1/9
Przeglądaj galerię za pomocą strzałek na klawiaturze
Następne
Przesuń zdjęcie palcem
Władca Rosji daje też zarobić swoim najbliższym. Przeciętny...
fot. AFP PHOTO/ RIA-NOVOSTI POOL/ ALEXEY DRUZHININ / EAST NEWS

2. Judo

Władca Rosji daje też zarobić swoim najbliższym. Przeciętny Rosjanin nie wie, że bogaczami są też niektórzy członkowie klubu judo Yawara-Neva w Petersburgu. To klub Putina, jak się mówi. Do bardzo majętnych dzięki znajomości z lokatorem Kremla należy między innymi były sparingpartner obecnego prezydenta Arkadij Rotenberg, którego majątek ocenia się na 3 mld dol., jego brat Boris zgromadził majątek szacowany na 1,2 mld dol., a biznesmen z branży naftowej Giennadij Timczenko wart jest 16,4 mld „zielonych”. Jest też Wasilij Szestakow, prezydent Międzynarodowej Federacji Sambo, który jednak nie trafił na listę najbogatszych ludzi na świecie według magazynu „Forbes”.

WYWIAD | WŁADISŁAW INOZIEMCEW: ZAJĘCIE KRYMU TO BYŁ SZCZYT POTĘGI ROSJI PUTINA

Putin jednak nie tylko piął się po stopniach władzy i zgarniał kolejne tytuły w sportach walki, ale może się on także pochwalić sukcesami naukowymi. W 1996 r. zdobył w Petersburskim Instytucie Górnictwa zaświadczenie o ukończeniu podyplomowych studiów będące odpowiednikiem doktoratu. Rozprawa Putina dotyczyła problemów inwestowania w wydobycie najważniejszych surowców (ropa naftowa, gaz), by „przywrócić wielkość Rosji”.

Putin jest znany z zamiłowania do sztuk walki. Od jedenastego roku życia ćwiczy judo. W 2010 r. otrzymał tytuł doktora, jeden z najwyższych przyznawanych przez japońskie szkoły walki. Trenuje też system walki sambo, którym posługują się żołnierze sił specjalnych Rosji.

Władimir Putin: Chuliganiłem. Nie chcieli przyjąć mnie do pionierów. Później przyjęli mnie na treningi

Źródło: RUPTLY/x-news

Mimo sprawowania najwyższej władzy i upływu czasu nadal pojawia się na macie, powala przeciwników, a w wolnych chwilach toczy też boje na lodowisku. Tu jednak z mniejszymi sukcesami.

CZYTAJ TEŻ | ALEKSIEJ NAWALNY NIE WYSTARTUJE W WYBORACH. PUTIN NIE ZNOSI KONKURENCJI

Analityk prawny Benjamin Wittes, który prowadzi blog Lawfare, pisze, że te wszystkie rozgrzewki Putina to ścieranie się na macie, kiedy wiadomo, kto zostanie wygranym, to propaganda, ale w takich widowiskach chce uczestniczyć jak najwięcej ludzi, bo są wtedy bliżej władcy Rosji.

POLECAMY:


Zobacz również

Najpiękniejsze dziewczyny Woodstock 2015 [ZDJĘCIA i WIDEO]

Najpiękniejsze dziewczyny Woodstock 2015 [ZDJĘCIA i WIDEO]

Start 78. Tour de Pologne już za kilka dni. Zobacz flotę samochodową na wyścig.

Start 78. Tour de Pologne już za kilka dni. Zobacz flotę samochodową na wyścig.

Polecamy

Są wstępne wyniki sekcji zwłok 19-latki. Trwają przesłuchania

Są wstępne wyniki sekcji zwłok 19-latki. Trwają przesłuchania

Horoskop dla Byków na sierpień

Horoskop dla Byków na sierpień

Dwóch piłkarzy Legii dostało po trzy mecze zawieszenia

Dwóch piłkarzy Legii dostało po trzy mecze zawieszenia

Dodaj ogłoszenie