Wisła Kraków. Dwanaście klubów wpłaciło pieniądze na akcję #50kforWK. Zebrano przeszło 316 tys. złotych

  • Gol24

JCZ

Wisła Kraków. Poznaliśmy kolejne szczegóły zbiórki #50kforWK. W akcję zaangażowało aż dwanaście klubów z niższych lig. Do wtorku (15 stycznia) udało się zebrać przeszło 316 tys. złotych z czego 173 tys. już powędrowały na konta piłkarzy i sztabu "Białej Gwiazdy".
Dwanaście klubów wpłaciło na Wisłę Kraków. Zebrano przeszło 300 tys.<br>
 Bartek Syta

Wisła Kraków: 316 233,87 złotych ze zbiórki #50kforWK

Jako pierwszy pieniądze wpłacił czwartoligowy Glinik Gorlice. W ślad za nim poszło m.in. piątoligowe Tempo Rzeszotary, czwartoligowa KS Wiązownica czy grający szczebel niżej LKS Śledziejowice.

Z wyliczeń grupy Socios Wisła Kraków, na której konto spływają kolejne przelewy, w akcji wzięło już dwanaście klubów z trzech różnych województw (małopolskie, mazowieckie, podkarpackie), występujących na czterech szczeblach rozgrywkowych (IV liga, liga okręgowa, A-klasa, B-klasa).

- Ogromne podziękowania za ten gest. Pamiętajcie, że Wisła Kraków nie zapomina - piszą przedstawiciele Socios. Przez nieco ponad tydzień w akcji zebrano ponad 316 tys. złotych. Tylko we wtorek jeden z darczyńców przekazał kwotę 20 tys. złotych.

Kluby, które finansowo wsparły Wisłę Kraków:

  • Dziecanovia Dziekanowice (liga okręgowa, grupa - Kraków III)
  • GKS Glinik Gorlice (IV liga, grupa małopolska - wschód)
  • KS Wiązownica (IV liga, grupa podkarpacka)
  • KS Iskra Zakrzów (B-klasa, grupa - Wieliczka)
  • KTS Weszło Warszawa (B-klasa, grupa - Warszawa III)
  • LKS Śledziejowice (liga okręgowa, grupa - Kraków III)
  • MKS Babia Góra Sucha Beskidzka (A-klasa, grupa - Wadowice)
  • Płomień Kostrze (A-klasa, grupa - Kraków III)
  • Pychowianka Kraków (B-klasa, grupa - Kraków III)
  • Tempo Rzeszotary (liga okręgowa, grupa - Kraków III)
  • Tyniecka NWP Kraków (międzynarodowa liga blind footballu)
  • Unia Naprawa (B-klasa, grupa - Podhale I)

EKSTRAKLASA w GOL24

Więcej o EKSTRAKLASIE - newsy, wyniki, terminarz, tabela, strzelcy

Ile można zarobić w Ekstraklasie? Oto wybrane pensje

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

18.01.2019, 17:19

wisła z potężnej głupoty skisła wisłę trzeba szanować bo wisła miśka ma a misiek to kumpel sb

17.01.2019, 13:19

co za wstyd dla tego klubu! żebrać pieniądze skąd popadnie! śmiech na sali... Degradacja do IV Ligi i dziękujemy Wiśle na jakiś czas z występów w Ekstraklasie !

16.01.2019, 21:42

wisła od przyszłego sezonu ma grac w lidze słowackiej poszukajcie na słowackich portala
ch

16.01.2019, 19:35

Co te klubiki uskuteczniaja? "Darczynscy",
pozal sie Boze,ktorzy pozniej do soltysa lub wojta piniedzy beda zadac bo nie prosic.Chyba,ze im to "socios"-kuzwa co to oznaczac ma?- sociosy w Polsce? A przepraszam we Wolsce.

Socios.Czy zagraniczne slowo splendoru imze dodaje? Zakompleksione pipole...

16.01.2019, 18:39

Kurtyzana i dwunastu rozbójników - gang bang po krakowsku :D

16.01.2019, 17:10

Ciekawe ze Wisle pomagaja male kluby ktorym tez sie nie przelewa. Trzeba to pamietac .

16.01.2019, 15:59

To jakaś korupcja albo pralnia. Żaden poważny klub nie da ani 1zł bez zarzutu o niegospodarność.

16.01.2019, 14:55

Zebranie. Wczesniej korupcja.
Wstyd na lata.

16.01.2019, 13:09

Jakbyś czytał więcej na ten temat to powiedziałbys, że kasa na Socios idzie do normalnych kibiców ( nie kiboli), a oni przeznaczają na cele klubowe. Nikt z socios nie bierze kasy z tego... Jeżeli nie masz pojęcia to sie nie odzywaj. Czasami lepiej nic nie mówić, niż biadolić głupoty nie mając pojęcia na dany temat

16.01.2019, 12:54

Prezesie Sarapata! Córeczka każdy możliwy sparing pchała na stadion Kalwarianki za który kasowaliście pieniążki. NIE WSTYD WAM, ŻE NAWET ZŁOTÓWKĄ NIE POMOGLIŚCIE WIŚLE KRAKÓW GDY TEGO POTRZEBOWAŁA??? Jaki ojciec taka córka!!! WSTYD!!!!!!!!!!!!! HAŃBA!!!!!!!!

16.01.2019, 12:13

Mylisz "Socios Wisła" z "SKWK". Ci drudzy to bandyterka, tym pierwszym (jak na razie) nie można nic zarzucić. Wręcz przeciwnie. Socios bardzo pomaga w ratowaniu Wisły, nic z darów nie wzięli dla siebie

16.01.2019, 12:04

tylko -te pożyczke gangsterzy przejmą co zarabiają na wisełce kraków--te 4 melony złtych!!!!!!!!!!!!

16.01.2019, 12:03

Zamknąć to gówno łańcuchami i kłódkami albo zaorać i postawić hotel.

16.01.2019, 11:59

Na konto Socios?? Czyli co, kasa leci do kiboli?????? Czy to nie pudrowanie trupa krakowskiego? Raptem wyżebrali trochę kasy, niech będzie te parę baniek, podczas gdy pisano, że zaległości na wczoraj to kilkanaście baniek! A każdy miesiąc działalności tej patologii to jakieś 1,5 bańki. Gdzie tu bilans? Błaszczykowski, aleś ty frajer...

16.01.2019, 11:49

Łza się w oku kręci jak się widzi tę akcję ratunkową Wisły. Dopiero teraz sam jako wierny kibic widzę ile Wisła znaczy dla historii polskiej piłki :)
Wielkie podziękowania dla klubów wspierających !!!! Życzę sukcesów :)

16.01.2019, 11:32

a gdzie Kalwarianka ?

16.01.2019, 10:39

Won, żebracy!

16.01.2019, 09:59

316-173 dla pilkarzy=143 tysie dla pana prezesa miśka. Ale frajerzy. Sharksi znowu przy żłobie!

16.01.2019, 09:13

To jest wątek dotyczący artykułu Wisła Kraków. Dwanaście klubów wpłaciło pieniądze na akcję #50kforWK. Zebrano przeszło 316 tys. złotych