reklama

Wszczęto postępowanie dyscyplinarne w sprawie komendanta policji w Chełmnie

Monika Smól
Monika Smól
W KPP w Chełmnie znów wrze. Tym razem problemy ma jej komendant Andrzej Sz. (na zdjęciu z prawej)
W KPP w Chełmnie znów wrze. Tym razem problemy ma jej komendant Andrzej Sz. (na zdjęciu z prawej) Marek Wojciekiewicz
W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy wszczęto postępowanie dyscyplinarne dotyczące Andrzeja Sz., komendanta policji w Chełmnie. Dlaczego? Według naszego informatora przekroczył uprawnienia.

Z moich informacji wynika, że komendant KPP Chełmno kazał policjantom zakończyć interwencję pouczeniem - relacjonuje nasz informator. - Jego kolega zaparkował na zakazie. Pojechali tam policjanci i okazało się, że ten człowiek nie posiada nawet uprawnień do kierowania. Powołał się jednak na znajomość z komendantem. Doszło do rozmowy telefonicznej, po której szef policji polecił policjantom pouczyć pana i puścić.

„Pomorska” o sprawie dowiedziała się w sobotę. Wówczas to, w KWP w Bydgoszczy „na gwałt” powoływano nowego zastępcę komendanta policji w Chełmnie. Przypomnijmy, ostatnio pełniący funkcję zastępcy - Krzysztof Duliński - zmarł 18 maja podczas urlopowego wyjazdu na południe Polski. 38-latek popracował w KPP w Chełmnie zaledwie trzy miesiące.

- Obawiali się, że szef chełmińskiej policji ucieknie na L4 - mówi policjant, chcący zachować anonimowość. - Pali mu się grunt pod nogami, a jednostka nie może zostać bez kierownictwa. Dwa lata temu wielu policjantów zamieszanych w burdę w hotelu Centralnym w Chełmnie uciekło na zwolnienia lekarskie. Z służbą pożegnali się m.in. szefowie policji w Chełmnie i Świeciu.

Awantura na weselu. Policjanci w Chełmnie naruszyli zasady etyki

Wczoraj Sz. był w pracy.

- Wszczęliśmy postępowanie dyscyplinarne wobec niego - mówi podinsp. Monika Chlebicz, oficer prasowy KWP.

Przypomnijmy, Andrzej Sz., policjant z niemal 25-letnim stażem, kierownikiem KPP w Chełmnie został po tym, jak po szarpaninie i awanturze w hotelu Centralnym w Chełmnie z udziałem mundurowych z Chełmna i Świecia, ze stanowiskiem pożegnał się m.in. komendant KPP Chełmno - Marek Majka. Był październik 2016 roku. Andrzej Sz. przed objęciem stanowiska w Chełmnie był ekspertem Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. Jeszcze wcześniej pracował w chełmińskiej „drogówce”.

Komendant miał wstawić się za znajomym

Teraz w Komendzie Powiatowej Policji w Chełmnie znów wrze. I znów chodzi o policjantów, a dokładnie - o rzekome niedopuszczalne zachowanie komendanta jednostki. Miało do niego dojść dokładnie miesiąc temu - 24 maja, tuż przed godz. 15.
Postępowanie dyscyplinarne, związane ze zobligowaniem przez komendanta KPP w Chełmnie podwładnych policjantów do łagodnego potraktowania jego znajomego, który stanął na zakazie właśnie w okolicy budynku komendy przy ul. Świętojerskiej, już jest w toku.

Z naszych informacji wynika, że - aby potwierdzić między innymi te same informacje, które dotarły do nas - w chełmińskiej komendzie działają już mundurowi z bydgoskiego wydziału kontroli.

Ale to nie wszystko. O sprawie zostały jeszcze powiadomione: Komenda Główna Policji w Warszawie, Prokuratura Okręgowa w Gdańsku oraz Biuro Spraw Wewnętrznych Policji w Gdańsku.

W Prokuraturze Okręgowej w Gdańsku potwierdzają, że pismo takie dostali.

- Wpłynęło do nas zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa dotyczące komendanta KPP w Chełmnie - potwierdza prokurator Mariusz Duszyński, p.o. rzecznika prasowego Prokuratury Okręgowej w Gdańsku. - Jednak wysłaliśmy je do prowadzenia do Prokuratury Okręgowej w Toruniu.

Z kolei w gdańskim Biurze Spraw Wewnętrznych Policji nie chcą powiedzieć, czy pismo znają. Kom. Paweł Wdowicz, ekspert tegoż Wydziału, twierdzi, że nie może przekazać takich informacji. Nie umie jednak podać przepisu, zgodnie z którym nie może. Prosi o przesłanie pytań na maila. W odpowiedzi na niego... nie zdradza: czy pismo wpłynęło czy nie?
W Komendzie Głównej Policji w ogóle nie wdają się w szczegóły.

- W tej sprawie proponuję zwrócić się z pytaniami, zgodnie z właściwością, do Zespołu Prasowego w Bydgoszczy - zachęca insp. Mariusz Ciarka, rzecznik prasowy KGP.

Chociaż oficer prasowy KWP w Bydgoszczy zarzutów z postępowania dyscyplinarnego nie może ujawnić to wiemy, że tą sprawą zajmują się już nie tylko policjanci.

- Mogę potwierdzić, że o sprawie poinformowaliśmy także Prokuraturę Okręgową w Toruniu - podaje podinsp. Monika Chlebicz, oficer prasowy KWP w Bydgoszczy. - Nasze wewnętrzne postępowanie toczyć się będzie niezależnie od niego.
Komendant chełmińskiej jednostki nie przebywał w poniedziałek na zwolnieniu lekarskim.

- Na razie jest na służbie, ale sytuacja może się przecież zmienić, nie wiem czy we wtorek ta informacja będzie jeszcze aktualna - twierdzi Monika Chlebicz. - Mogę powiedzieć, że nie został zawieszony w obowiązkach.

Szybko powołali nowego zastępcę. W sobotę!

Potwierdzają się także nasze informacje o pośpiesznym powołaniu nowego zastępcy komendanta. Komendant wojewódzki KWP w Bydgoszczy zrobił to w... sobotę.

- Od soboty funkcję pierwszego zastępcy komendanta powiatowego policji w Chełmnie mł. insp. Tomasz Lubiejewski - poinformowała w komunikacie asp. Dorota Lewków, oficer prasowy KPP w Chełmnie. -To policjant z wieloletnim doświadczeniem, służbę w policji rozpoczął w 1993 roku.

Ostatnio mł. insp. Lubiejewski pracował w KPP w Świeciu na stanowisko zastępcy komendanta powiatowego. Informacja o tym wciąż jeszcze widnieje na oficjalnej stronie świeckiej policji.

Flesz - wypadki drogowe. Jak udzielić pierwszej pomocy?

Wideo

Materiał oryginalny: Wszczęto postępowanie dyscyplinarne w sprawie komendanta policji w Chełmnie - Gazeta Pomorska

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 22

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Z
Zenbicz

A pan komediant juz na L4 obrazu się rozchorowal jak pomyślał że nie tak dawno za podobne przewinienie wywalił 3 policjantów na zbity pysk . Napewno siebie też wywali jak tylko wróci mu zdrowie . Po tym za lekarza powinni się zabrać który wystawił L4 z rękawa.

m
multioperator@o2.pl

OD 12 LAT NIEPOSIADAJĄCY UPRAWNIEŃ:Doradca Opolskiego wojewody bez prawa jazdy. Śledztwo prowadzi PR w Lwówku Śląskim

6 kwi 2019 - Doradca wojewody jeździł bez prawa jazdy. ... policję pod koniec stycznia, kiedy zaparkował przy pasach niedaleko komendy policji w Nysie. W JEGO SPRAWIE INTERWENIOWAŁ KOMENDANT WOJEWODZKI ,ALE POWIATOWI NIE ODPUŚCILI egzaminatorowi Z WORD

G
Gość

Gówno mu zrobią, a gliniarz, który o tym doniósł będzie wywalony na zbity pysk!

G
Gość

Nic nie bedzie, zadnej amnestii !!!

G
Gość

Pewnie kuria też już wie o tej niefortunnej sprawie. Niedobrze, czarno to na razie widzę ale może będzie jakaś amnestia z racji Święta Policji?

d
dw

W naszych okolicznych wladzach i samorzadach chelminskich jest kolesiowski uklad zamkniety. Wszystkie decyzje lokalne sa podejmowane w kolach lowczych i na strzelnicach.Powinno to byc niestety przewietrzone.

J
Jhd

W Opolu Lubelskim pracuje policjantka z wyrokiem i wszyscy przymykska na to oko. Taka policja w Polsce.

d
dw

Chelminska policja toleruje i przymyka oko na jezdzących tirami piratow zwlaszcza "biedroniarzy" na waskiej drodze powiatowej Chelmno-Grudziadz przez Podwiesk.Mimo osobistych sygnalow i pisma z podpisami mieszkancow do Starostwa Chelmno horror na tej drodze trwa nadal.Czy ktos ma w tym interes finansowy?! PRZYKRO i WSTYD dalej pisać

G
Gość
2019-06-24T18:21:16 02:00, Gość:

Policja to największa grupa nierobów , pijarów , ludzi karaja , a siebie pouczająca. Banda nierobów

Jestes glupszy od swojego ojca. Strach sie bac co bedzie z twoim synem...

G
Gość
2019-06-24T18:21:16 02:00, Gość:

Policja to największa grupa nierobów , pijarów , ludzi karaja , a siebie pouczająca. Banda nierobów

To idź nierobie pracować w święta,noce użerając się z fusami różnej maści za 3 tysiące na miesiąc

G
Gość

Niewiarygodne. Uklady, znajomosci, reka reke myje,.. Dla przykladu powinni wywalic go z hukiem. Dyscyplinarnie.

G
Gregor
2019-06-24T19:01:47 02:00, Gość:

Ten facet powinien wylecieć dyscyplinarnie i to z hukiem! Ilu dobrych policjantów wykończył, to masakra. A kto kazał policjantowi jechać w ulewę motocyklem?? Wszyscy pamiętają, jak to się skończyło. Koniec z pis-owskimi układami!! Niech się tam u góry obudzą!

2019-06-25T00:32:36 02:00, ...:

a to ty po-lszewicka gnida z układami ?

2019-06-25T00:47:47 02:00, Ska:

Gnidą to ty jesteśpisiorku

To platformerska szmaty napewno

G
Gość

,,Napalona 20 letnia studentka AWFu szuka zadbanego pana na "SEKS" spotkaania, moje zdjęcia i kontakt na stronie: schacka.pl i wyszukaj mnie po niku: Monika20 napisz ,do mnie lub zadzwoń o każdej porze, odpisuje zazwyczaj do 5 minut, czekam,

S
Ska
2019-06-24T19:01:47 02:00, Gość:

Ten facet powinien wylecieć dyscyplinarnie i to z hukiem! Ilu dobrych policjantów wykończył, to masakra. A kto kazał policjantowi jechać w ulewę motocyklem?? Wszyscy pamiętają, jak to się skończyło. Koniec z pis-owskimi układami!! Niech się tam u góry obudzą!

2019-06-25T00:32:36 02:00, ...:

a to ty po-lszewicka gnida z układami ?

Gnidą to ty jesteśpisiorku

S
Ska
2019-06-24T19:01:47 02:00, Gość:

Ten facet powinien wylecieć dyscyplinarnie i to z hukiem! Ilu dobrych policjantów wykończył, to masakra. A kto kazał policjantowi jechać w ulewę motocyklem?? Wszyscy pamiętają, jak to się skończyło. Koniec z pis-owskimi układami!! Niech się tam u góry obudzą!

2019-06-25T00:32:36 02:00, ...:

a to ty po-lszewicka gnida z układami ?

Gnidą to ty jesteś

Dodaj ogłoszenie