Legia Warszawa

1

1 1 połowa

• Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i życzymy miłego wieczoru. Dobranoc!

• Koniec meczu w Łodzi! Po bardzo bezbarwnym spotkaniu Legia Warszawa wygrywa z Widzewem 1:0 i awansuje do 1/8 finałów Fortuna Pucharu Polski.

• Do drugiej połowy meczu arbiter dolicza co najmniej dwie minuty.

• Bartosz Kapustka dośrodkował z rzutu rożnego wprost na głowę Mateusza Wieteski, ale ten uderzył niecelnie.

• Daniel Mąka oddał strzał z dalszej odległości, ale po raz kolejny piłka minęła bramkę rywali o dobrych kilka metrów.

• Bartosz Slisz ukarany żółtą kartką za faul w środku pola.

• Po kombinacyjnej akcji Legii Paweł Wszołek wywalczył tylko rzut rożny.

• Łukasz Kosakiewicz dośrodkował w pole karne Legii, jednak defensorzy gości poradzili sobie z tą wrzutką.

• Natomiast Henrik Ojamaa zastępuje Dominika Kuna.

• Dwie zmiany w szeregach Widzewa Łódź. Karol Czubak zmienia Marcina Robaka

• Próba kontrataku przez Widzew, ale osamotniony Marcin Robak stracił piłkę pod bramką rywali.

• Ładna, kombinacyjna akcja Legii. Luquinhas zagrał do Wszołka, ten oddał strzał na bramkę rywali, jednak został on zablokowany i goście mają jedynie rzut rożny.

• Bartosz Kapustka dośrodkował z rzutu rożnego w pole karne Widzewa, ale żaden z graczy gości nie zdołał oddać strzału na bramkę Miłosza Mleczko.

• Na uderzenie z dystansu zdecydował się Dominik Mucha, ale pewną interwencją popisał się Cezary Miszta.

• Paweł Stolarski ruszył prawą stroną boiska, chciał dograć w pole karne Widzewa, ale zrobił to niedokładnie.

• Daniel Mąka zmienia Merveille Fundambu.

• Jednak fatalne dośrodkowanie w pole karne Legii.

• Luis Rocha sfaulował Dominika Kuna niedaleko własnego pola karnego i gospodarze będą mieli szansę na zdobycie bramki.

• W ostatnich minutach zmiany spowodowały że niewiele działo się na boisku. Żaden z zespołów nie potrafił stworzyć sobie żadnej sytuacji a nawet zbliżyć się do pola karnego rywali.

• Natomiast Tomas Pekhart zmienia Rafaela Lopesa.

• Kolejne dwie zmiany w Legii Warszawa. Luquinhas wchodzi w miejsce Mateusza Cholewiaka

• W szeregach Widzewa Michael Ameyaw wchodzi w miejsce Roberta Prochownika.

• Ładna kombinacyjna akcja Widzewa, Dominik Kun próbował zagrać do Fundambu, ale zrobił to minimalnie niedokładnie i Widzew stracił szansę na okazję bramkową.

• Złe dośrodkowanie z rzutu wolnego przez Łukasza Kosakiewicza i Cezary Miszta spokojnie złapał piłkę.

• Pierwsza ofensywna akcja Legii w drugiej połowie, ale Paweł Stolarski niedokładnie zagrał do partnera i Legia straciła piłkę.

• Drugą część meczu nieco lepiej rozpoczął Widzew. Gospodarze próbują przejąć inicjatywę, ale poza rozgrywaniem piłki w środku pola, niewiele z tego wynika.

• Rozpoczynamy drugą połowę meczu w Łodzi.

• Natomiast Bartosz Ślisz zastępuje Michała Karbownika.

• Dwie zmiany w przerwie meczu w szeregach Legii Warszawa. Paweł Wszołek wchodzi w miejsce Joela Valencii

• Na drugą część meczu zapraszamy za kilkanaście minut.

• Koniec pierwszej połowy meczu. Legia do przerwy prowadzi na wyjeździe z Widzewem 1:0.

• W końcówce meczu to Widzew ma więcej z gry, ale poza tą poza ostatnią akcją, nie potrafią przedrzeć się w pole karne Legii. Gospodarze w drugiej połowie muszą zaatakować zdecydowanie odważniej jeśli myślą o awansie do kolejnej rundy.

• Świetna akcja Widzewa! Marcin Robak rozciągnął grę na drugą stronę boiska. Piłka trafiła do Dominika Kuna, który zgrał do Łukasza Kosakiewicza.Obrońca Widzewa potężnym strzałem pomylił się o centymetry!

• Długie zagranie w pole karne Widzewa, ale na miejscu był Miłosz Mleczko, który pewnie złapał piłkę.

• Bartosz Kapustka zdecydował się na indywidualną akcję prawą stroną boiska, ale gracz Legii nie wywalczył nawet rzutu rożnego.

• Ładna akcja Widzewa i wydawało się że Dominik Kun został podcięty na skraju pola karnego Legii przez Luisa Rochę, jednak arbiter zdecydował się puścić grę.

• W ostatnich minutach dominuje chaos i ostre zagrania. Nie wygląda to jak hitowe starcie jak to był przed laty.

• Ostro faulowany Andre Martins w środku pola, ale tym razem obyło się bez żółtej kartki.

• Szybka akcja Legii, ale w decydującym momencie zabrakło dokładności i kolejna szansa na bramkę została zaprzepaszczona.

• Próba akcji gospodarzy zakończyła się strzałem Dominika Kuna, jednak ten nie zdołał skierować piłki w światło bramki Legii.

• Po świetnym początku w wykonaniu Legii Warszawa w ostatnich minutach spadło nam tempo tego spotkania. Widzew próbuje atakować, ale nie ma na to zbyt wielu argumentów, natomiast Legia nie kwapi się do kolejnych ataków i spokojnie rozgrywa piłkę w środku pola.

• Mateusz Możdżeń zdecydował się na strzał z dystansu, ale zrobił to bardzo niedokładnie.

• Pierwsza żółta kartka w tym spotkaniu, ukarany nią Patryk Mucha za faul w środku pola.

• W odpowiedzi Legia skonstruowała ładną akcję, piłkę przed polem karnym rywali otrzymał Bartosz Kapustka, ale gracz Legii uderzył fatalnie i piłka przeleciała daleko od bramki Miłosza Mleczko.

• Ładna, koronkowa akcja Widzewa, ale w kluczowym momencie Mervelle Fundambu faulował obrońcę Legii.

• Joel Valencia ruszył prawą stroną boiska, postanowił dośrodkować w pole karne, ale zrobił to bardzo niedokładnie.

• Legia wyraźnie kontroluje przebieg spotkania. Teraz daje Widzewowi wejść z piłką na ich połowę, ale gospodarze nie potrafią przedrzeć się pod bramkę gości.

• Po stracie bramki Widzew zaatakował, ale jak na razie ma duże problemy w konstruowaniu akcji.

• Po świetnej kombinacyjnej akcji gości Michał Karbownik zagrał w pole karne rywali do Mateusza Cholewiaka, ten obrócił się z rywalem na plecach i oddał precyzyjny strzał, nie dając żadnych szans bramkarzowi Widzewa.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!! Legia Warszawa obejmuje prowadzenie po trafieniu Mateusza Cholewiaka!

• Andre Martins uderzył wysoko ponad poprzeczką bramki gospodarzy.

• Po faulu jednego z zawodników Widzewa pod własnym polem karnym, Legia będzie miała szansę na objęcie prowadzenia.

• Po akcji prawą stroną boiska Paweł Stolarski zdecydował się na dośrodkowanie w pole karne gospodarzy, ale zrobił to zbyt mocno i Legia zmarnowała pierwszą szansę w tym meczu.

• Rozpoczynamy pojedynek w Łodzi!

• Już za moment sędzia Jarosław Przybył rozpocznie pojedynek Widzewa z Legią!

• Ławka rezerwowych Widzewa Łódź: Pawłowski (Br.), Amayaw, Czubak, Mąka, Ojamaa, Pieczek, Poczobut, Rudol, Tanżyna.

• Ławka rezerwowych Legii Warszawa: Tobiasz (Br.), Juranović, Lewczuk, Luquinhas, Pekhart, Rosołek, Skibicki, Ślisz, Wszołek.

• Już za kilka minut rozpocznie się to spotkanie, a więc to najwyższy czas by podać ławki rezerwowych obu zespołów.

• W zeszłorocznych rozgrywkach Fortuna Pucharu Polski drużyna Legii Warszawa odpadła w półfinale po wysokiej porażce z Cracovią 0:3.

• Oba zespoły po raz ostatni mierzyły się w zeszłym sezonie Pucharu Polski również w 1/16 finałów. Wtedy po bardzo emocjonującym spotkaniu Legia wygrała w Łodzi 3:2 po bramkach Jose Kante, Pawła Wszołka i Igora Lewczuka. Dla Widzewa jedyną bramkę zdobył z rzutu karnego Marcin Robak, bo drugie trafienie to była samobójcza bramka Artura Jędrzejczyka.

• W meczu poprzedniej rundy Fortuna 1. Ligi Widzew Łódź rozbił na wyjeździe Unię Skierniewice aż 4:0, natomiast Legia Warszawa wygrała w Bełchatowie z GKS-em aż 6:1.

• Natomiast Widzew Łódź w poprzedni weekend przegrał w Niecieczy z zespołem Termalici 0:2 przerywając tym samym serie pięciu kolejnych spotkań bez porażki. W ostatnich tygodniach mimo słabej gry łodzianie gromadzili punkty na swoim koncie. Na szczególną uwagę zasługują remisy na trudnych terenach w Legnicy i Łęcznej. Widzew aktualnie plasuje się dopiero na jedenastym miejscu w tabeli Fortuna 1. Ligi z dorobkiem szesnastu punktów. Do pozycji dającej grę w barażach o PKO Ekstraklasę traci sześć "oczek".

• W ubiegły weekend Legia Warszawa po skromnym zwycięstwie w Krakowie nad Cracovią 1:0 wróciła na fotel lidera PKO Ekstraklasy. Podopieczni Czesława Michniewicza są niepokonani od meczu o Superpuchar Polski, który odbył się na początku października. Od tego czasu w lidze Legia wygrała aż sześć spotkań i tylko jedno zremisowała. Wydaje się, że drużyna ze stolicy kraju jest zdecydowanym faworytem dzisiejszego spotkania.

• Witamy serdecznie! W meczu 1/16 Fortuna Pucharu Polski Widzew Łódź na własnym stadionie podejmie Legię Warszawa. Kiedyś byłoby to szlagierowe spotkanie zapowiadane w mediach w całej Polsce, dzisiaj jest to tylko aktualnego mistrza Polski ze średniakiem Fortuna 1. Ligi. Na relację na żywo z tego spotkania zaprasza Państwa bardzo serdecznie Bartosz Głąb!