WTA Seul. Agnieszka Radwańska odpadła po deszczowym maratonie. Polka przegrała w drugiej rundzie z Rumunką Iriną-Camelią Begu

Hubert Zdankiewicz
Agnieszka Radwańska w tym roku zagra jeszcze tylko w Pekinie
Agnieszka Radwańska w tym roku zagra jeszcze tylko w Pekinie Rex Features/East News
Deszcz opóźnił i dwukrotnie przerwał czwartkowy mecz Agnieszki Radwańskiej z Iriną-Camelią Begu w drugiej rundzie turnieju w Seulu (WTA International, kort twardy, pula nagród 250 tys. dolarów). Ostatecznie 6:4, 6:3 wygrała Rumunka, odnosząc swoje pierwsze w karierze, po dwóch porażkach, zwycięstwo nad Polką.

Deszcz utrudniał w czwartek życie uczestniczkom turnieju od rana, a spotkanie Radwańskiej z Begu rozpoczęło się z ponad czterogodzinnym opóźnieniem. Po czym zostało przerwane, po wygraniu przez Rumunkę pierwszego seta 6:4. Polka grała w nim falami - raz lepiej, raz gorzej. Zawodził ją serwis, aż czterokrotnie dała się przełamać rywalce (sama zrobiła to trzy razy).

Po powrocie na kort tenisistki zdołały rozegrać siedem gemów, bo potem znów zaczęło padać. W momencie przerwania gry Polka zaczynała mieć problemy. Prowadziła w drugim secie 3:1, by przegrać trzy gemy z rzędu. Przerwa niestety nie pomogła Radwańskiej, która zaraz po wznowieniu gry od razu dała się przełamać i po chwili Begu dokończyła dzieła przy własnym podaniu.

Dla krakowianki był to trzeci występ w Seulu. W 2013 roku wygrała turniej, a rok później dotarła do ćwierćfinału. Tegoroczną edycję turnieju zaczęła od wtorkowego zwycięstwa 6:4, 7:5 na Amerykanką Bethanie Mattek-Sands. Przerwała tym samym swoją, trwającą od Wimbledonu, serię porażek w pierwszych rundach (kolejno Cincinnati, New Haven i US Open).

W ich efekcie wypadła z pierwszej pięćdziesiątki rankingu WTA (w najnowszym notowaniu wylądowała na 60. miejscu). Z jednej strony nie jest to jeszcze sytuacja bez wyjścia, bo podobny spadek zanotowała dwa lata temu Karolina Woźniacka. Nawet jeszcze większy, bo w pewnym momencie znalazła się na 74. pozycji. Jak wiadomo, Dunce udało jej się wrócić do czołówki, a w styczniu tego roku wygrała nawet Australian Open. Pytanie, czy może udać się Radwańskiej?

- Będzie jej coraz trudniej, bo kobiecy tenis przestaje być monotematyczny. Tak jak Agnieszka tenisowo ma wszystko, tak coraz więcej dziewczyn nie tylko ma prawie to samo co ona, ale mają jeszcze oprócz tego atak. Coraz więcej z nich potrafi też potężnie zaserwować, a nie tylko wprowadzić piłkę do gry - powątpiewał niedawno na naszych łamach były trener Angelique Kerber i Alicji Rosolskiej Paweł Ostrowski.

Były trener Angelique Kerber o US Open: Kobiecy tenis się zmienia, Agnieszce Radwańskiej będzie coraz trudniej odnaleźć się w tych realiach

W ćwierćfinale Begu zagra z Greczynką Marią Sakkari.