Jacek Czaplewski
"Frunął jak Superman". Genialna interwencja Szczęsnego w Serie A
"Frunął jak Superman". Genialna interwencja Szczęsnego w Serie A Eleven Sports
Wojciech Szczęsny uratował Juventus przed utratą bramki w meczu z Fiorentiną. Przy minimalnym prowadzeniu 1:0 bramkarz popisał się fenomenalną interwencją. Nagranie lotem błyskawicy obiegło cały świat. To trzeba zobaczyć! Oczarowany komentator Eleven Sports Mateusz Święcicki wykrzyczał do mikrofonu: Wow, co za parada Szczęsnego! Jak z Walią w Cardiff. No to jest sztos!

Interwencja Wojciecha Szczęsnego w meczu Juventus - Fiorentina

To była 74 minuta. Nicolas Gonzalez zamarkował strzał przed szesnastką, potem poprawił piłkę na nodze i wreszcie kopnął w kierunku okienka. Próba była świetna. Ale interwencja Szczęsnego jeszcze lepsza.

Nasz rodak wyciągnął się jak długi, po czym jedną ręką odbił na poprzeczkę. - Frunął jak Superman, jakby miał pelerynę - emocjonował się Święcicki. - Co on tu zrobił?! No to jest sztos. Jak Skorupski przeciwko Lazio. Tytanowe palce reprezentanta Polski - dodawał. - Pan Bramkarz Wojciech Szczęsny - wszedł w słowo Tomasz Zieliński.

Co ciekawe, w niedzielę czyste konto zachowali także dwaj pozostali bramkarze reprezentacji: Marcin Bułka (Nice) i Łukasz Skorupski (Bologna), którego drużyna jest w tabeli tuż za Juventusem.

Wojciech Szczęsny ujawnił tajemnicę finału baraży o Euro. Poszedł zapalić papierosa

Wojciech Szczęsny w tym sezonie dla Juventusu:

• 29 meczów
  • 13 czystych kont
  • 23 wpuszczone bramki

Juventus prowadził w meczu od 21 minuty, gdy trafił Federico Gatti, poprawiając po Bremerze, który obił słupek. Potem sędzia odwołał bramkę na 2:0 Dusana Vlahovicia z powodu spalonego.

Drugi Polak czyli Arkadiusz Milik z powodu kontuzji nie zasiadł nawet wśród rezerwowych. Widowisko śledził z trybun w towarzystwie swojej dziewczyny, Agaty Sieramskiej.

Tym zwycięstwem trzeci w tabeli Serie A Juventus przerwał serię czterech meczów bez wygranej. Do drugiego Milanu traci sześć punktów. Do rozegrania pozostało jeszcze siedem kolejek.