Jacek Czaplewski
od 16 lat
PKO Ekstraklasa. Widzew Łódź znowu pokazał charakter. W doliczonym czasie wyrównał z Górnikiem Zabrze za sprawą Jordiego Sancheza. Mecz skończył się remisem 1:1, rozczarowującym z perspektywy zespołu Jana Urbana.

PKO Ekstraklasa. Górnik Zabrze - Widzew Łódź 1:1

Długo zanosiło się na skromne zwycięstwo Górnika. Po słabym meczu, ale jednak spodziewane. Przed przerwą świetne wejście zaliczył debiutujący Adrian Kapralik. To on strzelił na 1:0.

Kapralika chcieli prascy potentaci: Slavia i Sparta. 21-letni pomocnik trafił jednak we wtorek do Górnika na wypożyczenie z Żyliny. Kluczowy okazał się telefon od Lukasa Podolskiego.

W piątek po 24 minutach Kapralik cieszył się już z pierwszego gola . Akcję wypracował nie kto inny jak Podolski. Po odbiorze piłki od Mateusza Żyry dograł do Słowaka, który w polu karnym dopełnił formalności.

Gwizdy pożegnały zawodników Górnika

Górnik nie miał pełnej kontroli nad meczem. Widzew nieźle wyglądał po przerwie. To wtedy groźnie atakowali Bartłomiej Pawłowski i Jordi Sanchez. Najpierw po główce Hiszpana piłka odbiła się od poprzeczki.

Piątkowe widowisko z trybun przy Roosevelta śledziło 14 783 osób. Z powodu zamkniętego sektora gości zabrakło sympatyków Widzewa.

Gdy trwał już doliczony czas gry, Widzew odpowiedział Górnikowi. Z woleja do siatki trafił Jordi Sanchez. Tym samym dzięki niemu zespół nadal jest wyżej w tabeli.

W następnej kolejce Górnik wybierze się do Jagiellonii Białystok. Łodzian czeka domowe spotkanie ze Śląskiem Wrocław.

Oceny piłkarzy po meczu Górnik Zabrze - Widzew Łódź (w skali 1-6):