Wisła Kraków ogrywa Hapoel Beer Szewa. Angel Rodado szalał w ataku

Bartosz Karcz
od 16 lat
Drugi sparing, drugie zwycięstwo Wisły Kraków. Tym razem „Biała Gwiazda” pokonała Hapoel Beer Szewa 3:1. Bohaterem meczu był Angel Rodado, który już w pierwszej połowie ustrzelił hat-tricka.

WISŁA KRAKÓW. Najbogatszy serwis w Polsce o piłkarskiej drużynie "Białej Gwiazdy"

Wisła rozpoczęła ten sparing z takim wigorem, że piłkarze z Izraela nie bardzo wiedzieli, co się dzieje. Nie minęła nawet minuta, a wysoki pressing przyniósł krakowianom pierwszego gola. Odbiór zaliczył Kacper Duda, podał do Angela Rodado, a ten w sytuacji sam na sam z Nivem Eliasem pokonał bramkarza Hapoelu. W kolejnych minutach mieliśmy poprzeczkę, słupek i wreszcie drugiego gola w 7 min. Znów był odbiór, znów podanie do Rodado i znów strzał z bliska do siatki.

Po kwadransie Wisła nieco cofnęła się na swoją połowę, nie wychodziła już tak wysokim pressingiem jak na początku. Było to zrozumiałem, bo przy upale, jaki panował w Myślenicach, nie było szans, by wytrzymać tak wysokie tempo przez cały czas. Ważne było jednak to, że na swojej połowie wiślacy grali bardzo blisko siebie. Odbió mógł być zatem taki, że mecz nieco się wyrównał, ale tak naprawdę Hapoel nie stwarzał sytuacji, bo krakowianie bardzo szczelnie zabezpieczyli dostęp do swojej bramki.

W końcówce pierwszej połowy znów zaatakowała Wisła. W 36 miała rzut wolny, który w kapitalny sposób wykonał Angel Rodado. Uderzył idealnie, w samo okienko. Bramkarz nie miał najmniejszych szans, by to obronić - 3:0!

W drugiej połowie na boisku pojawiła się całkiem nowa jedenastka Wisły. U rywali też było sporo zmian. Mecz był wyrównany, choć już z lekkim wskazaniem na Hapoel. W 69 goście strzelili zresztą gola, gdy pięknym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Ramzi Safuri.

Więcej goli już nie padło. Kolejny sparing Wisła rozegra w środę 12 lipca z Polonią Bytom.

Wisła Kraków - Hapoel Beer Szewa 3:1 (3:0)
Bramki: 1:0 Rodado 1, 2:0 Rodado 7, 3:0 Rodado 36, 3:1 Safouri 69.
Wisła: Raton - Szot, Łasicki, Satrustegui, Junca - Duda, Basha - Villar, Goku, Alfaro - Rodado. Druga połowa: Broda – Jaroch, Kutwa, Colley, Krzyżanowski – Tachi, Gogół – Talar, Olejarka, Młyński – Sobczak.
Hapoel: Marciano - Ahmed, Merenstein, Elhamed, Shalom - Sefer, Paun, Elias, Ganah - Turgeman, Hemed. II połowa: Marciano (63 Eliasi) - Stojanow, Abaid, Vitor, Lopes - Badash, Bareiro, Gordana, Safouri, Peterson - Klimala.
Sędziował: Tomasz Musiał (Kraków). Żółte kartki: Tachi - Elias. Widzów: 400.