Jakub Maj
Jakub Maj
Widzew Łódź w ramach 26. kolejki Ekstraklasy ograł Koronę Kielce. Bohaterem meczu został hiszpański pomocnik Fran Alvarez, który strzelił gola i zaliczył asystę. Jego bramka to mocny kandydat do najpiękniejszego trafienia tej rundy. 26-latek cudownie przymierzył bezpośrednio z rzutu wolnego z bardzo trudnej pozycji. Tego pozazdrościł mu Antoni Klimek, który spróbował go przebić swoim uderzeniem. Które było ładniejsze?

Widzew Łódź - Korona Kielce 3:1 (1:0)

Od początku meczu przewagę miał Widzew Łódź, który przeprowadzał atak za atakiem. Niezłą sytuację miał m.in. Bartłomiej Pawłowski, ale pomocnik jednak nie zdecydował się na strzał w polu karnym. Lider formacji ofensywnej próbował także swoich sił z dystansu, ale wszystkie próby spaliły na panewce.

Bardzo niebezpiecznie w polu karnym Widzewa Łódź zrobiło się około 30. minuty. Jeden z graczy "Złocisto-Krwistych" trafił w poprzeczkę bramki Rafała Gikiewicza! Strzał był jednak poprzedzony faulem Andrejsa Ciganiksa, który wskoczył na plecy jednego z rywali. Sędzia Krzysztof Jakubik poczekał na wiadomość z pokoju VAR, ale jego pomocnicy stwierdzili, że interwencja była czysta i gospodarze zaczną grę od bramki.

Bramka dla Widzewa padła w doliczonym czasie gry pierwszej połowy. Fran Alvarez wpadł w pole karne Korony na prawej stronie, wyłożył piłkę do Imada Rondicia, a ten z bliskiej odległości otworzył wynik meczu. Widzew Łódź przed zejściem do szatni próbował strzelić jeszcze drugiego gola, ale to się nie udało.

W drugiej połowie Korona Kielce nieco się obudziła i zmusiła Rafała Gikiewicza do kilku interwencji, ale po kilku minutach Widzew podwyższył prowadzenie. Fran Alvarez popisał się cudownym strzałem z rzutu wolnego z bardzo ostrego kąta. Xavier Dziekoński tylko odprowadził piłkę wzrokiem.

Korona Kielce wróciła do gry na kwadrans przed końcem regulaminowego czasu gry. Jakub Konstantyn popędził lewą stroną boiska, wpadł w pole karne i wyłożył piłkę do Jewgienija Szykawki. Ten nie mógł się pomylić i było już tylko 2:1. Ostatnim akcentem tego meczu była piękna bramka Antoniego Klimka, który popisał się precyzyjnym strzałem z dystansu. Golkiper nie miał szans, żeby trącić futbolówkę, która wpadła w boczną siatkę. Dzięki wygranej Widzew awansował na 9. miejsce, natomiast Korona nadal zajmuje 16. pozycję.

Oceny piłkarzy po meczu Widzew Łódź - Korona Kielce (w skali 1-6):

Widzew Łódź

• Rafał Gikiewicz - 4
  • Lirim Kastrati - 2, (Luis Silva - bez oceny)
  • Mateusz Żyro - 3
  • Serafin Szota - 3
  • Andrejs Ciganiks - 3
  • Fran Alvarez - 4, (Dominik Kun - bez oceny)
  • Marek Hanousek - 3
  • Bartłomiej Pawłowski - 3, (Sebastian Kerk - bez oceny)
  • Fabio Nunes - 4, (Ernest Terpiłowski - bez oceny)