World Grand Prix w hali Globus. Będzie można zobaczyć mocne...

  World Grand Prix w hali Globus. Będzie można zobaczyć mocne zespoły

  szupti

  Kurier Lubelski

  Aktualizacja:

  Kurier Lubelski

  Nasze reprezentantki zagrają w Lublinie z Czechami, Holandią i Portoryko

  Nasze reprezentantki zagrają w Lublinie z Czechami, Holandią i Portoryko ©Karolina Misztal/Polskapresse

  W najbliższy weekend (1-2 sierpnia) szykuje się w Lublinie wielkie siatkarskie święto. W hali Globus odbędzie się Final Four II dywizji World Grand Prix, a oprócz reprezentacji Polski zagrają w nim również drużyny narodowe: Holandii, Czech i Portoryko. Zwycięzca turnieju zagra w 2016 roku w rozgrywkach I dywizji.
  Nasze reprezentantki zagrają w Lublinie z Czechami, Holandią i Portoryko

  Nasze reprezentantki zagrają w Lublinie z Czechami, Holandią i Portoryko ©Karolina Misztal/Polskapresse

  W piątek w Warszawie odbyła się konferencja prasowa poświęcona temu wydarzeniu, w której uczestniczyli m.in. Krzysztof Komorski, zastępca prezydenta Lublina oraz Jakub Kosowski, dyrektor Wydziału Sportu i Turystyki UM Lublin.

  – Jestem przekonany, że to dopiero początek głębszej współpracy Polskiego Związku Piłki Siatkowej z Lublinem. Organizację imprez sportowych wykorzystujemy do promocji miasta.
  Cieszymy się, że będziemy gościć u siebie legendarną reprezentację Polski w siatkówce kobiet. Chcemy pokazać, że jesteśmy wiarygodnym partnerem i zrobimy wszystko, żeby wesprzeć naszego partnera przy organizacji turnieju Final Four – powiedział Krzysztof Komorski.

  W turnieju w Lublinie nie zagrają, niestety, wszystkie najlepsze polskie siatkarki, w tym nasze największe gwiazdy. Zabraknie m.in. Katarzyny Skowrońskiej-Dolaty, Agnieszki Bednarek-Kaszy oraz Anny Werblińskiej. Nie oznacza to jednak, że Polki są bez szans na końcowe zwycięstwo w całej imprezie.

  – Turniej World Grand Prix będzie świetną okazją do obejrzenia mocnych zespołów, a także zobaczenia znanych trenerów. W Lublinie jest bowiem bardzo duży głód siatkówki – podkreślał Jakub Kosowski.

  W sobotnich meczach półfinałowych reprezentanki Czech zagrają o godz. 15 z Holenderkami, a biało-czerwone zmierzą się z Portorykankami (godz. 18). W niedzielę natomiast odbędzie się pojedynek o trzecie miejsce (godz. 15) oraz wielki finał (godz. 18).

  Impreza w Kozim Grodzie, pomimo przerwy wakacyjnej, cieszy się dość sporym zainteresowaniem kibiców, bowiem 75 procent biletów zostało już sprzedanych. Wejściówki można nabywać za pomocą serwisu eBilet.pl. Bilety na pierwszy dzień można kupować do godz. 12, natomiast na drugi dzień, 2 sierpnia również do godz. 12. Ceny całodniowych wejściówek, w zależności od lokalizacji, kształtują się w przedziale 20-25 złotych.

  Sprawdź nasz serwis sportowy:


  Czytaj treści premium w Polsce Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo