Właściciel zawinął szczeniaka w worek i wyrzucił go na...

  Właściciel zawinął szczeniaka w worek i wyrzucił go na śmietnik (FOTO)

  Katarzyna Kijakowska

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Właściciel zawinął szczeniaka w worek i wyrzucił go na śmietnik (FOTO)
  1/2
  przejdź do galerii
  Wyziębionego i wygłodzonego szczeniaka znalazła w kontenerze na śmieci mieszkanka Oleśnicy. Ktoś wyrzucił go tam w foliowej reklamówce.
  - Piesek leżał wśród śmieci w reklamówce. Prawdopodobnie został wrzucony tam kilka godzin wcześniej - relacjonuje Miron Chmielewski, inspektor wrocławskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami, który zaopiekował się znajdą. Psiak został przewieziony do lecznicy. Okazało się, że szczeniak to trzydniowy osesek, który wymaga specjalistycznej opieki. Jeszcze nie widzi, nie ma też odruchu ssącego.

  - Był wychłodzony i skrajnie wygłodzony. Podano mu glukozę, został ogrzany, przeżył noc - opisuje Chmielewski, który na portalu społecznościowym ogłosił poszukiwanie karmiącej mamki dla szczeniaka. Skutecznie, bo po kilku godzinach zgłosiła się kobieta, której suczka spróbuje wykarmić czworonoga.

  Namierzeniem byłych właścicieli zajmuje się policja. - Prowadzimy czynności wyjaśniające w tej sprawie. Na razie nikt nie usłyszał zarzutów, ale jest ktoś w kręgu naszych zainteresowań - informuje st. asp. Sławomir Gierlach z oleśnickiej policji.

  Czytaj treści premium w Polsce Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo