Weekendowe lekcje historii

  Weekendowe lekcje historii

  Milena Bryła

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Warszawscy przewodnicy zapraszają wszystkich chętnych na weekendowe wycieczki po najciekawszych miejscach w stolicy.
  W sobotę o godz. 11 spod cukierni na rogu al. Jana Pawła II i ul. Solidarności wyruszy wycieczka "Świątynie różnych wyznań" kierowana przez Jerzego Sztajerwalda.

  Jej uczestnicy zwiedzą I Zbór Kościoła Chrześcijan Baptystów w Warszawie, mieszczący się przy ul. Waliców 25. Na miejscu pastor Marek Bu-dziński postara się przybliżyć wszystkim ideologię i historię zarówno ruchu baptystycznego, jak i samego budynku.

  "Zdarzyło się przed laty" - pod tym hasłem odbędzie się niedzielna wycieczka upamiętniająca wybuch powstania styczniowego. Miłośnicy historii wyruszą spod pomnika na ul. Muranowskiej 2 o godz. 11 pod przewodnictwem Stanisława Łucia.

  Docelowo udadzą się do Muzeum X Pawilonu Cytadeli Warszawskiej, jednak po drodze zatrzymają się w kilku historycznych miejscach, m.in. przy grobie Romualda Traugutta.

  Na miejscu uczestnicy będą mogli zwiedzić muzeum oraz usłyszeć obszerny wykład na temat historii Polski. Obie wycieczki są piesze, darmowe i nie wymagają żadnych wcześniejszych zapisów.

  Czytaj treści premium w Polsce Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo