Witold Bańka: "Nie angażuję w kwestie kadrowe". Czy Jerzy...

  Witold Bańka: "Nie angażuję w kwestie kadrowe". Czy Jerzy Brzęczek pozostanie trenerem reprezentacji Polski GOŚĆ DNIA DZ

  Zdjęcie autora materiału
  Paulina Musialska

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Witold Bańka, minister sportu

  Witold Bańka, minister sportu

  Ile razy minister sportu przekonywał prezesa PZPN, że Jerzy Brzęczek to nie jest najlepszy wybór? - Nigdy nie angażuję się w kwestie kadrowe - mówi Witold Bańka, Minister Sportu i Turystyki - Gość Dnia Radia Piekary i Dziennika Zachodniego. W rozmowie z Marcinem Zasadą poruszył m.in. temat organizacji Lekkoatletycznych Mistrzostw Europy na Stadionie Śląskim.
  Witold Bańka, minister sportu

  Witold Bańka, minister sportu

  Jednym z tematów poruszanych w rozmowie z Witoldem Bańką, Ministrem Sportu i Turystyki była obecna dyspozycja reprezentacji Polski w piłce nożnej. Minister z pytania o obecnego szkoleniowca kadry wybrnął bardzo dyplomatycznie. W swojej odpowiedzi w żaden sposób nie ocenił jego dotychczasowej pracy.

  - Nigdy nie angażuję się w kwestie personalne, sportowe i kadrowe w związkach sportowych. Tu mają ze mną spokój.
  Zachowuję opinię dla siebie. Szanuję ich autonomię - mówił Witold Bańka, Minister Sportu i Turystyki. - Często trener obcokrajowiec odchodzi i nie pracuje dla polskiej myśli szkoleniowej. Dajmy szansę Jerzemu Brzęczkowi. Jeszcze nie rozpoczął eliminacji do Euro.Dajmy mu czas. Pamiętam początek trenera Nawałki i też nie było mu łatwo. Mam nadzieję, że trener Brzęczek okrzepnie z tą drużyną i będą jeszcze sukcesy - dodał Witold Bańka.

  Minister Sportu odniósł się także do szans organizacji Lekkoatletycznych Mistrzostw Europy na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Kandydatów jest czterech: Mińsk, Tampere, Chorzów oraz Goeteborg. W 2019 roku poznamy dwóch głównych kandydatów. Decyzja zostanie ogłoszona dopiero w 2020 roku.

  Mamy duże szanse. Obiekt mamy piękny, wsparcie Urzędu Marszałkowskiego i Ministerstwa na pewno będzie. Zrobimy wszystko, aby wykorzystać tę szansę. Jest czterech kandydatów. Jeden odpadł i to nie było nasze miasto - podkreślał Witold Bańka.

  Poruszony został także kwestię kontroli antydopingowych w sporcie. Witold Bańka podkreślał, że 10 proc. medalistów olimpijskich z Rio pochodziło z krajów, w których kontrole praktycznie nie istnieją.

  - Ważna jest współpraca na rzecz walki z dopingiem. 10 proc. medalistów z Rio pochodziło z krajów, które nie posiadają systemu antydopingowego albo pobierają rocznie poniżej 100 próbek. 50 proc. uczestników Igrzysk Olimpijskich pochodzi z krajów, które nie posiadają narodowych agencji dopingowych. I to są główne problemy. Koncentrujemy się na wielkich aferach dopingowych, a zapominamy, że na igrzyska startują zawodnicy nie badani - dodał Witold Bańka.  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
  Oni walczą o czyste powietrze na szczycie klimatycznym COP24 w Katowicach  TYDZIEŃ Magazyn reporterów Dziennika Zachodniego
  Czytaj treści premium w Polsce Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo