Warta Poznań przegrała w ostatnim sparingu w tureckim Side. Mimo wszystko bilans Zielonych nie jest zły

Bartosz Kijeski
Warta Poznań przegrała w ostatnim sparingu.
Warta Poznań przegrała w ostatnim sparingu. Adam Jastrzębowski
Piłkarze Warty Poznań zakończyli zimowy obóz w tureckim Side. W ostatnim dniu zgrupowania Zieloni przegrali 0:1 z północnomacedońską Szkendiją Tetowo. W piątek warciarze udadzą się do Berlina, a stamtąd autokarem powrócą do stolicy Wielkopolski.

Bilans poznaniaków podczas wyjazdu do Turcji nie jest najgorszy. Ekipa prowadzona przez trenera Dawida Szulczka odniosła po jednym zwycięstwie (LZN Czerkasy 2:1), remisie (Slovan Liberec 1:1) oraz porażce w ostatnim meczu.

Ostatnie spotkanie dla warciarzy przed wznowieniem rozgrywek od początku nie toczył się po myśli zespołu z Dolnej Wildy, choć w 14 minucie zrobiło się groźnie pod bramką Szkendiji. Stefan Savić podał prostopadle do Dario Vizingera, ale Chorwat został uprzedzony przez golkipera.

Dwie minuty później Jędrzej Grobelny musiał wyciągać futbolówkę z siatki, po ładnym trafieniu Eraldo Cinariego.
Później Warta miało nieco więcej z gry, tworząc sobie sytuacje podbramkowe, po których mogła doprowadzić do wyrównania.

W 30. minucie na boisku pojawił się Kajetan Szmyt. Tomasz Włodarczyk z portalu Meczyki poinformował, że turecki Antalyaspor prowadzi rozmowy ze środowiskiem zawodnika. Dla młodzieżowca Zielonych był to pierwszy mecz podczas przygotowań w Turcji. Chwilę po wejściu 21-latek mógł zaliczyć asystę, lecz Miguel Luis zmarnował dogodną szansę.

W 40. minucie strzałem z 30 metrów popisał się Mateusz Kupczak, jednak próba środkowego pomocnika Warty została wybroniona przez golkipera zespołu z Macedonii Północnej.

Po zmianie stron Zieloni chcieli podtrzymać dobre tempo z końcówki pierwszej połowy, starając się pressować przeciwnika. W 48. minucie świetną sytuację miał Dawid Szymonowicz, który trafił w słupek, a dobitkę Stavropoulosa zatrzymali obrońcy Szkendiji. W drugiej odsłonie szanse na remis mieli Prikryl, czy Luis, jednak nie do zatrzymania był bramkarz gości, który zachował czyste konto, a Zieloni przegrali w swoim ostatnim meczu w Turcji.

Warta Poznań - Szkendija Tetowo 0:1 (0:1)

Bramka: Cinari 16
Warta: Grobelny (46. Lis) – Bartkowski (72. Pleśnierowicz), Stavropoulos (64. Tiru), Tiru (46. Szymonowicz), Kiełb (30. Matuszewski), Borowski (46. Mezghrani) – Maenpaa (30. Szmyt), Luis (64. Savić), Kupczak (84. Vizinger), Savić (46. Prikryl) – Vizinger (72. Kopczyński)

Mirosław Okoński, tak jak czterdzieści lat temu, był oklaskiwany przez publiczność

Piłkarski król życia znów na piedestale. Prezes Lecha Poznań...

Jesteś świadkiem ciekawego wydarzenia? Skontaktuj się z nami! Wyślij informację, zdjęcia lub film na adres: [email protected]