polskich polityków ma realną szansę na wejście do Sejmu?

17:10 PKW uzna racje Korwin-Mikkego? "Konsekwencje mogą być tragiczne" Petycja złożona przez Nową Prawicę do Sądu Najwyższego może nieść za sobą poważne konsekwencje- nawet złożenie wniosku o nieuznanie wyborów.

16:33 Ponad połowa Polaków źle ocenia pracę rządu. Sondaż Większość badanych nie jest zadowolona z pracy rządu.

14:40 Janusz Palikot przed siedzibą SLD. Gadzinowski wita chlebem i solą Politycy zarzucają sobie wzajemnie nieuczciwe pobudki, które kierują nimi w staraniach o mandaty poselskie.

14:38 Kaczyński: Ktoś tu ma dwie lewe ręce i muchy w nosie czyli dalszy ciąg powyborczych planów Jarosława Kaczyńskiego.

14:31 Program PO jest realny i daje szansę na przemianę cywilizacyjną Stawką w tych wyborach jest to, czy uzyskamy kolejną szansę na przemianę cywilizacyjną naszego kraju - powiedział Sikorski.

13:50**Jak myślicie minister Grabarczyk ma szansę na reelekcję? **

13:43Zerknijcie na blog Janusza Piechocińskiego. W obliczu niekorzystnych sondaży, członek PSL zastanawia się nad zależnością sondażowni od zleceniodawców.

11:51 NIC-NIE-MOGE-BUS - tak Jarosław Kaczyński skomentował kampanię prowadzoną przez Donalda Tuska.

11:41 Jarosław Kaczyński: Będę współpracował z Buzkiem i Lewandowskim, bo nie są oni w Brukseli z ramienia PO, tylko dla całej Polski.

11:21 Ryszard Czarnecki żartuje na swoim blogu: "Oddaj babci dowód, niech pomyka na wybory, od leniów z PO lepsze są pisiory!"

11:09 SLD: Chcemy likwidacji IPN. Oszczędzimy nawet 20 mld zł w budżecie państwa. Zobacz pomysły Grzegorza Napieralskiego.

10:54 Pierwszy przystanek autobusu Tuska na komendzie policji w Sierpcu.
Radek Sikorski także w trasie. Szef MSZ aktualnie przebywa w Krakowie.

10:27 Mamy 20 dni do wyborów. Najnowszy sondaż jest wyjątkowo korzystny dla Janusza Palikota. Aż 6 proc. wyborców deklaruje poparcie dla RPP. NAJNOWSZY SONDAŻ.

9:34 Nie milkną komentarze dot. tour Tuska po Polsce. Marcin Celiński na Twitterze porusza problem komunikacji zbiorowej, a Tomasz Kalita skomentował: "Jeśli Tusk nie będzie latał helikopterem za nasze to w niezłych korkach postoi."

9:00 Witamy w poniedziałek. Kto rano wstaje.. ten będzie miał udaną kampanię? Premier Donald Tusk już o 7:30 uczestniczył w konferencji przy stacji metra Młociny , skąd wyruszył w Polskę.

16 września

22:38 Sejm skończył, i my też kończymy. Teraz dwa dni przerwy, a do relacjonowania kampanii wracamy w poniedziałek.

22:02 Sejm na koniec ograniczył dostęp do informacji publicznej. Do odrzucenia kontrowersyjnej poprawki Senatu zabrakło 10 głosów.

21:40 Debata i po debacie. Było merytorycznie, ale poza tym minister Bieńkowska musiała też tłumaczyć się z nieobecności Cezarego Grabarczyka

21:17 Napieralski ujawnił nazwiska kandydatów SLD na ministrów. "7% w sondażach, a obsadził 50% ministerstw. Wyślijcie faceta na kurację, bo niszczy SLD" - skomentowała nasza użytkowniczka Julia Piontek. Słuszna uwaga.

20:58 Nie udało się PiS-owi przeforsować wniosku dot. projektu nowelizacji ustawy o edukacji. Sprawa sześciolatków w szkołach powróci w następnej kadencji.

19:52 W Sejmie czas podsumowań. Dziennikarze ujawnili wyniki swojego rankingu najlepszych i najgorszych posłów. Niespodzianka?

19:28 Rozpoczęła się debata w TVN24 na temat infrastruktury i rozwoju regionalnego. W standardowym składzie, czyli z udziałem PO, PSL, PJN i SLD. A w TVP Info i Polsat News na pytania dziennikarzy odpowiada Grzegorz Napieralski.

16:55 O tym, że Palikot sprzymierzył się z Wolnymi Konopiami już pisaliśmy. Dziś podpisano stosowny dokument .

15:40 Podziwiamy determinację Janusza Korwin-Mikkego. Jeszcze Sąd Najwyższy nie rozpatrzył jego skargi na PKW, a on już składa zażalenie w tej samej sprawie do OBWE.

15:15 Tryb wyborczy dobry na wszystko. Poseł Jan Bury chciałby, żeby sąd ekspresowo rozstrzygnął spór o to, czy ''chlał za publiczne pieniądze'' - jak to ujął poseł Suski - czy jednak ''chlał'' za swoje.

14:40 Jeżeli PO wygra wybory, to na Bronisława Komorowskiego czeka nowa rola - będzie musiał zmobilizować rząd do pracy.

14:20 Trzeba przyznać, że PJN-owi nie brakuje pomysłów na nowe spoty wyborcze. Marek Migalski tym razem w roli przestępcy w superprodukcji pt. "Franek".

13:50 Jeszcze jeden sondaż. CBOS sprawdził zwolennicy jakich partii pójdą zagłosować 9 października.

13:10 Grzegorz Napieralski już nie może się doczekać, kiedy wejdzie do rządu. Właśnie zadeklarował, że może budować koalicję z PO nawet, gdy ta przegra wybory. Cel jest ponoć szczytny - zablokowanie powrotu IV RP.

12:32 Wieczorem kolejna debata wyborcza w TVN24. Politycy mają rozmawiać o infrastrukturze. W studio nie pojawi się jednak Cezary Grabarczyk, co nie podoba się PJN.

11:12 SLD w końcu rozpoczyna wyborczą ofensywę. Wsparcia Sojuszowi mają udzielić zagraniczni politycy, żona Grzegorza Napieralskiego zaczęła prowadzić bloga, zaangażował się nawet Aleksander Kwaśniewski.

10:50 Okazuje się, że nie trzeba starować w wyborach, by móc na nich zarobić. Co więcej, nie trzeba nawet oddawać głosu na żadnego z kandydatów. Wystarczy postawić u bukmachera.

10:24 Zostawiamy już tego Palikota i przechodzimy do tematów nieco przyjemniejszych. A takim są niewątpliwie "aniołki Kaczyńskiego". Jest ich coraz więcej i teraz już oficjalnie są twarzami PiS.

9:52 Wczoraj przy ul. Domaniewskiej w Warszawie pojawił się Janusz Palikot. Był gościem sąsiadującej z nami redakcji serwisu Wiadomości24.pl Zobaczcie co z tego wyszło.

9:38 W dzienniku "Polska" dziś wywiady z Waldemarem Pawlakiem wzywającym Jarosława Kaczyńskiego do debaty oraz Włodzimierzem Czarzastym, który cieszy się z istnienia radykalnego PiS-u.

9:10 Przegląd prasy na początek. A tam - sondaż dla ''GW'' pokazujący tzw. twardy elektorat partii. Potwierdza zresztą lipcowe doniesienia 'Polski'.

*** 15 WRZEŚNIA
13:36 Pojawił się nowy spot PO, w którym występują Tusk, Sikorski, Buzek i Lewandowski. ''Wybory są o pieniądzach".

** 14 WRZEŚNIA **
17:00 Palikot zaprezentował nowy spot wyborczy Ruchu. "Tylko my, żadna lewica typu SLD nie doprowadzi do wycofania lekcji religii ze szkół".

15:30 Liderzy krakowskiej listy PiS w wyborach do Sejmu zaproponowali w środę kandydatom PO z tego samego okręgu udział w merytorycznych debatach programowych.

15:25 PJN chce zmienić przepisy dotyczące zasad wykupu mieszkań TBS oraz naliczania czynszów za mieszkania komunalne - czyli jak pomóc młodym ''pójść na swoje".

14:15 Wspieranie kobiet w polityce i dążenie do tego, aby problemy kobiet były priorytetem programu partii - to główne cele Ruchu Kobiet, inicjatywy, której powstanie ogłosiła w środę Wanda Nowicka, nr 2 na liście Ruchu Palikota do Sejmu w Warszawie.

12:05 PSL opublikowało nowy spot wyborczy. "Nie wszystko jest takie jak myślisz. Spójrz na nas z innej strony!".

11:28 Paweł Poncyljusz uważa, że mijająca kadencja Sejmu nie należała do "szczególnie pracowitych". Polityk krytykuje prace rządu, stwierdzając, że ''mimo obietnic niewiele zrobiono".

10:29 Grzegorz Napieralski goszczący w porannym programie RMF FM zapewnił, że drużyna SLD ''jest gotowa walczyć ze światowym kryzysem".
** 13 WRZEŚNIA **

21:35 SLD odpowiada na transfer Wiśniewskiej - ''Udało nam się pozyskać do współpracy liderkę Ruchu Janusza Palikota Katarzynę Izydorczyk, która według deklaracji przystąpi do SLD w niedługim czasie".

15:38 "Sensacyjny" transfer zapowiadany przez Janusza Palikota dotyczył byłej prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Taksówkowego w Warszawie Elżbiety Wiśniewskiej. Kandydatka, która miała startować z listy SLD, przeszła do Ruchu Palikota.

15:07 Anna Fotyga oświadczyła, że nie weźmie udziału w debacie z Radosławem Sikorskim. "Przedstawicielem PiS wydelegowanym do debaty z szefem MSZ jest b. wiceminister w tym resorcie Witold Waszczykowski".

14:17 PSL chwali się poparciem, jakie posiada wśród najmłdoszych wyborców - 23-letni student piątego roku prawa Krzysztof Kosiński został rzecznikiem sztabu wyborczego partii.

14:15 Łodź przykładem''nieskutecznej polityki białej flagi rządu" - Jarosław Kaczyński zapewnił, że PiS ma plan na ''uruchomienie polskiej energii, doprowadzenia do tego, żeby kraj zaczął się rozwijać".

13:50 Jarosław Kaczyński domaga się od premiera przeproszenia szefa frakcji Europejskich Konserwatystów i Reformatorów (EKR) Jana Zahradila i członków grupy za kłamliwe i nieprawdziwe treści zawarte w przemówieniu wygłoszonym na sobotniej konwencji PO.

9:54 Aleksander Kwaśniewski wyraził swoje popracie dla kandydatury Jerzego Millera: ''Trudno szukać polityków równie kompetentnych''.
** 12 WRZEŚNIA **

19:01**SPROSTOWANIE**: Beata Kempa nie rezygnuje z startu w wyborach. ''Najprawdopodobniej ktoś włamał się do mojej skrzynki poselskiej lub podszył się pod mój adres mailowy".

17:56 Kolejne znane nazwisko nie pojawi się na listach wyborczych. Beata Kempa zrezygnowała z ubiegania się o mandat poselski.

14:29 Jarosław Kaczyński chce demokratycznych wyborów - w dowód tego podpisał porozumienie na rzecz uczciwości

13:26 Dzisiejsza konferencja Platformy skupiła się na jednej z propozycji programowych - zniesieniu deklaracji PIT.

13:23 Trwa konferencja PiS. Jarosław Kaczyński żałuje, że program PO jeszcze do niego nie dotarł. Zapytany o sondaże powiedział, że jego sztab się tym nie zajmuje - najważniejsza jest praca.

13:07 Ruch Palikota coraz bliżej progu wyborczego? Najnowsze sondaże już tradycyjnie pokazują, że wszystko może się jeszcze zmienić.

12:38 Końcem sierpnia PJN przedstawiło spot wyborczy komentujący nieprzygotowanie szkół na przyjęcie 6-latków. Opinie na temat filmiku są skrajnie różne.

11:55 Joanna Kluzik-Rostowska w wywiadzie dla TVN24 przyznała, że nie czuje się zdrajczynią (wobec PJN), a do PO trafiła dlatego, że chce zrobić wszystko, aby nie dopuści Jarosława Kaczyńskiego do władzy.

11:32 Dziś od 15:00 Ryszard Kalisz będzie jeździł SLD-busem. Jacyś chętni na spotkanie?

11:08 Były szef MON, Bogdan Klich udzielił wywiadu Małgorzacie Iskrze. Były minister zarysował przede wszystkim swoje przyszłe cele po ewentualnej wygranej w wyborach do Senatu.

10:10 Wygląda na to, że dzisiejszy dzień będzie bogaty w konferencje. Na chwile obecną zapowiedzieli się: PJN w Kielcach, Marek Jurek w Warszawie oraz PO i PiS, również w Warszawie.

10:01 Paweł Graś "ćwierka" już od rana o wyborczej stronie Platformy Obywatelskiej. Mamy na niej znaleźć m.in. program wyborczy czy informacje o kandydatach, SPRAWDŹMY.

9:36 Witamy w poniedziałek. Do końca kampanii zostało 26 dni, a więc sztaby wyborcze ruszyły do pracy. Trudno powiedzieć co przyniesie 12 września, aczkolwiek dziś o 12:15 Janusz Palikot oraz jego zwolennicy będą protestować przed gmachem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów przy Alejach Ujazdowskich w Warszawie. Celem akcji jest zaprotestowanie przeciwko wykluczaniu przez Donalda Tuska mniejszych ugrupowań z debat.
*** 11 WRZEŚNIA

21:23 PSL na Facebooku chwali się sondażem w którym jest na drugim miejscu z 27 proc. poparcia, tuż za PiS zresztą. Problem w tym, że to sondaż lokalnej gazety "Echo Dnia" przeprowadzony jedynie na terenie woj. świętokrzyskiego.

20:32 Kongres Nowej Prawicy Janusza Korwin-Mikkego pokazał swój spot wyborczy. W filmiku nie występują politycy, tylko... świnie. Autor klipu nie pozostawia wątpliwości, gdzie stoi koryto...

19:30 Dzieje się dziś zaskakująco mało w temacie kampanii wyborczej, więc nawet incydent z Olsztyna staje się ważnym wydarzeniem. Działaczka "Solidarności" oskarża jednego z działaczy PJN, że chciał od niej 10 tys. zł za miejsce na liście wyborczej.

18:14 Serwis kampanianazywo.pl zwraca uwagę na ciekawą rozmowę Roberta Mazurka z Łukaszem Naczasem, który nie tak dawno zasłynął wyborczą piosenką z udziałem gwiazd lewicy. Kandydat SLD ewidentnie lubi, gdy się o nim mówi - w "Rzeczpospolitej" zdradza, że jest zwolennikiem legalizacji prostytucji, chce wprowadzić podatek od kościelnej "tacy" i opowiada się za wprowadzeniem internetu do... żłobków.

17:10 Janusz Palikot dzisiaj był w Lublinie.

15:50 Mocny głos Kościoła w kampanii wyborczej. Abp Józef Michalik w Gietrzwałdzie odnosił się przede wszystkim do "sprawy Nergala", ale przypomniał też wiernym, by głosując w wyborach "przykładali Ewangelię do kandydatów".

14:30 A Jacek Rostowski kampanię prowadzi w Londynie. I w Wielkiej Brytanii wytknął Jarosławowi Kaczyńskiemu, że ma nieprecyzyjną wiedzę co do systemu podatkowego.

13:20 Wyborcza niedziela rozpoczęła się od trzęsienia ziemi, czyli sensacyjnego sondażu Homo Homini. Tak jakby trochę potwierdza, to co ostatnio na temat sondaży mówił Jarosław Kaczyński.

*** 10 WRZEŚNIA

19:02 Emocje przeniosły się na areny sportowe, więc i zapowiedź rekonstrukcji rządu po wyborach przez premiera zeszła na plan dalszy.

16:50 Spośród programowych propozycji PO interesująco zabrzmiała koncepcja likwidacji deklaracji podatkowej. Eksperci spierają się, czy to w ogóle możliwe.

16:02 Na konwencji odmłodzonej lewicy prym wiodą Aleksander Kwaśniewski i Leszek Miller. Obaj sporo miejsca poświęcają polityce europejskiej. Były premier uważa, że Tusk i Kaczyński są jak Paweł i Gaweł i obaj "stoją w jednym nieeuropejskim domu".

15:20 A skoro już o czterech latach rządów mowa, to warto wspomnieć, że kilka dni temu ukazała się książka dziennikarzy "Rzeczpospolitej" Michała Majewskiego i Pawła Reszki pod intrygującym tytułem "Daleko od miłości". Kilka "smaczków" być może uda się dziś i jutro w tej relacji przemycić.

14:48 No tak, Donald Tusk też zabrał głos w temacie walki Adamka.

14:05 Platforma "Zrobi więcej" - takie jest hasło wyborcze partii Donalda Tuska. Sam premier powiedział, że liczy na sprawiedliwą ocenę czteroletniego okresu rządów, z uwzględnieniem tego, że były to "trudne lata".

13:30 A i tak żadna konwencja nie przyćmi dzisiaj walki Tomasza Adamka z Witalijem Kliczką. Marek Migalski wyczuł to już wczoraj, dziś także prezes Kaczyński życzył polskiemu bokserowi zwycięstwa.

13:10 Konwencja programowa PO już się rozpoczęła. Wiemy jakie są programowe priorytety partii, która zmierza po drugie wyborcze zwycięstwo z rzędu.

11:50 Jarosław Kaczyński twierdzi, że słynne 'Orliki' rządu Tuska, to w rzeczywistości adaptacja pomysłu PiS 'Blisko boisko'. Podczas konferencji w Centrum Programowym przedstawił też pomysł przywrócenia gabinetów lekarskich do szkół.

11:20 SLD też ma dziś konwencję. Ale niewykluczone, że najważniejszy news z tego wydarzenia będzie brzmiał: Aleksander Kwaśniewski wsparł Sojusz Lewicy Demokratycznej.

10:55 Platforma Obywatelska ma dziś zaprezentować i przyjąć swój program wyborczy. Tymczasem, jak pisze "Wprost", niektórzy politycy partii skarżą się, że kierownictwo partii utrzymuje dokument w tajemnicy przed nimi.

10:24 Kampania kampanią, ale 10 września Jarosław Kaczyński nie mógł nie pojawić się na Krakowskim Przedmieściu/

10:05 Dziś sobota, czyli kampanijny dzień zjazdów, konwencji, konferencji etc. Na początek polecamy lekturę tekstu dziennikarki "Polski" o tym jak pracują wyborcze sztaby.
*** 9 WRZEŚNIA ***
19:58 A z Januszem Palikotem debatować nie chce nikt, a już najbardziej nie chce debatować premier Tusk. Dlatego lider Ruchu Palikota zapowiedział protest przed kancelarią.

19:26 W TVN24 rozpoczęła się właśnie druga debata wyborcza z udziałem przedstawicieli czterech partii parlamentarnych (bez PiS). Monika Olejnik na początek pyta polityków o zachowanie rządu w sprawie katastrofy smoleńskiej.

17:30 Marek Migalski na swoim blogu zapewnia, że PJN z determinacją będzie walczyć o pozycję w polskiej polityce. ''Nie zejdziemy z ringu. Pokażemy jak można się pojedynkować z partiami mającymi wszelkie narzędzie do tego, żeby nas zniszczyć".

16:20 Politycy PO z optymizmem komentują dzisiejsze losowanie numerów list wyborczych. ''Siódemka jest taką magiczną, biblijną cyfrą" - ocenił Grzegorz Schetyna.

16:02 Swoje nowe spoty pokazało dziś także Prawo i Sprawiedliwość.

15:06 PSL zaprezentowało swój najnowszy spot wyborczy z hasłem przewodnim ''Człowiek jest najważniejszy''.

14:36 Kandydat PO Tadeusz Aziewicz opublikował swój klip wyborczy. ''Spot z przymrużeniem oka" skomentował filmik sam zainteresowany.

13:25 PiS chce znieść obecny system podatkowy. Jakie rozwiązania zaproponowała partia?

12:40 Kto i dlaczego strzelał w kierunku biura poselskiego Nelly Rokity? Metalowa kulka przebiła szybę w oknie. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że był to chuligański wybryk.

11:48 Nr 1 dla komitetu wyborczego PiS, 3 - dla SLD, 5 - dla PSL, 7 - dla PO - takie numery dla list komitetów wyborczych w wyborach parlamentarnych wylosowała w piątek PKW.

11:20 Kolejny wniosek o rejestrację kandydatów został odrzucony: Janusz Korwin-Mikke nie wystartuje w wyborach.

8:50 PKW oddaliła odwołanie ws. odmowy rejestracji Anny Kalaty i Marka Króla. B. minister pracy i b. redaktor naczelny nie wystartują w wyborach do Senatu.
*** 8 WRZEŚNIA ***
21:44 Na dziś to wszystko. Wydarzeniem dnia drugi przegrany przez PiS proces w trybie wyborczym. Jutro dowiemy się jakie numery los przydzieli partiom, którym udało zarejestrować się listy w całym kraju.

21:30 W programie Moniki Olejnik dziś prof. Staniszkis. Niezbyt pochlebnie o kampanii PiS...

20:41 Wygląda na to, że część kandydatów PiS może też liczyć na wsparcie Marka Jurka. - Jeżeli ktoś gwarantuje poważny stosunek do cywilizacji chrześcijańskiej to będziemy udzielać tego poparcia - zapowiedział lider Prawicy RR w TVN24.

19:57 Ciekawa informacja z bloga Ludwika Dorna - Jan Rokita znalazł się w społecznym komitecie poparcia byłego ministra spraw wewnętrznych i administracji.

16:35 Powolna prywatyzacja, podatek zależny od wysokości zarobków, rozdział Kościoła od państwa - to tylko niektóre z poglądów, które popiera większość Polaków. ZOBACZ WYNIKI SONDAŻU I DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ.

15:45 PJN zaprezentowało swój spot wyborczy, w którym postuluje, by skrócić okres oczekiwania na decyzje administracyjne.

15:37 ''Partie rządzące ignorują internautów'' - wynika z raportu opublikowanego przez Centrum im. Adama Smitha oraz GetResponse. Badanie zostało przeprowadzone wśród 20 największych partii politycznych w Polsce.

14:55 PO przedstawiło swoje propozycje zmian w ramach polityki prorodzinnej. Minister Bartosz Arłukowicz mówił m.in. o umożliwieniu młodym matkom pracy w domu, wydłużeniu tzw. urlopu tacierzyńskiego, opiece pielęgniarskiej w szkołach i dostępie do wczesnej edukacji.

14:47 Jarosław Kaczyński przegrał proces w trybie wyborczym i musi publicznie sprostować swoją wypowiedź, jakoby posłowie PSL opowiedzieli się za legalizacją miękkich narkotyków.

13:56W kolejnym dniu kampanii - kolejne zwierzenia. Paweł Kowal (PJN) w wywiadzie dla RMF FM przyznał, że ludzie z otoczenia PO i PiS grozili członkom jego partii.

13:48 Z wielu sondaży wynika, że to młodzi ludzie są najbardziej niezdecydowaną grupą wyborców. Nie dziwi więc, że Waldemar Pawlak postanowiła zawalczyć o głosy tej grupy. Odwiedził więc Zambrów, gdzie podopiecznym domu dziecka podarował tablety od anonimowego darczyńcy.

13:32 Dziś między 17:00 a 20:00 gościem Zbigniewa Hołdysa w cyklu spotkań "ROZMOWY HOŁDYSA" w klubokawiarni "Chwila" będzie geberał Sławomir Petelicki. Rozmowa będzie dotyczyła m.in. najbliższych wyborów oraz GROMu.

13:20 W polskich mediach wrze - podniesienie opłat za przedszkole, sprawiło, że tylko dziś mieliśmy już konferencję prezesa PiS oraz członków Platformy. Na Twitterach politycznych również od paru dni nie milkną komentarze. Do tematu opłat odniósł się już m.in. Paweł Poncyliusz oraz Agnieszka Pomaska.

13:00 Minister Rostowski nie jest zainteresowany propozycją debaty akademickiej od Zyty Gilowskiej, ponieważ uważa, że mamy szczególny czas kampanii, kiedy to należy rozmawiać o planach, analizować dotychczasowe dokonania. Podkreślił jednak, że bardzo by chciał, aby do debaty PO-PiS o finansach doszło.
11:34 Janusz Palikot zaprezentował spot wyborczy swojej partii, obejrzyjcie:

11:18**Dziś o godzinie 13 sąd rozpatrzy pozew w trybie wyborczym**, który PSL wystosował przeciwko PiS. Ludowcy uważają, że Jarosław Kaczyński skłamał mówiąc, iż posłowie Stronnictwa głosowali za legalizacją miękkich narkotyków.

9:37 Nie będzie debaty Tusk-Kaczyński? Jacek Protasiewicz twierdzi, że to wynika z odpowiedzi szatabu PiS.


*** 7 WRZEŚNIA ***
17:50 Szef sztabu PO Jacek Protasiewicz powiedział po środowym spotkaniu z szefem sztabu PiS Tomaszem Porębą, że że PiS nie przewiduje debaty premiera Donalda Tuska z prezesem Jarosławem Kaczyńskim.

17:20 Prof. Zyta Gilowska wykluczyła swój udział w debacie wyborczej. Decyzję uzasadniła słowami: Jestem bezpartyjna i z racji swojej funkcji apolityczna. Czas jest bardzo nerwowy i nie wydaje mi się, by było możliwe uzgodnienie konwencji dyskursu z moim udziałem.

16:40 Janusz Palikot zaprezentował spot wyborczy partii Ruchu z hasłem: "Jestem w polityce nie dla pieniędzy". Polityk stwierdził, że "nie ma kampanii, jest kompletna nuda", a jego dyskusja z Donaldem Tuskiem byłaby jedyną ciekawą debatą kampanii.

15:03 Jacek Rostowski w odpowiedzi na słowa Kaczyńskiego: Zamiast wystawiać Zytę Gilowską, nakłaniając do łamania prawa, niech sam stanie ze mną do debaty. Wtedy nie będzie wątpliwości, że to będzie debata pomiędzy politykami.

13:58 Premier walczy o głosy młodych. Podczas swojej wizyty w Wierzchosławicach podkreślał, jak bardzo zależy mu na równym starcie dla wszystkich młodych.

13:11 Krzysztof Rybiński powiedział RMF FM, że osoby bliskie otoczeniu Donalda Tuska próbowały przekupić go oferując stanowiska w centralnych urzędach. Były wiceprezes NBP nazwał polską demokrację "chorą", oraz zapowiedział, że nie będzie tolerował szantażowania członków swojej rodziny. ZOBACZ: Szantażowano moją żonę.

12:18 Będzie kolejny pozew w trybie wyborczym. Szef sztabu PSL Eugeniusz Grzeszczak poinformował, że szef PiS skłamał, mówiąc, że członkowie PSL opowiedzieli się za legalizacją miękkich narkotyków.

11:10**PiS zapowiada bojkot debaty w TVN24.** Rzecznik partii ma wątpliwości co do neutralności stacji, która jak mówi "zamiast jak inne media zajmować się krytykowaniem rządu, zajmuje się krytykowaniem opozycji".

9:20 TNS OBOP opublikował najnowszy sondaż dotyczący poparcia dla partii. W przeciwieństwie do przedstawionego wczoraj przez prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego wewnętrznego sondażu, Platforma Obywatelska (46%) ma jednak znaczną przewagę nad Prawem i Sprawiedliwością (29%). Jak wynika z przeprowadzonego badania, na przekroczenie progu mogą liczyć tylko PO, PiS i SLD. Sprawdź, jakie są dokładne notowania.

9:11 Pomimo, iż Konwencja Programowa Platformy dopiero w sobotnie południe, Gazeta Wyborcza twierdzi, że dotarła do głównych założeń programu. Co do zaoferowania ma Polakom PO?


[*** 6 WRZEŚNIA ***](https://polskatimes.pl/wybory-2011-kampania-na-zywo-6-wrzesnia-relacja-minuta-po-minucie/ar/447203 "* 6 WRZEŚNIA *")
21:15 Jeszcze rzut oka na kalendarz. Wygląda na to, że czeka nas dzień spotów - swoje filmiki zapowiadają PSL i Janusz Palikot. Wielkie nazwiska zgromadził wokół siebie kandydat do Senatu, Piotr Żuchowski - oficjalnie poprzeć mają go m.in. Andrzej Wajda, Krzysztof Penderecki i Olgierd Łukaszewicz. A na zakończenia dnia debata w TVP.

19:28 I to tyle na dzisiaj. Myślami większość jest już przy meczu Polska - Niemcy. Nawet premier Donald Tusk pokusił się o wytypowanie wyniku.

18:00 Prezes PiS Jarosław Kaczyński oświadczył, że jeżeli potwierdzą się doniesienia medialne o wypowiedzi kandydata PiS na senatora Janusza Sanockiego na temat Białorusi, to nie widzi możliwości dalszego popierania go.

CZYTAJ PEŁNĄ RELACJĘ MINUTA PO MINUCIE Z DNIA 6 WRZEŚNIA

Wideo

Komentarze 2

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

-- co wkurza POwców?
1. kupujemy po kilka egzemplarzy "Codziennej" i "Gazety Polskiej"
2. umieszczamy GRZECZNE ale stanowcze wpisy na ONET.PL typu: **** fenomenalny KONIEC PO **** Na to czeka cała Polska! -- im więcej gwiazdek (tym lepiej): dostają białej gorączki
3. namawiamy sąsiadów, znajomych, Przyjaciół i NIEZNAJOMYCH do głosowania w wyborach. JAK? CHODZI O NASZą i Ich PRZYSZŁĄ SZCZĘŚLIWĄ, ZAMOŻNĄ I SPRAWIEDLIWĄ POLSKĘ!

l
lukandiego

Był w Lublinie ? a czy miał sobowtóra w dłoni?

Dodaj ogłoszenie