Wisła Kraków

1

Lechia Gdańsk

3

• Dziękujemy Państwo za śledzenie naszej relacji i zapraszamy do spędzenia wieczoru z Ligą Mistrzów. Dobranoc!

• Koniec spotkania w Krakowie! Lechia Gdańsk wygrywa z Wisłą 3:1 dzięki czemu awansuje na piąte miejsce w tabeli PKO Ekstraklasy!

• Fantastyczna interwencja Łukasza Zwolińskiego! Po dośrodkowaniu piłki z lewej strony Żarko Udovićića, piłka trafiła na głowę Zwolińskiego, jego strzał jednak fantastycznie obronił Michał Buchalik!

• Arbiter do podstawowego czasu gry dolicza co najmniej trzy minuty.

• Szansa dla Wisły Kraków! Po dośrodkowaniu piłki z lewej strony, piłka poodbijała się od zawodników obu drużyn, w końcu trafiła pod nogi Aleksandra Buksy. Ten uderzył mocno, jednak Kuciak zdołał wybić piłkę.

• Ładna, kombinacyjna akcja Wisły, jednak w ostatniej fazie Chuca zagrał wprost w ręce Dusana Kuciaka.

• Jakub Błaszczykowski dośrodkował piłkę z rzutu rożnego, jednak Dawid Abramowicz nie zdołał doskoczyć do piłki.

• Rozbita Wisłą Kraków źle rozgrywa swoje kontrataki, raczej ciężko sądzić, że "Biała Gwiazda" jest w stanie powalczyć jeszcze o choćby remis.

• Trzecia zmiana także w Lechii Gdańsk. Maciej Gajos pojawia się za Kennyego Saiefa.

• Trzecia zmiana w zespole "Białej Gwiazdy". Boisko opuszcza Jean Carlos Silva, a w jego miejsce wchodzi Aleksander Buksa.

• W odpowiedzi przed szansą stanął Tomasz Makowski, zawodnik Lechii wpadł z piłką w pole karne gospodarzy, ale uderzył wprost w Michała Buchalika!

• Bardzo ostre wejście Łukasza Burligi! Zawodnik Wisły ukarany żółtą kartką.

• Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego przez Jakuba Błaszczykowskiego przed szansą na zdobycie bramki stanął Łukasz Burliga, ale w znakomitej sytuacji, źle uderzył piłkę głową.

• Druga zmiana w szeregach Lechii Gdańsk. Żarko Udovicić pojawił się na placu gry, a opuścił je Omran Haydary.

• GOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!! Flavio Paixao podwyższa rezultat spotkania pewnym uderzeniem z rzutu karnego!

• Żółtą kartką za zagranie ręką we własnym karnym ukarany Maciej Sadlok.

• Fantastyczna kontra gości. Flavio Paixao zagrał prostopadłą piłkę do Omrana Haydaryego, ten popędził na bramkę Wisły, minął obrońcę i oddał strzał, który ręką zatrzymał Maciej Sadlok! Lechia Gdańsk ma rzut karny!

• Gieorgij Żukow zdecydował się na strzał z dystansu po wybitej piłce przez graczy gości. Jednak Kazach uderzył niecelnie.

• Jakub Błaszczykowski już zagrał świetną prostopadłą piłkę, ale Felicio Brown Forbes nie zdołał do niej dopaść.

• Oraz za Dawida Szota pojawia się Łukasz Burliga.

• Dwie zmiany w zespole Wisły Kraków. Z boiska schodzi Yaw Yeboah, a na nim pojawia się kapitan, Jakub Błaszczykowski.

• Żółtą kartką za bardzo ostry faul ukarany Chuca.

• Pierwsza zmiana w tym spotkaniu. W barwach Lechii Łukasz Zwoliński pojawia się w miejsce Conrado.

• Po zdobytej drugiej bramce zespół Lechii cofnął się na własną połowę. W efekcie tego Wisła wreszcie zaatakowała rywali.

• Ponownie lewą stroną boiska ruszył Conrado, ponownie wstrzelił piłkę w pole karne, gdzie próbując interweniować Maciej Sadlok, wpakował piłkę do własnej bramki!

• GOOOOOOOOOOOL!!!!!! Lechia obejmuje prowadzenie po samobójczym trafieniu Macieja Sadloka!

• Znakomita szansa dla Lechii! Conrado z lewej strony boiska wstrzelił piłkę do Paixao, a ten uderzył minimalnie niecelnie!

• Gieorgij Żukow zdecydował się na indywidualną akcję, wpadł w pole karne Lechii, ale tam jego rajd został zatrzymany przez przeciwnika.

• Rafał Pietrzak dośrodkował piłkę z lewej strony boiska, futbolówka odbiła się od jednego z obrońców Wisły i mogła zaskoczyć Buchalika, ten jednak skoncentrowany zdołał złapać piłkę.

• Po raz kolejny fantastyczna akcja Wisły na samym początku! Jean Carlos zagrał do Yeboah, ale ten został zablokowany w decydującym momencie!

• Arbiter rozpoczyna drugą część spotkania!

• Piłkarze zarówno Wisły Kraków jak i Lechii Gdańsk wrócili już na murawę stadionu w Krakowie. Za moment początek drugiej części spotkania.

• Na drugą część spotkania zapraszamy już za kilkanaście minut.

• Wynik remisowy wydaje się sprawiedliwy. W pierwszej części pierwszej połowy przeważała Wisła Kraków, natomiast potem coraz bardziej zaczęła naciskać Lechia.

• Koniec pierwszej połowy meczu w Krakowie. Wisła do przerwy remisuje z Lechią Gdańsk 1:1.

• Lechia coraz mocniej naciska na Wisłe, teraz po znakomitej akcji przed szansą stanął Omran Haydary, jednak zawodnik z Afganistanu nie trafił w piłkę!

• Po błędzie piłkarza Wisły, przed szansą stanął Conrado, ale ponownie zepsuł całą akcję, bo kopnął piłkę wprost w nogi rywala.

• Ładna, kombinacyjna akcja gości, jednak wysiłek kolegów zepsuł Conrado, który znowu fatalnie dośrodkował.

• Z rzutu wolnego w pole karne Wisły dośrodkował Jarosław Kubicki, a tam był Michał Nalepa, który strzałem głową umieścił piłkę w bramce gospodarzy!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!! Michał Nalepa doprowadza do wyrównania!

• Ponownie prawą stroną boiska ruszył Omran Haydary, ale skrzydłowy Lechii dośrodkował niecelnie.

• Na indywidualną akcję zdecydował się Jean Carlos Silva, minął trzech rywali i oddał strzał sprzed pola karnego, piłka wleciała idealnie przy słupku i Dusan Kuciak nie zdążył z interwencją.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!! Wisła Kraków obejmuje prowadzenie po trafieniu Jeana Carlosa Silvy!

• Potężne uderzenie z dystansu Chuci i z problemami piłkę poza pole gry wybił Dusan Kuciak.

• Ładna, składna akcja Lechii, Conrado wycofał piłkę do Omrana Haydaryego, ale ten uderzył zbyt lekko i Buchalik pewnie złapał piłkę.

• Chuca próbował dośrodkować w pole karne Lechii, ale dośrodkował ponownie zbyt wysoko, tym razem dla Dawida Abramowicza.

• Yew Yeboah świetnie minął rywala i oddał strzał, który jednak na raty, ale zdołał złapać Dusan Kuciak.

• Gieorgij Żukow dośrodkował piłkę z lewej strony boiska, ale zbyt wysoko dla Felicio Brown Forbesa, nie sięgnął piłki głową.

• Jarosław Kubicki dośrodkował z rzutu wolnego, ale pewną interwencją popisał się Michał Buchalik.

• Żółtą kartką za taktyczny faul karany Jarosław Kubicki.

• Pierwsza żółta kartka w tym spotkaniu. Za ostry faul ukarany Dawid Szot.

• Świetny kontratak Lechii Gdańsk, ale piłkarze gości nie nadążyli za Conrado i w efekcie ten dośrodkował do nikogo.

• Świetne uderzenie z dystansu Georgija Żukowa i z najwyższym trudem piłkę na rzut rożny wybił Dusan Kuciak!

• Z drugiej strony boiska po dośrodkowaniu Conrado znowu swoich sił spróbował Flavio Paixao, jednak jego uderzenie ponownie powędrowało nad bramką Buchalika.

• Hiszpan Chuca popędził lewą stroną, dośrodkował w pole karne, gdzie był Jean Silva, ten jednak nie zdołał skierować piłki do bramki gości.

• Świetnie obrócił się z piłką Forbes i świetnym podaniem uruchomił Yeboaha, ten w znakomitej sytuacji uderzył jedynie w boczną siatkę bramki Dusana Kuciaka.

• Po rzucie rożnym dla gości piłkę głową uderzał Flavio Paixao, ale zrobił to bardzo niecelnie.

• Bardzo aktywny jest w tych pierwszych minutach Orman Haydary, teraz zawodnik Lechii uderzył z dystansu, ale świetną interwencją popisał się Buchalik.

• Ponownie z prawej strony Haydary, wstrzelił piłkę w pole karne Wisły, ale tam obrońcy gospodarzy zdołali wyjaśnić sytuację dalekim wybiciem.

• W odpowiedzi akcja Lechii. Conrado otrzymał piłkę z lewej strony, także dośrodkował w pole karne, ale zrobił to niedokładnie. Jednak z drugiej strony piłkę przejął jeszcze Haydary i wywalczył rzut rożny.

• Zdecydowanie dużo lepiej rozpoczęła to spotkanie Wisła. Gospodarze wciąż utrzymują się przy piłce. Lechia jak na razie spokojnie wyczekuje rywala.

• Ależ fantastyczna akcja Wisły Kraków! Dawid Abramowicz otrzymał piłkę po lewej stronie, dośrodkował w pole karne, gdzie był Felicio Brown Forbes, ten w stuprocentowej sytuacji uderzył głową obok słupka bramki rywali!

• Sędzia Tomasz Kwiatkowski rozpoczyna pojedynek w Krakowie!

• Piłkarze jednej i drugiej drużyny pojawiają się już powoli na murawie stadionu w Krakowie, za moment początek rywalizacji.

• Ławka rezerwowych Wisły Kraków: Jaskuła (Br.), Błaszczykowski, Buksa, Burliga, Gruszkowski, Hoyo-Kowalski, Niepsuj.

• Ławka rezerwowych Lechii Gdańsk: Alomerović (Br.), Gajos, Kałuziński, Kryeziu, Maloca, Sopockom Udovicić, Vikri, Zwoliński.

• W drużynie gości z powodu pozytywnego wyniku testu na Covid-19 zabraknie Jaroslava Mihalika. W szeregach Wisły tylko na ławce rezerwowych Jakub Błaszczykowski, który w poprzedni weekend zdobył przepiękną bramkę.

• W ostatnich meczach pomiędzy tymi drużynami nie padało wiele bramek. W poprzednim sezonie przy Reymonta 22 wygrała Lechia Gdańsk 1:0 po bramce Flavio Paixao, wcześniej w Trójmieście padł bezbramkowy remis.

• Natomiast Wisła Kraków w ostatnich tygodniach notuje znakomitą formę. W poprzedni weekend "Biała Gwiazda" rozbiła na własnym stadionie Podbeskidzie Bielsko-Biała 3:0, a tydzień wcześniej Stal Mielec aż 6:0.

• W zeszły weekend Lechia Gdańsk zremisowała 1:1 na wyjeździe z Zagłębiem Lubin 1:1. W tamtym spotkaniu bramkę dla Lechii zdobył Flavio Paixao. Wcześniej gola dla "Miedziowych" zdobył Lubomir Guldan.

• Oba zespoły są sąsiadami w ligowej tabeli. Lechia z dziesięcioma punktami zajmuje ósme miejsce, natomiast Wisła z jednym "oczkiem" mniej plasuje się jedną pozycję niżej.

• W zaległym meczu 6. kolejki PKO Ekstraklasy Wisła Kraków podejmie na własnym stadionie Lechię Gdańsk. Na relację na żywo z tego spotkania zaprasza Państwa bardzo serdecznie Bartosz Głąb.