Wisła Kraków 3 - 0 Podbeskidzie Bielsko-Biała

Wisła Kraków

3

Podbeskidzie Bielsko-Biała

0

• Koniec spotkania! Wisła Kraków odniosła drugie z rzędu zwycięstwo. Podopieczni Artura Skowronka gładko pokonali Podbeskidzie 3:0!

• Akcję Podbeskidzia finalizował Ivan Martin. Piłkę po strzale po ziemi wyłapał Michał Buchalik.

• Jakub Błaszczykowski zwodem na zamach wyprowadził w pole dwóch zawodników Podbeskidzia i kapitalnie uderzył z lewej nogi.

• GOOOOOOOOOOOOOOOL! JAKUB BLASZCZYKOWSKI! 3:0 DLA WISŁY KRAKÓW!

• Pawel Gil doliczył sześć minut do drugiej części gry.

• Milan Rundić główkował po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, ale przeniósł piłkę ponad poprzeczką.

• Ivan Martin wszedł w miejsce Mateusza Marca.

• Dośrodkowanie Filip Modelskiego z prawej strony zablokowane przez Dawida Abramowicza. Rzut rożny dla przyjezdnych.

• Gieorgij Żukow zameldował się na boisku w miejsce strzelca drugiego gola Chuki.

• Michal Frydrych został ukarany żółtą kartką.

• Aleksander Buksa wszedł w miejsce Felicio Brown Forbesa.

• Wrzucał piłkę w pole karne Jakub Błaszczykowski. Rafał Leszczyński nie popełnił błędu.

• Aleksander Komor faulował wychodzącego na czystą pozycję Felicio Brown Forbesa. Czerwona kartka! Goście będą kończyć mecz w dziesiątkę!

• Marko Roginić zastąpił Kamila Bilińskiego.

• Michał Rzuchowski opuścił plac gry. W jego miejsce wszedł Tomasz Nowak.

• Serhij Miakuszo wszedł w miejsce Łukasza Sierpiny.

• Krzysztof Brede przygotował podwójną zmianę w swoim zespole.

• Jakub Błaszczykowski wchodzi na boisko. Kapitan "Białej Gwiazdy" zmienił Yawa Yeboaha.

• Kacper Gach opuścił boisko. W jego miejsce wszedł Milan Rundić.

• Chuca przymierzył z dystansu, a piłka po rykoszecie i rękach interweniującego Rafała Leszczyńskiego wpadła do bramki. Wisła coraz bliżej drugiego z rzędu zwycięstwa.

• GOOOOOOOOOOOL! CHUCA! 2:0 DLA WISŁY!

• Kacper Gach ucierpiał w starciu z Maciejem Sadlokiem i potrzebuje pomocy sztabu medycznego.

• Maciej Sadlok został napomniany żółtą kartką.

• Chuca uderzył z rzutu wolnego. Piłkę zatrzymał Filip Modelski.

• Znowu było groźnie pod bramką Podbeskidzia. Strzela z dystansu Michal Frydrych, ale Rafał Leszczyński nie dał się zaskoczyć.

• Yaw Yeboah znalazł się w dogodnej sytuacji. Kapitalna interwencja Rafała Leszczyńskiego!

• Maksymilian Sitek uderzał z powietrza po dograniu Łukasza Sierpiny. Ponad poprzeczką!

• Po rzucie wolnym próbował główkować Maciej Sadlok, ale dośrodkowanie okazało się nieco za mocne.

• Druga połowa już się rozpoczęła!

• Koniec pierwszej połowy.

• Kolejne uderzenie zawodnika Podbeskidzia z dystansu. Futbolówka mija bramkę w znacznej odległości.

• To powinno być 2:0! Yeboah rozpoczął kontratak Wisły, przed szesnastką był tylko Chuca, ale skrzydłowy zewnętrzną częścią stopy zagrał prosto do niego. Hiszpan na wślizgu próbował wykończyć akcję, ale fatalnie przestrzelił.

• Próba z dystansu w wykonaniu Marca. Piłka odbiła się jeszcze od nogi obrońcy, mogła zmylić Buchalika, lecz ten czekał już na nią, więc bez problemu obronił to uderzenie.

• GOL! JEAN CARLOS SILVA pewnie i nie do obrony z 11 metrów!

• Paweł Gil nie ma wątpliwości - rzut karny dla Wisły! Po centrze z rzutu wolnego Maciej Sadlok był faulowany w polu karnym Podbeskidzia przez Gergo Kocsisa!

• Żółtą kartką upomniany Maksymilian Sitek.

• Po bloku Filipa Modelskiego Jean Carlos Silva wywalczył rzut rożny. Bez zagrożenia pod bramką Rafała Leszczyńskiego.

• "Pusty przelot" Michała Buchalika niewiele brakowało wykorzystałby Kamil Biliński! Ten uderza głową tuż obok pustej bramki!

• "Biała Gwiazda" w komplecie.

• Przerwa w grze. Urazu po starciu z rywalem nabawił się Yaw Yeboah. "Biała Gwiazda" przez moment w "dziesiątkę".

• Michał Buchalik łapie piłkę po wyrzucie gości z autu.

• Anemiczna próba Mateusza Marca nie mogła zaskoczyć Michała Buchalika. Ten czekał, aż piłka doturla się do jego "koszyczka".

• Nieudany atak Łukasza Sierpiny lewą flanką, dla którego boisko okazało się za krótkie. Michał Buchalik z "piątki".

• Kamil Biliński wystartował do prostopadłego podania. Okazało się ono za mocne i piłka jest w posiadaniu bramkarza Wisły.

• Na solową akcję zdecydował się Jean Carlos Silva. Filip Modelski nie widział innej opcji na powstrzymanie Brazylijczyka jak sfaulować go. Kartki nie ma, za to "Biała Gwiazda" ma rzut wolny.

• Michał Buchalik broni strzał z dystansu Łukasza Sierpiny.

• Od razu do ataku rzucili się "Górale". Wywalczyli rzut wolny, po dośrodkowaniu Łukasza Sierpiny radzą sobie gospodarze.

• Zaczynamy spotkanie!

• Po raz ostatni obie ekipy mierzyły się w maju 2016 roku. W Bielsku-Białej doszło do kanonady (4:3 dla "Białej Gwiazdy"), po której "Górale" spadli z ekstraklasy. W sumie Wisła zagrała z Podbeskidziem 13 spotkań o stawkę. Bielszczanie wygrali 4 z nich, 5 skończyło się remisem, a 4 razy zwyciężyła Wisła.

• "Górale" rozgrywki rozpoczęli nieszczególnie. Przełamali się dopiero w 6. kolejce. Pierwszy w sezonie mecz wygrali u siebie ze Stalą (1:0), ale przed tygodniem humory popsuła im domowa porażka z Wartą Poznań (1:2).

• "Biała Gwiazda" w końcu się obudziła. W wyjazdowym meczu ze Stalą krakowianie odnieśli pierwsze zwycięstwo w sezonie. Rywala zdeklasowali 6:0. W Mielcu pierwszoplanową rolę odegrał Yaw Yeboah, który zanotował dwa trafienia i asystę. W sobotę wiślacy będą chcieli pójść za ciosem.

• "Biała Gwiazda" potrzebowała sześciu spotkań, by odnieść pierwsze zwycięstwo w sezonie 2020/21. Czy podopieczni Artura Skowronka w starciu z Podbeskidziem potwierdzą zwyżkę formy?

• Witamy na relacji LIVE ze spotkania Wisła Kraków - Podbeskidzie Bielsko-Biała!