Raków Częstochowa

2

• Dziękujemy Państwu bardzo serdecznie za śledzenie naszej relacji i życzymy miłego wieczoru. Dobranoc!

• Za tydzień Wisła Kraków zagra u siebie z Wartą Poznań, natomiast Raków Częstochowa podejmie w Bełchatowie drużynę Lecha Poznań.

• Dzięki dzisiejszemu zwycięstwu Raków Częstochowa traci już tylko jeden punkt do drugiej Pogoni Szczecin, oraz podwyższył przewagę nad czwartą Lechią Gdańsk do czterech "oczek". Natomiast Wisła Kraków zostaje w dolnej części tabeli, ale z w miarę bezpieczną przewagą nad ostatnią Stalą Mielec.

• Koniec meczu w Krakowie. Raków Częstochowa wygrywa z Wisłą 2:1 i umacnia się na trzeciej pozycji w tabeli!

• Igor Sapała minimalnie spudłował z rzutu wolnego!

• Do podstawowego czasu gry drugiej części meczu arbiter doliczył co najmniej trzy minuty.

• Kolejna żółta kartka dla gracza Wisły Kraków. Tym razem ukarany nią Souleymane Kone.

• Ben Lederman został ukarany żółtą kartką za faul pod własną bramką.

• Vladislavs Gutkovskis stanął przed znakomitą szansą na ustalenie wyniku spotkania, ale łotewski napastnik Rakowa fatalnie spudłował!

• Aleksander Buksa sfaulował Andrzeja Niewulisa, ale arbiter nie zdecydował się na ukaranie młodego gracza Wisły.

• Z kolei w zespole Rakowa Częstochowa Daniel Mikołajewski zmienił Frana Tudora.

• Natomiast Souleymane Kone pojawił się w miejsce Piotra Starzyńskiego.

• Aleksander Buksa zmienił Żana Medveda

• Aż trzy zmiany w szeregach Wisły Kraków. Konrad Gruszkowski zmienił Macieja Sadloka

• Uros Radaković dośrodkował w pole karne Wisły, ale tam żaden z graczy gospodarzy nie zdołał dojść do piłki.

• Kamil Piątkowski z rzutu wolnego trafił wprost do rąk Mateusza Lisa.

• Michał Frydrych ukarany żółtą kartką za faul przed własnym polem karnym.

• Natomiast Rafał Boguski zmienił Gieorgija Żukowa.

• Dwie zmiany w szeregach Wisły Kraków. Jakub Błaszczykowski pojawił się w miejsce Łukasza Burligi

• Nikola Kuveljić został ukarany żółtą kartką za faul w środku pola.

• Kolejna zmiana w zespole gości. Andrzej Niewulis zmienił Jarosława Jacha.

• Gieorgij Żukow dośrodkował w pole karne Rakowa, ale zrobił to zbyt mocno i "Biała Gwiazda" straciła szansę na zdobycie bramki.

• Gieorgij Żukow został ukarany żółtą kartką za faul przed własnym polem karnym.

• Natomiast Vladislavs Gutkovskis zastąpił Jakuba Araka.

• Dwie zmiany w szeregach Rakowa Częstochowa. Daniel Szelągowski pojawia się w miejsce Marcina Cebuli

• Wisła próbuje zaatakować bramkę rywali po stracie gola, ale na razie niewiele z tego wynika.

• Po znakomitej akcji Kamila Piątkowskiego i dograniu do Marcina Cebuli, ten drugi z zimną krwią mocnym strzałem umieścił piłkę w samym rogu bramki gospodarzy!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!! Marcin Cebula zdobywa ładną bramkę i Raków ponownie prowadzi!

• Żółtą kartką za faul w środku pola ukarany Łukasz Burliga.

• Yaw Yeboah wpadł z piłką w pole karne Rakowa, ale nie zdołał dograć dokładnie i Wisła ma tylko rzut rożny.

• Maciej Sadlok mocno trafiony piłką w twarz, ale gracz Wisły prawdopodobnie za moment wróci do gry.

• Po dośrodkowaniu piłki w pole karne Rakowa do futbolówki doszedł Michał Frydrych, ale obrońca Wisły uderzył zbyt lekko i pewnie interweniował Dominik Holec.

• Teraz Marcin Cebula zagrał w pole karne Wisły na nogę Davida Tijanića, ale gracz gości nieczysto trafił w piłkę.

• Fran Tudor zagrał w "szesnastkę" Wisły, ale tam żaden z graczy Rakowa nie zdołał dopaść do piłki.

• Patryk Kun dośrodkował w pole karne Wisły, ale tam Mateusz Lis świetnie interweniował.

• Stefan Savić zagrał w pole karne Rakowa do Żana Medveda, ale ten nie zdołał opanować piłki.

• Rozpoczynamy drugą połowę meczu.

• W zespole Rakowa Częstochowa Ben Lederman pojawia się w miejsce Marko Poletanovića.

• Piłkarze obu zespołów wracają już na murawę stadionu w Krakowie. Za moment wznowimy rywalizację.

• Na relację z drugiej części spotkania zapraszamy już za kilkanaście minut.

• Koniec pierwszej połowy meczu w Krakowie. Do przerwy remis 1:1.

• Po fatalnym błędzie Kamila Piątkowskiego sam na sam z bramkarzem Rakowa ruszył Żan Medved, ale napastnik Wisły uderzył wprost w Dominika Holca!

• Do podstawowego czasu gry pierwszej połowy meczu arbiter dolicza co najmniej jedną minutę.

• Jarosław Jach ukarany żółtą kartką za faul w środku pola.

• Żan Medved ostro sfaulował Patryka Kuna, ale ponownie arbiter nie zdecydował się na pokazanie kartki.

• Yaw Yeboah próbował dośrodkować w pole karne Rakowa, ale o mało nie trafił do bramki rywali! Piłka trafiła w słupek bramki Dominika Holca!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!! Wisła Kraków doprowadza do wyrównania za sprawą pewnego trafienia Michała Frydrycha!

• Stefan Savić faulowany w polu karnym Rakowa Częstochowa i gospodarze będą mieli szansę na wyrównanie!

• Po świetnej akcji Rakowa Patryk Kun z lewej strony boiska dośrodkował na pole karne Wisły wprost na głowę Davida Tijanića, a ten z najbliższej odległości umieścił piłkę w bramce rywali!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!! David Tijanić otwiera wynik spotkania w Krakowie!

• Jakub Arak popędził na bramkę Wisły, ale w ostatniej chwili została mu odebrana piłka.

• Zagranie w "szesnastkę" Wisły Kraków ponownie wylądowało w rękach Mateusza Lisa.

• Marko Poletanović uderzył z dalszej odległości, ale Mateusz Lis pewnie interweniował.

• Łukasz Burliga dośrodkował w pole karne Rakowa, ale żaden z graczy Wisły nie zdołał dopaść do piłki.

• Piotr Starzyński dostał piłkę przed polem karnym Rakowa i zdecydował się na mocne uderzenie. Piłka otarła się o poprzeczkę i wyszła poza plac gry!

• Stefan Savić odebrał piłkę w środku pola, popędził na bramkę Rakowa, ale jego uderzenie okazało się bardzo niedokładne.

• Akcja Rakowa prawą stroną boiska, ale teraz Maciej Sadlok świetnie wyłuskał piłkę.

• Maciej Sadlok zdecydował się na strzał z rzutu wolnego, ale piłka powędrowała nad poprzeczką bramki rywali.

• Szybki kontratak Wisły Kraków, ale decydującym momencie Piotr Starzyński zagrał wprost w ręce Dominika Holca!

• W odpowiedzi zaatakowała Wisła, ale Kamil Piątkowski skutecznie wyczyścił okolice własnego pola karnego.

• Jakub Arak wpadł z piłką w pole karne gospodarzy, ale w decydującym momencie fantastycznym wślizgiem interweniował Łukasz Burliga!

• Fran Tudor dośrodkował w pole karne, ale piłka minimalnie minęła słupek bramki Wisły Kraków.

• Rzut wolny dla Rakowa przy linii bocznej pola karnego Wisły Kraków.

• Giorgij Żukow faulował rywala w środku pola.

• Raków Częstochowa świetnie wyszedł z kontratakiem po którym David Tijanić wpakował piłkę do bramki Wisły, ale przy podaniu do Słoweńca był spalony.

• Maciej Sadlok ostro sfaulował przeciwnika, ale sędzie Marciniak nie zdecydował się na ukaranie gracza Wisły.

• Rozpoczynamy pojedynek przy Reymonta 22!

• Piłkarze obu zespołów pojawiają się na murawę stadionu w Krakowie, za moment początek tej rywalizacji!

• Ławka rezerwowych Wisły Kraków: Broda (Br.), Błaszczykowski, Boguski, Buksa, Gruszkowski, Kone, Mawutor, Szot, Szota.

• Ławka rezerwowych Rakowa Częstochowa: Pindroch (Br.), Cebula, Długosz, Gutkovskis, Kaczmarski, Lederman, Mikołajewski, Niewulis, Wdowiak.

• Znamy już wyjściowe jedenastki obu drużyn więc warto też poznać rezerwowych.

• Jesienne starcie obu drużyn na początku listopada zeszłego roku zakończyło się bezbramkowym remisem, a wtedy Raków walczył o pozycję lidera PKO Ekstraklasy, natomiast Wisła Kraków plasowała się na samym dnie ligowej tabeli.

• W zeszłym tygodniu Wisła Kraków przegrała ważne spotkanie z Podbeskidziem Bielsko-Biała 0:2, natomiast Raków Częstochowa bezbramkowo zremisował z Górnikiem Zabrze. Dla Rakowa był to trzeci remis z rzędu w krajowych rozgrywkach. Natomiast dla "Białej Gwiazdy" druga porażka w ciągu trzech ostatnich spotkań.

• Natomiast Wisła Kraków zajmuje dopiero dwunaste miejsce w tabeli. Jednak różnica punktowa jest w rozgrywkach PKO Ekstraklasy jest tak mała, że "Biała Gwiazda" w przypadku dwóch zwycięstw z rzędu może zbliżyć się nawet to miejsc pucharowych. Do Rakowa zespół Wisły traci dziewięć "oczek".

• Zdecydowanym faworytem tego spotkania wydaje się być Raków Częstochowa, który zajmuje trzecie miejsce w ligowej tabeli. Goście tracą tylko cztery punkty do wicelidera, ale tuż za uch plecami czai się Lechia Gdańsk, dlatego rewelacja z Częstochowy musi się mieć na baczności i walczyć w Krakowie o trzy punkty.

• W drugim piątkowym meczu 24. kolejki PKO Ekstraklasy Wisła Kraków zmierzy się na własnym stadionie z Rakowem Częstochowa. Na relację na żywo z tego spotkania zaprasza Państwa Bartosz Głąb.