Warszawska mapa remontów i informacja SMS-owa

Anna RathmanZaktualizowano 
Użytkownicy stołecznych dróg mogą otrzymywać informację o utrudnieniach w ruchu na warszawskich ulicach przez telefon komórkowy. Biuro Koordynacji Inwestycji i Remontów w Pasie Drogowym w prowadzonym przez siebie serwisie eInwestycje uruchomiło usługę powiadamiania SMS-em o niedogodnościach wynikających z remontów czy zmianach w organizacji ruchu.

Serwis eInwestycje działa od maja zeszłego roku i dostępny jest na stronie inwestmapa.um.warszawa.pl/. Każdy, kto chciałby uzyskać tego rodzaju informację, powinien po wejściu na wymienioną stronę przejść do zakładki SMS. Po wpisaniu numeru telefonu i aktywowaniu usługi na podany numer przesyłane będą informacje o przewidywanych i wykonywanych remontach w Warszawie i zmianach w organizacji ruchu. Usługa proponowana przez Biuro Koordynacji Inwestycji i Remontów jest bezpłatna i można z niej w każdej chwili zrezygnować. Kto będzie chciał z niej korzystać przez dłuższy czas, musi odnawiać aktywację co pół roku.

System ma usprawnić poruszanie się po stolicy zmotoryzowanym mieszkańcom, ale i wspomagać koordynację inwestycji prowadzonych przez firmy wykonujące remonty. Informacje udostępnione w serwisie eInwestycje można zobaczyć w postaci tabeli oraz graficznej prezentacji na planie miasta przy wykorzystaniu Google Maps lub Google Earth. Będzie to dokładny opis prowadzonych inwestycji i ich lokalizację w terenie. Co ważne, podane w serwisie zostaną schematy organizacji ruchu i plany proponowanych objazdów.

Serwis został podzielony na dwie części - dostępną po zalogowaniu dla firm i instytucji współpracujących w zakresie koordynacji oraz ogólnodostępną, z której mogą korzystać wszyscy bez konieczności rejestracji.

polecane: Flesz - e-papieros zagraża zdrowiu

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 2

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

v
vtec_z

Po wpisaniu numeru telefonu dostałem komunikat "Server Error in '/' Application." i szczegółowy opis usterki czytelny dla informatyka. Za wcześnie wystartowano z udostępnieniem tej usługi.

Dodaj ogłoszenie