Wimbledon. Dobry początek i ambitna pogoń Linette na koniec. Niestety bez happy endu

Marta Jankowska
Magda Linette
Magda Linette Andrzej Szkocki Polska Press
Magda Linette świetnie zaczęła, ale fatalnie skończyła swój wtorkowy mecz z Amerykanką Bethanie Mattek-Sands w pierwszej rundzie Wimbledonu. Polka straciła w pierwszym secie tylko jednego gema, w trzecim zaczęła lepiej grać dopiero przegrywając 0:5. Ostatecznie zeszła jednak z kortu pokonana 6:1, 2:6, 3:6. We wtorek swój pierwszy mecz w Londynie rozegra również Agnieszka Radwańska.

Był to trzeci start Linette w głównej drabince Wimbledonu i po raz kolejny poznaniance nie udało się awansować do drugiej rundy (jej najlepszy wynik w turniejach Wielkiego Szlema to trzecia runda tegorocznego Roland Garros).

Z Mattek-Sands zagrała po raz drugi (w ubiegłym roku pokonała ją w Miami) i wydawało się, że nie stoi na straconej pozycji, bo słynąca z kiczowatych strojów Amerykanka koncentruje się przede wszystkim na deblu, w którym razem z Czeszką Lucie Safarovą wygrała już w tym roku Australian Open i Roland Garros (a w ubiegłym również US Open).

Początek meczu wydawał się to potwierdzać, bo Linette w imponującym stylu wygrała pierwszego seta. W drugim Mattek-Sands zaczęła jednak grać zdecydowanie lepiej. W trzecim Amerykanka prowadziła już 5:0. Poznanianka walczyła do końca i udało jej się wygrać trzy kolejne gemy. Więcej nie była już jednak w stanie.

Po godzinie 15 na kort ma wyjść jeszcze druga z Polek, Agnieszka Radwańska. Jej rywalką będzie Serbka Jelena Janković.