Widzew - ŁKS 1:0. Piłkarskie derby Łodzi dla gospodarzy, ale brawa także dla gości!

Jan Hofman
Jan Hofman
Piłkarskie derby Łodzi zamknęły sobotnią rywalizacją w ekstraklasie. W pojedynku numer 69 tych drużyn górą byli zawodnicy Widzewa, którzy pokonali 1:0 ŁKS. To już 29. zwycięstwo w konfrontacji z lokalnym rywalem. Derby nie zawiodły fanów. Obydwie drużyny zagrały otwarty futbol, dzięki temu obejrzeliśmy emocjonujące spotkanie. Może nie było zbyt dużo finezji, piękna futbolu zapierającego dech, ale zawodnikom obydwu drużyn nie można było domówić serca do walki. Oni się mocno starali i pewnie kibice obydwu drużyn docenili to. Między innymi odpalenie rac na trybunach sprawiło, że pierwsza część spotkania została przedłużona o sześć minut, a druga aż o dwanaście.

Pierwsze pół godziny to przewaga ełkaesiaków, może niezbyt przygniatająca, ale to podopieczni trenera Kaźmierza Moskala prowadzili grę. Już w siódmej minucie goście mogli objąć prowadzenie. Tejan w trudnej sytuacji wymanewrował dwóch defensorów Widzewa i zdołał oddać silny strzał z bliska, ale na posterunku był w dobrej sytuacji, broni Ravas.
Cztery minuty później z dystansu uderzał dankowski, ale znów bramkarz Widzewa nie dał się zaskoczyć.

Po dwóch kwadransach gry do głosu doszli gospodarze. Piłkę do Przybułka zagrał Alvarez, młodzieżowiec uderzał okolic jedenastego metra, ale piłka trafiła w blokującego Flisa.
W 37 minucie Widzew oddał pierwszy celny strzał w tym meczu. Pawłowski strzelił z wolnego z odległości około 30 metrów, ale Bobek 2wybił pikę na rzut rożny. 41 min. Po dośrodkowaniu Terpiłowskiego, Nunes strzelał lewą nogą, ale kolejny świetna obrona Bobka

Aktywność Widzewa dała rezultaty. W 45 minucie Ruszył Pawłowski, który umiejętnie ściągnął na siebie dwóch, a nawet trzech obrońców ŁKS, i po chwili idealnie zagrał na prawą strony do Sancheza. Hiszpan bardzo mocnym strzałem w bok bramki pokonał Bobka!
W czwartej minucie doliczonego czasu Hanouska precyzyjnie zagrał do Sancheza, a ten po raz drugi umieścił pikę w siatce bramki ŁKS. Jednak do akcji wkroczył VAR. Ostatecznie sędzia uznał, że widzewiak był na pozycji spalonej.

Także po przerwie widzieliśmy dużo walki na boisku. W 70 minucie mogło być po meczu. Sanchez, zagrywał po ziem wzdłuż bramki, a zamykający akcję Kun posłał piłkę parę metrów obok słupka. ŁKS starał się odrobić straty, ale brakowało jakości w jego akcjach. Widzew kontrolował wydarzenia na boisku, mądrze wybijał z uderzania rywali i nie starał się za wszelką cenę forsować tempa meczu. W 95 minucie silny strzał Pawłowskiego obronił Bobek.
W 100 minucie spotkania Da Silva faulował wychodzącego na czystą pozycję Juricia. Widzewiak ujrzał czerwoną kartkę. ŁKS próbował jeszcze odmienić losy meczu do ostatniego gwizdka, ale statecznie widzewiacy dopięli swego i wywalczyli trzy punkty.

W przedmeczowym wywiadzie prezes Widzewa, Michał Rydz, powiedział, że poniedziałek poinformuje o kolejnym transferze. Nowym nabytkiem drużyn z al. Piłsudskiego my być zagraniczny pomocnik.

Na przedmeczowej rozgrzewce urazu doznał Dani Ramirez, jego miejsce w wyjściowej jedenastce zajął jego rodak , Pirulo.

Widzew Łódź - ŁKS Łódź 1:0 (1:0)

1:0 - Jordi Sánchez 45

Widzew: Henrich Ravas - Patryk Stępiński, Serafin Szota, Luís Silva, Fabio Nunes (90, Mato Miloš) - Ernest Terpiłowski, Marek Hanousek, Filip Przybułek (66, Dominik Kun), Fran Alvarez (90, Mateusz Żyro), Bartłomiej Pawłowski (90, Andrejs Cigaņiks) -Jordi Sanchez.

ŁKS: Aleksander Bobek - Kamil Dankowski, Adrien Louveau, Nacho Monsalve (72, Adam Marciniak), Marcin Flis, Piotr Głowacki (90, Piotr Janczukowicz) - Pirulo (68, Jakub Letniowski), Mieszko Lorenc (46, Engjell Hoti), Michał Mokrzycki, Maciej Śliwa (67, Stipe Jurić) - Kay Tejan.

Żółte kartki: Fábio Nunes, Przybułek, Hanousek, Miloš, Szota - Lorenc, Letniowski, Marciniak.
czerwona kartka: Luís Silva (90. minuta, Widzew, za faul taktyczny).
Widzów: 17 823.