Wirtualna czy tradycyjna centrala telefoniczna?

Informacja prasowa
Obecnie coraz więcej firm Polsce, w pogoni za światowymi trendami, decyduje się na zamianę w swoich biurach tradycyjnych centrali telefonicznych na alternatywne, tudzież lepsze wirtualnecentrale. Nie dzieje się tak bez powodu…

Firmy świadome są wysokich kosztów utrzymania fizycznych centrali, dlatego dążą do niwelowania tych kosztów. Zdecydowanie tańsze jest korzystanie z tzw. wirtualnych centrali, które oprócz niskich kosztów dają także firmom więcej funkcjonalności i wygodę użytkowania.

Dlaczego warto zamienić fizyczną centralę na wirtualną?Argumentów jest wiele. Wymieńmy najważniejsze z nich.

Po pierwsze oszczędności…
Wirtualna centrala telefoniczna to przede wszystkim realne oszczędności w firmie, ponieważ fizyczna centrala, generuje wysokie koszty zakupu sprzętu, leasingowania, utrzymania i serwisu, natomiast korzystanie z centrali w chmurze takich kosztów nie generuje. Argument ten jest tak mocny, że już można wyrzucić z biura stary sprzęt rozpocząć przygodę z VPBX-em.

Po drugie prostota…
Firmy nie muszą korzystać z usług specjalistów, którzy obsługują fizyczne centrale, ponieważ wirtualna centrala telefoniczna posiada prosty panel zarządzania, przystępny dla przeciętnego użytkownika.Nawet Pani Krysia z sekretariatu powinna bez problemu poradzić sobie z ustawieniem przekierowania połączeń na numer koleżanki z Biura Obsługi Klienta czy ustawieniem kolejki połączeń przychodzących od Klientów do Działu Sprzedaży.

Po trzecie wygoda…
Wirtualna centrala umieszczona jest w serwerach dostawcy, dzięki czemu firmę nie interesują techniczne aspektami związane z prawidłowym funkcjonowaniem centrali. Centrala ma działać i tyle! Wszystkie sprawy techniczne pozostają po dostawcy. Wygodne, nieprawdaż?

Po czwarte środowisko…
Firma, która korzysta z wirtualnej centrali w chmurze, oszczędza energię elektryczną, gdyż nie posiada fizycznej centrali w swoim biurze. Dzięki przeniesieniu centrali w tzw. chmurę firma nie ma obowiązku utylizacji sprzętu elektronicznego.
Argumentów na korzyść wirtualnej centrali telefonicznej można wymieniać oczywiście jeszcze więcej, np. takie jak krótki czaswdrożenia nowego systemu czy nowoczesne urządzenia, które zwykle dostawca dołącza do usługi już skonfigurowane, a więc gotowe go użytku. Porozmawiajmy jeszcze o korzyściach wynikających z wielu innowacyjnych i jednocześnie prostych funkcjonalności z jakich firmy posiadające VPBX-a mogą korzystać w swoich biurach…

Grupa telekomunikacyjna LoVo, w swojej ofercie dla Klientów biznesowych oraz instytucji państwowych posiada nowoczesną wirtualną centralę telefoniczną pod nazwą LoVoX. Centrala jest całkowicie autorskim rozwiązaniem, stworzonym przez zespół specjalistów z Działu Badań i Rozwoju Grupy LoVo.

„_Wirtualna centrala LoVoXjest rozwiązaniem pracującym w chmurze, dedykowanym dla małego i średniego biznesu. Posiada wiele funkcjonalności, które ułatwiają zarządzanie systemem telekomunikacyjnym w biurach naszych Klientów i przynosi wiele korzyści związanych z jakością obsługi klienta, oszczędnością czasu i pieniędzy oraz kontrolą pracowników_” - mówi Tomasz Brzozowski, Członek Zarządu Grupy LoVo odpowiedzialny za Badania i Rozwój. –„_Klient poprzez panel kliencki ma dostęp do konfiguracji wszystkich usługcentralki i może zarządzać użytkownikami, numerami wewnętrznymi i liniami miejskimi, a także usługami dodanymi takimi jak IVR, kolejkowanie połączeń czy ich nagrywanie bez konieczności angażowania kosztownych zasobów zewnętrznych. Wirtualna centrala zapewnia także dostęp do rekordów billingowych online._”– kontynuuje Brzozowski.

Operator telekomunikacyjny LoVo jako najważniejsze funkcjonalności swojej centrali LoVoX wymienia przede wszystkim:
-IVR (Interactive Voice Response) – interaktywna obsługa klienta dzwoniącego na centralę firmy, który po wysłuchaniu komunikatów głosowych, wybiera tonowo numer, z którym chce się połączyć. Centrala z funkcją IVR umożliwia wybranie np. tematu rozmowy, odpowiedniego działu w firmie czy języka, w którym klient chce rozmawiać. Dzięki zastosowaniu funkcji IVR firma identyfikuje i segmentuje osoby dzwoniące, poprawia jakość obsługi swoich klientów, oszczędza czas oraz redukuje koszty.
-Przekierowanie połączeń – firma może zarządzać połączeniami ustawiając przekierowania na wybrane numery swoich pracowników, dzięki czemu niweluje nieodebrane połączenia od swoich klientów do minimum.
oGrupy z funkcjami Call Center, Hunting Grup i Pickup – tworzenie grup pozwala na sprawne kierowanie połączeń dzwoniących do odpowiedniej grupy pracowników (np. Dział Sprzedaży, Dział Księgowości etc.).
-Wirtualny FAX – wygodna obsługa fax-ów w plikach pdf za pomocą skrzynki mailowej lub panelu administracyjnego LoVoX.
-Mapa Centrali – centrala firmy ukazana jest za pomocą przejrzystej tzw. mapy centrali, czyli graficznego schematu przedstawiającego strukturę LoVoX-a.

Rysunek 1: Mapa wirtualnej centrali telefonicznej LoVoX

Reasumując. Argumentów na rzecz wirtualnej centrali telefonicznej znajdujemy bardzo dużo, natomiast na rzecz tradycyjnej centrali takich argumentów chyba jednak brak. Fizyczna centralka to tylko kłopot dla firmy i dla naszego środowiska. Coraz więcej firm i instytucji ma tego świadomość i idą zgodnie z duchem telekomunikacyjnego czasu unowocześniając swoje systemy dzięki centralom VPBX.

Źródło: Grupa LoVo

Uwaga na chińskie telefony

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.