Wielka Brytania ustępuje. Przyjmie 20 tysięcy uchodźców....

  Wielka Brytania ustępuje. Przyjmie 20 tysięcy uchodźców. "Jesteśmy krajem wielkiego współczucia"

  Maciej Deja AIP

  Polska

  Polska

  Brytyjski premier David Cameron ogłosił na poniedziałkowym posiedzeniu parlamentu, że Wielka Brytania przyjmie 20 tysięcy uchodźców w ciągu nadchodzących pięciu lat. Brytyjczycy byli w ostatnich tygodniach krytykowani za nieugiętą postawę w obliczu kryzysu imigracyjnego.
  – Wielka Brytania ma moralny obowiązek wobec tych ludzi. Przede wszystkim musimy pomóc kobietom i dzieciom – powiedział David Cameron na posiedzeniu parlamentu. Premier Wielkiej Brytanii zaznaczył, że chce pomóc przede wszystkim Syryjczykom przebywających w tymczasowych obozach w krajach ościennych. W ten sposób pomoc zostanie udzielona najbardziej potrzebującym, uchodźcom wojennym, a nie imigrantom ekonomicznym, których napływu obawiają się Brytyjczycy.
  – Nie ustaniemy w pokazywaniu światu, że jesteśmy krajem wielkiego współczucia, zawsze stojącym w zgodzie z naszymi wartościami, pomagającym tym, którzy tego potrzebują. Przygotujemy administracje w każdej części kraju do przyjęcia maksymalnej możliwej liczby potrzebujących.

  Zgodnie z przepisami, ludzie, którzy trafią do Wielkiej Brytanii będą mieli status uchodźcy, nie będą musieli zatem spełniać warunków koniecznych do udzielenia im azylu. Za selekcję najbardziej potrzebujących będzie odpowiadał Wysoki Komisarz do spraw Uchodźców przy ONZ. Przez pięć lat będą mieli oni dostęp do rynku pracy i środków publicznych, a po upływie tego czasu będą mogli wnioskować o stałe osiedlenie się w Wielkiej Brytanii.

  W poniedziałek deklaracje o pomocy imigrantom złożyła również Francja – rząd zobowiązał się do przyjęcia 24 tysięcy uchodźców do 2017 roku. BBC przypomina, że Niemcy przyjęli podobne liczby potrzebujących tylko w ciągu ostatniego weekendu.

  Zobacz także! Wojciech Szumowski: Polsce jest potrzeba edukacja w sprawie Syrii

  AIP

  Czytaj treści premium w Polsce Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo