Wybór kopert papierowych i tekturowych, które są przyjazne dla środowiska

Artykuł sponsorowany

Dlaczego warto pakować przesyłki w koperty kartonowe? Dlaczego są one przyjazne dla środowiska? Gdzie znaleźć szeroką ofertę tego typu opakowań?

Koperty tekturowe mają wiele zastosowań i są uniwersalne. Można ich używać jako opakowań dla lżejszych i mniejszych przedmiotów (książek, broszur, kalendarzy, płyt, albumów, akcesoriów, kosmetyków, biżuterii, drobnej odzieży itp.), a także do wysyłki wszelkiego rodzaju dokumentów.

Dlaczego koperty kartonowe są przyjazne dla środowiska?

Koperty tekturowe są wykonane z papieru Kraft i w znacznej części pochodzącego z recyklingu. Papier jest surowcem naturalnym, a więc biodegradowalnym, a do tego można go poddać recyklingowi, czyli wykorzystać ponownie. Papier używany do produkcji kopert kartonowych, posiada certyfikat PEFC (drewno do jego produkcji jest pozyskiwane z lasów, w których dba się o zrównoważoną gospodarkę leśną).

Używanie kopert ekologicznych przyczynia się do ochrony lasów. 70% drewna, wykorzystywanego do produkcji masy celulozowej, pochodzi z wycinki, niezbędnej do prawidłowego utrzymania lasów. Pozostałe 30% pochodzi z surowca, będącego produktem ubocznym przerobu drewna w tartakach. Większość tekturowych opakowań RAJA pochodzi z recyklingu.

Szeroki wybór kopert ekologicznych

Koperty kartonowe są wykonane z papieru najwyższej jakości, a więc nie ulegają zniszczeniu, rozdarciu i zgnieceniu podczas transportu. Większość kopert jest wyposażona w samoprzylepne, wygodne zamknięcie, niewymagające użycia kleju czy taśmy klejącej. Dostępne są w wielu wymiarach, a więc każdy może znaleźć kopertę dopasowaną do swojej przesyłki.

Koperty tekturowe, są wykonane z litej tektury pochodzącej w 100% z recyklingu – są lekkie, a przy tym mocne i wytrzymałe. Służą do wysyłki przedmiotów płaskich, takich jak: książki, albumy, płyty, gry i telefony. Skutecznie zabezpieczają przesyłkę przed zgnieceniem. Dostępne są dwa modele: z otwarciem na długim boku i z otwarciem na krótkim boku. Są wyposażone w samoklejące zamknięcie.

Koperty kartonowe ochronne, chronią dodatkowo wysyłane przedmioty poprzez wzmocnione naroża. Są wykonane z mikrofali, o gramaturze 350 g/m2. Jeszcze większą ochronę przesyłki dają koperty sztywne – wykonane z mocnej tektury litej o gramaturze 400 g/m2. Są dopasowane do formatów wydawniczych.

Z kolei do wysyłki dokumentów, najlepiej używać kopert ekologicznych lekkich. Mają regulowaną wysokość, a więc można je łatwo dopasować do wymiarów wysyłanych dokumentów. Dostępne są także w eleganckiej, białej wersji.
Szeroki wybór kopert ekologicznych dopasowanych do potrzeb każdej wysyłki można znaleźć w ofercie sklepu RAJA.

Dodaj ogłoszenie