Wiceminister rolnictwa Ryszard Bartosik w Brukseli. „Robaki nie są w stanie konkurować z polskim schabowym”

OPRAC.:
Lidia Lemaniak
Lidia Lemaniak
Dodał, że wszystkich namawia do tego, aby jeść polskie mięso, pić polskie mleko, wszystkie towary rolno-spożywcze pochodzące z Polski, bo mamy najlepszą żywność na świecie.
Dodał, że wszystkich namawia do tego, aby jeść polskie mięso, pić polskie mleko, wszystkie towary rolno-spożywcze pochodzące z Polski, bo mamy najlepszą żywność na świecie. Autorstwa Dmitry Dzema - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=41431792
– Robaki nie są w stanie konkurować z polskim schabowym, bo polska żywność jest najlepsza na świecie i nic jej nie zastąpi – powiedział w Brukseli Ryszard Bartosik, wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi.

Wiceminister rolnictwa: Robaki nie są w stanie konkurować z polskim schabowym

W Brukseli odbyło się spotkanie unijnych ministrów rolnictwa. Polskę reprezentował wiceminister Ryszard Bartosik.

– Robaki nie są w stanie konkurować z polskim schabowym, bo polska żywność jest najlepsza na świecie i nic jej nie zastąpi. Jeżeli ktoś chce, to może oczywiście próbować robaków, dżdżownic - to jest jego wolna wola. Ważne jest, aby nikogo do niczego nie zmuszać. Niech każdy je i podejmuje decyzje takie, jak uważa – powiedział po spotkaniu.

Dodał, że wszystkich namawia do tego, aby jeść polskie mięso, pić polskie mleko, wszystkie towary rolno-spożywcze pochodzące z Polski, bo mamy najlepszą żywność na świecie.

Organizacja C40

Wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi nawiązał do C40, które zostało powołane w 2005 roku przez burmistrzów 18 największych miast - w tym Warszawy - by przeciwdziałać kryzysowi klimatycznemu. W 2021 roku ponad 1000 lokalnych samorządów dołączyło do inicjatywy C40 ograniczenia wzrostu średniej globalnej temperatury. Do stowarzyszenia należy 97 miast, w tym Amsterdam, Ateny, Barcelona, Berlin, Kopenhaga, Lizbona, Londyn, Paryż, Rzym, Sztokholm, Tel Awiw, Chicago, Los Angeles, Miami, Montreal, Nowy Jork, Waszyngton, Johannesburg, Nairobi, Pekin, Hongkong, Bangkok Seul Tokio i Melbourne.

Raport przygotowany dla organizacji został opublikowany w 2019 roku. Zawarto w nim propozycje działań, które mogłyby pomóc w ograniczeniu globalnego wzrostu średniej temperatury do poziomu 1,5 stopnia Celsjusza - wskazywanego jako cel tzw. porozumienia paryskiego ONZ zawartego w 2015 roku Głównym środkiem ograniczenia wzrostu średnich temperatur ma być redukcja emisji gazów cieplarnianych. Działania uwzględnione w raporcie C40 to m.in. ograniczenie wykorzystania dóbr konsumpcyjnych, których produkcja i dystrybucja szczególnie przyczynia się do wzrostu globalnych emisji - jak np. produkcja mięsa czy transport lotniczy.

od 16 lat

lena

Źródło:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na i.pl Portal i.pl