Węgrzy wyślą armię do ochrony swoich granic

  Węgrzy wyślą armię do ochrony swoich granic

  aip

  Głos Koszaliński

  Aktualizacja:

  Głos Koszaliński

  Węgrzy wyślą armię do ochrony swoich granic

  ©aip

  Węgierskie władze próbują poradzić sobie z napływem uchodźców. Parlament tego kraju uchwalił w poniedziałek ustawę upoważniającą rząd do wdrożenia armii, której zadaniem ma być ochrona granic – poinformował portal itv.com.
  Węgrzy wyślą armię do ochrony swoich granic

  ©aip

  Jak czytamy na stronie internetowej węgierskiego parlamentu, zgodnie z nowym prawem armię upoważnia się do użycia gumowych kul, urządzeń pirotechnicznych, granatów z gazem łzawiącym, czy miotacza siatek.
  Ustawa przeszła 151 głosami. Przeciwko było jedynie 12 deputowanych, a 27 kolejnych wstrzymało się od głosu. Nacjonalistyczna partia Jobbik, która poparła partię Victora Orbana Fidesz opowiedziała się za jeszcze mocniej zaostrzonymi środkami ochrony.

  W ubiegły wtorek Węgry zamknęły zielone granice i zaostrzyły przepisy imigracyjne. Na granicy Węgier z Chorwacją powstaje wysoki płot, który ma powstrzymać imigrantów. Taki sam stoi już na granicy z Serbią, z której przybywają imigranci z Bliskiego Wschodu, m.in. Syrii.

  Na wtorek planowane jest w Brukseli nadzwyczajne spotkanie unijnych ministrów spraw wewnętrznych. Szef Rady Europejskiej Donald Tusk zaapelował w sobotę, że kraje UE muszą uregulować swoją politykę migracyjną i przestać zrzucać odpowiedzialność za imigrantów na swoich sąsiadów - podaje Reuters. Dodał także, że migracja będzie problemem UE jeszcze przez wiele lat i będzie to test "na człowieczeństwo i odpowiedzialność" państw Wspólnoty Europejskiej

  Czytaj treści premium w Polsce Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo