Widzew Łódź w IV lidze? Decyzja we wtorek. Edward Potok:...

  Widzew Łódź w IV lidze? Decyzja we wtorek. Edward Potok: "Jest wielka szansa"

  Paweł Hochstim, Dariusz Piekarczyk

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Już w środę drużyna pod wodzą trenera Witolda Obarka ma wznowić treningi

  Już w środę drużyna pod wodzą trenera Witolda Obarka ma wznowić treningi ©Dariusz Śmigielski

  Zarząd Polskiego Związku Piłki Nożnej rozpatrzy we wtorek (14 lipca) wniosek nowego Widzewa o miejsce w czwartej lidze. Wydaje się, że decyzja to formalność.
  Już w środę drużyna pod wodzą trenera Witolda Obarka ma wznowić treningi

  Już w środę drużyna pod wodzą trenera Witolda Obarka ma wznowić treningi ©Dariusz Śmigielski

  - Wszystkie dokumenty są kompletne i dobrze opisane, podobnie jak dobrze uzasadniona jest nasza decyzja o poparciu przyznania Widzewowi miejsca w czwartej lidze - mówi Edward Potok, prezes Łódzkiego Związku Piłki Nożnej. We wtorek zarząd PZPN zajmie się prośbą nowego łódzkiego klubu o pozwolenie na grę w rozgrywkach czwartej ligi.

  Potok jest już po rozmowach nie tylko z prezesem PZPN Zbigniewem Bońkiem, ale także z członkami zarządu, m.in.
  wiceprezesem Eugeniuszem Nowakiem. - Można wyczuć w rozmowach, że jest wsparcie dla klubu. Zresztą skoro wcześniej inne kluby dostawały już takie prawo, to dlaczego inaczej ma być z Widzewem - dodaje prezes ŁZPN. - Prezesowi Bońkowi też bardzo zależy, żeby Widzew jak najszybciej stanął na nogi, bo przecież jest potrzebny nie tylko swoim kibicom, ale całej lidze.

  Według prezesa Potoka, nie widać zagrożenia, że zarząd PZPN mógłby sprzeciwić się popartemu przez ŁZPN wnioskowi nowego Widzewa. Biorąc pod uwagę doświadczenia z innymi klubami, które również zaczynały od czwartej ligi - np. ŁKS, czy Polonia Warszawa - nie widać przeszkód, by szefowie nowego Widzewa ze spokojem oczekiwali na decyzję PZPN.

  CZYTAJ: Nowy Widzew czeka już tylko na decyzję PZPN

  Powodów, by członkowie zarządu PZPN zagłosowali "za" jest bardzo wiele. Najważniejszym jest oczywiście tradycja klubu piłkarskiego na Widzewie, który ma ważne miejsce w historii polskiego futbolu, ale nie tylko. Argumentem jest także fakt, że za niewiele ponad rok Widzew będzie dysponował nowym stadionem, a powołane stowarzyszenie Reaktywacja Tradycji Sportowych Widzew cieszy się nie tylko poparciem władz miasta, ale również kibiców.

  Przeszkodą mógłby być fakt, że w strukturach PZPN funkcjonuje wciąż spółka Sylwestra Cacka, ale w PZPN doskonale już wiedzą, że to się szybko zmieni z powodu rozpoczętej procedury upadłościowej. Zakończenie sportowej działalności poprzedniego Widzewa potwierdza też fakt, że klub nie wystąpił o trzecioligową licencję.

  CZYTAJ: Nowy Widzew jest w strukturach PZPN

  We wtorek Widzew ma otrzymać miejsce w czwartej lidze, a już w środę drużyna pod wodzą trenera Witolda Obarka wznowi treningi. Na pierwszych zajęciach, jak już informowaliśmy, mają być m.in. napastnik Mariusz Rachubiński, który zdobył 11 goli w poprzednim sezonie w czwartej lidze oraz bramkarz Tomasz Sokołowicz z Neru Poddębice. Awizowany jest również przyjazd byłego piłkarza Omegi Kleszczów Michała Czaplarskiego, który obecnie trenuje z Sokołem Aleksandrów Łódzki. Obarek zaprosił także innego byłego gracza Neru Igora Świątkiewicza, który w poprzednim sezonie zdobył 7 goli. Szkoleniowiec zapowiada, że ma już gotowy szkielet zespołu, który w najbliższym sezonie powinien walczyć o awans do trzeciej ligi.

  CZYTAJ: Witold Obarek trenerem Widzewa Łódź

  Obarek ma już zaplanowaną część meczów sparingowych. Pierwszym sprawdzianem nowego Widzewa ma być sobotnie spotkanie w Łęczycy z tamtejszym Górnikiem. Z kolei w środę 22 lipca Widzew na obiektach SMS przy ul. Milionowej, gdzie będzie rozgrywał spotkania mistrzowskie, zmierzy się w meczu kontrolnym z trzecioligową Lechią Tomaszów Mazowiecki.

  Czytaj treści premium w Polsce Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (6)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Upadek Widzewa kontrolowany

  Grzegorz Ignacy Rosiak (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Łódź po 25 latach, po celowym zniszczeniu przemysłu, likwidacji kilkuset tysięcy miejsc pracy, jest dziś Bankrutem! To w jakiej sytuacji znalazł się dziś RTS Widzew, to jest zwyczajna USTAWKA...rozwiń całość

  Łódź po 25 latach, po celowym zniszczeniu przemysłu, likwidacji kilkuset tysięcy miejsc pracy, jest dziś Bankrutem! To w jakiej sytuacji znalazł się dziś RTS Widzew, to jest zwyczajna USTAWKA biznesowa PZPN, w której nikt nie poniósł kary! To jest oczywiste nawet dla laika, iż jak sprzedaje się klub Biedakowi, to wynik jest wiadomy! Celem polityki PZPN- u było wyeliminowanie z gry Widzewa czy Polonii Warszawa, aby mieście - nie było podziałów kibiców - Widzew - ŁKS czy Legia - Polonia. Teraz w PZPN pracują pseudo-biznesmeni - jak to zrobić w Krakowie..zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Powodzenia dla Widzewa

  kalmar (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6 / 1

  Odbudujecie się, tak jak mam nadzieję również my.
  Pozdrowienia od kibica Polonii Warszawa.
  Bez żadnej głupiej napinki miejsce obu łódzkich klubów jest znacznie wyżej niż się znalazły.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  No

  MS (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 5

  to nazwa tego tworu powinna brzmieć - Reaktywacja Tradycyjnie Skorumpowanych Widzew Byczyna .

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  beznadzieja

  kibic TMRF (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 12 / 6

  Wow yeah czwarta liga wow nie ośmieszajcie się Widzew umarł

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Szansa

  kibic (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 9 / 6

  na wizytę w Prokuraturze jest zawsze

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Opamiętajcie się towarzyszu Potok

  Luckylodzer (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 16 / 9

  Przecież Widzew Cacka jeszcze istnieje ( czeka na decyzję sądu w sprawie układu z wierzycielami ) , więc jakim prawem nowe Terefere przyjmowany jest, jako nowy podmiot do struktur ŁZPN ,i to jako...rozwiń całość

  Przecież Widzew Cacka jeszcze istnieje ( czeka na decyzję sądu w sprawie układu z wierzycielami ) , więc jakim prawem nowe Terefere przyjmowany jest, jako nowy podmiot do struktur ŁZPN ,i to jako kontynuator tradycji starego Widzewa ?? !! Jeszcze oficjalnie ich nie ma, a już robią kolejne wałki ! ,,Wałek" to będzie kolejna mutacja Widzewa... Takiego cyrku to świat jeszcze nie widział i to pod egidą władz związkowych. Dla mniej kumatych ,poziom absurdu obrazuje analogiczna sytuacja Floty Świnoujście , gdzie klub będąc kontynuatorem tradycji poprzednika rozpoczyna swoje nowe życie od A klasy !!! Mam jeszcze jedno pytanie do autora tego artykułu. Czy info o nowym Terefere Widzewa z głębokich nizin futbolu powinno znaleźć się w tym dziale ? zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo