Wisła Kraków CLJ U-19. Juniorzy starsi „Białej Gwiazdy" pokonali swych rówieśników z Legii Warszawa

Jerzy Filipiuk
Juniorzy starsi Wisły radzą sobie w wyjazdowych meczach z drużynami ze stolicy; z Escolą Varsovia wygrali 2:1 Bartek Ziółkowski/facebook.com/AkademiaWisly
W piłkarskim meczu 26. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U-19, rozegranym w sobotę w Urszulinie, Wisła Kraków pokonała broniącą się przed spadkiem Legię Warszawa 3:0. „Biała Gwiazda" zajmuje piąte miejsce w tabeli.

Krakowska drużyna odniosła trzecie kolejne zwycięstwo. Poprzednio wygrała w Myślenicach z Lechem Poznań 3:1 i Koroną Kielce 4:2. A że wcześniej także w swoim ośrodku pokonała Śląsk Wrocław 1:0 i w Gdyni zremisowała z Arką 1:1, może się pochwalić serią pięciu spotkań bez porażki, która mocno ją wywindowała w tabeli (po 21 kolejkach plasowała się na dziewiątej pozycji).

W Urszulinie prowadzenie dla gości uzyskał pod koniec pierwszej połowy meczu Filip Baniowski. W 60 minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył Adam Pieniądz i wiślacy musieli grać w dziesiątkę. Mimo osłabienia po kilkunastu minutach zdobyli dwa gole, których autorem był rezerwowy Dominik Sarga. Warszawianie bez skutku próbowali odrobić straty.

Spotkanie oglądali właściciel Legii Dariusz Mioduski i dyrektor akademii klubu ze stolicy Marek Śledź. Ten drugi po jego zakończeniu przyszedł do szatni krakowian i pogratulował gry podopiecznym trenera Adriana Filipka.

Legia Warszawa - Wisła Kraków 0:3 (0:1)
Bramki: 0:1 Baniowski 43, 0:2 Sarga 74, 0:3 Sarga 76.
Wisła (skład wyjściowy): Letkiewicz - Wiśniewski, Przybyłko, Złoch, Krzyżanowski - Kutwa, Urbański - Baniowski, Pieniądz, Tokarczyk - Bartoń.