Wszystko dla Gdańska domaga się dyscyplinarnego zwolnienia z pracy Krzysztofa Wyszkowskiego. Chodzi o wpis nt. prezydent Gdańska i jej córki

Ewelina Oleksy
Ewelina Oleksy
Przed Pomorskim Urzędem Wojewódzkim członkowie Wszystko dla Gdańska domagali się stanowczej reakcji wojewody w sprawie. Wyszkowskiego. Przemysław Świderski
Członkowie Stowarzyszenia Wszystko dla Gdańska, z miejskimi radnymi tego klubu na czele, domagają się, by wojewoda pomorski - w trybie dyscyplinarnym - zwolnił z pracy swojego doradcę Krzysztofa Wyszkowskiego. Chodzi o jego kontrowersyjne wpisy na Twitterze dotyczące prezydent Aleksandry Dulkiewicz i jej córki.

- W związku z odrażającą wypowiedzią pana Krzysztofa Wyszkowskiego, doradcy do spraw politycznych i historycznych
Wojewody Pomorskiego, dotyczącą pani Prezydent Aleksandry Dulkiewicz, opublikowaną w mediach społecznościowych w piątek 02.08.2019 r. apelujemy o natychmiastowe zwolnienie w trybie dyscyplinarnym pana Krzysztofa Wyszkowskiego z
zajmowanego stanowiska - napisali członkowie Klubu radnych Wszystko dla Gdańska w liście, który dziś złożyli w Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim.

Były opozycjonista Krzysztof Wyszkowski na Twitterze napisał:

"Dulkiewicz nie wie nawet tego, kto jest ojcem jej córki, więc nic dziwnego, że do swoich bezecnych szaleństw na rocznicę wojny wybrała niemieckiego oszusta i żydowskiego aferzystę. Gdańszczanie - obudźcie się i odeślijcie tę tuskoidową bandę antypolaków do domu wariatów".

Później było jeszcze gorzej. Kolejny wpis Wyszkowskiego brzmiał:

"1.09 finałem tuskoidowego »świętowania« będzie mianowanie ojcem dziecka Dulkiewicz N.N. kanoniera z pancernika Schlezwig-Holstein poległego w ataku na Westerplatte. Ambasadorzy Niemiec i Rosji, wręczą jej zaległe alimenty w zamian za odszkodowanie za ludobójstwo Polaków. Dulkiewicz nie była prostytutką i wiedziała, kto był ojcem. Ale razem z nim popełniła przestępstwo, zatajając jego nazwisko i odpowiedzialność za opiekę nad dzieckiem. Zrobili to zapewne dla własnej korzyści, ale z krzywdą dla swojej córki i powinni za to zostać ukarani".

Sprawa najprawdopodobniej znajdzie finał w sądzie, bo prezydent Dulkiewicz już zapowiedziała podjęcie kroków prawnych wobec Wyszkowskiego.

- Jestem odporna i nie może mnie pan obrazić, panie Wyszkowski. Nie interesuje mnie też stan pana umysłu, ale trzeba ponosić odpowiedzialność za słowa! Procedury określone prawem ruszyły. Na przyszłość radzę panu i innym jedno – trzymajcie się z daleka od mojego dziecka!- odpowiedziała Wyszkowskiemu prezydent Gdańska.

Dziś przed Pomorskim Urzędem Wojewódzkim członkowie Wszystko dla Gdańska domagali się stanowczej reakcji wojewody w tej sprawie. Wyszkowski jest bowiem jego doradcą ds. politycznych i historycznych.

Wszystko dla Gdańska domaga się dyscyplinarnego zwolnienia z...

- Tak skandaliczna wypowiedź nie powinna nigdy zaistnieć w przestrzeni publicznej, jest nikczemna i nie przystoi żadnemu człowiekowi. Tym bardziej nie przystoi więc urzędnikowi państwowemu. Pan Wyszkowski przekroczył wszelkie dopuszczalne
w dyskursie publicznym granice, atakując personalnie nie tylko urzędującą Prezydent, ale również jej córkę. Wypowiedzi doradcy Pana Wojewody wskazują, że ma on za nic etykę urzędniczą, dobre zwyczaje i zwykłą ludzką ludzką przyzwoitość - podkreślała Katarzyna Czerniewska, radna Klubu Wszystko dla Gdańska.

A Beata Dunajewska, szefowa tego Klubu dodawała: - Oczekujemy niezwłocznego działania Pana Wojewody. Brak Pana reakcji będzie jednoznaczny z aprobatą dla skandalicznej postawy Pana doradcy Krzysztofa Wyszkowskiego i tolerowanie dalszej brutalizacji życia publicznego w Polsce, której tamy nie postawiło nawet doświadczenie tragicznej śmierci ś.p. Pana Prezydenta Pawła Adamowicza.

Brak Pana reakcji będzie jednoznaczny z aprobatą dla skandalicznej postawy Pana doradcy Krzysztofa Wyszkowskiego i tolerowanie dalszej brutalizacji życia publicznego w Polsce, której tamy nie postawiło nawet doświadczenie tragicznej śmierci ś.p. Pana Prezydenta Pawła Adamowicza.

Radny Bogdan Oleszek przypominał z kolei, że dwa lata temu radni PiS chcieli, by Wyszkowski został honorowym obywatelem Gdańska.

Czytaj także

Członkowie WdG do gabinetu wojewody nie zostali dziś wpuszczeni. Apel ws. odwołania Wyszkowskiego złożyli więc w ogólnodostępnym biurze podawczym. Jutro podobną inicjatywę mają podjąć władze Sopotu. Prezydent kurortu Jacek Karnowski już wczoraj opublikował list otwarty do wojewody, w którym potępił zachowanie Wyszkowskiego.

- To nie pierwszy raz, kiedy Krzysztof Wyszkowski obraził kobietę, tym razem Panią Prezydent Gdańska. "Zasłynął" już kilka miesięcy temu seksistowskimi wpisami na temat dyrygentki w filharmonii w Manchesterze - podkreśla Jacek Karnowski.

Głos w sprawie zabrała też Magdalena Adamowicz:
- Mowa nienawiści skierowana do Prezydent Aleksandry Dulkiewicz przekroczyła granicę. Nie może być naszego przyzwolenia na poniżanie kogokolwiek. Ale jeżeli mowa nienawiści kierowana jest do dzieci, to nie ma już miejsca na apele i prośby. Wszyscy musimy stanowczo i jednoznacznie stanąć murem w obronie atakowanych. Nie ma zgody na krzywdzenie dzieci! - napisała Adamowicz.

Nie może być naszego przyzwolenia na poniżanie kogokolwiek. Ale jeżeli mowa nienawiści kierowana jest do dzieci, to nie ma już miejsca na apele i prośby. Wszyscy musimy stanowczo i jednoznacznie stanąć murem w obronie atakowanych. Nie ma zgody na krzywdzenie dzieci!

Czytaj także

Wyszkowski kontrowersyjne wpisy na temat prezydent i jej córki ostatecznie skasował i za nie przeprosił. Przyznał, że
"były zbyt agresywne".

- Ależ nie chciałem Pani obrażać, a tylko upomnieć za szaloną agresję, którą wprowadza Pani do polskiego życia publicznego. I proszę nie insynuować, że chodziło o Pani dziecko, bo to bzdurny i niegodny wybieg w celu zafałszowania odpowiedzialności Pani za kompromitowanie Gdańska - napisał Wyszkowski.

Biuro prasowe wojewody pomorskiego informuje, że Krzysztof Wyszkowski przebywa obecnie na urlopie.
- Pan Krzysztof Wyszkowski swoje wpisy skasował i za nie przeprosił. Ewentualne dalsze kroki w tej sprawie wojewoda podejmie po powrocie pana Wyszkowskiego z urlopu- oświadcza biuro prasowe wojewody.

Czytaj także

FLESZ: Wybory Prezydenckie 2020 już w maju - to musisz wiedzieć.

Wideo

Materiał oryginalny: Wszystko dla Gdańska domaga się dyscyplinarnego zwolnienia z pracy Krzysztofa Wyszkowskiego. Chodzi o wpis nt. prezydent Gdańska i jej córki - Dziennik Bałtycki

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 10

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

X
Xce

W czym kłamał Wyszkowski ?

G
Gość
2019-08-07T14:09:03 02:00, Gość:

Wojewoda samodzielnie nie podejmie decyzji, dlatego jest Wojewodą.

Oczywiście, a nawiasem mówiąc - nie przypominam sobie jakiejś samodzielnej, pozytywnej dla Regionu, inicjatywy Pana D.

G
Gość

Mam swoje lata i po prostu wiem : to zaawansowany wiek, fanatyzm i zapiekłość są powodem takich wpisów.Emerytura polityczna, Panie W.

P
Polihistor

NAPRAWDĘ? A ja bym chciał, żeby zdjęto Dulkiewicz. I boleję nad brakiem rozwiązań prawnych, które pozwoliłyby to sprawnie i szybko przeprowadzić. Jakiż miałoby to zbawienny wpływ na innych! A jak wzorowo zacząłby funkcjonować samorząd tzw. (niesłusznie) dużych miast w Polsce. Ech, pomarzyć ....

G
Gość

Zwolnic czlowieka jest latwo. A udowodnili mu choc ze klamal? A skoro mowil prawde to za co go zwolnic?

g
gaduła

Wy "kulturalni "inaczej wasze chamstwo jest na każdym kroku ,choćby w sklepie Piotr i Paweł młoda kasjerka rechocząc woła do pana czy ma dzisiaj jakiś pisiorow na mikrofonie .To jest fer ? To jet mowa miłości ?

g
gdanszczanka

Tak właśnie roznosicie nienawiść ale jak was tykną to larum ! Dulkiewicz obraża Polaków i Gdańszczan. Nawet nie raczy zająć się sprawą staruszki którą siłą wysiedlono na koszmarne warunki pomimo że prawo chroni po 75 roku . Tak więc życzę wszystkiego złego !

G
Gość
2019-08-07T15:44:17 02:00, as:

to pisowski smiec jak oni wcszyscy nie ma mózgu tylko prymitywny narząd podłączony bezpośrednio to odbytu Jarosława polskęzbawa i wciąga wszystko co tamten wysra

Piękny przykład mowy miłości. Można by rzec vice versa

g
gość

To kto w końcu jest nim ?

G
Gość

Wojewoda samodzielnie nie podejmie decyzji, dlatego jest Wojewodą.

Dodaj ogłoszenie