reklama

Warszawa: W Wigilię urzędnicy będą mieć wolne, odpracują ten dzień w sobotę. Radna: niektórzy nie obchodzą świąt i nie chcą pracy w weekend

Martyna Konieczek
Martyna Konieczek
Warszawa: W Wigilię urzędnicy będą mieć wolne, odpracują ten dzień w sobotę. Radna: niektórzy nie obchodzą świąt i nie chcą pracy w weekend
Warszawa: W Wigilię urzędnicy będą mieć wolne, odpracują ten dzień w sobotę. Radna: niektórzy nie obchodzą świąt i nie chcą pracy w weekend Szymon Starnawski /Polska Press
Zgodnie z zarządzeniem prezydenta Rafała Trzaskowskiego 24 grudnia pracownicy ratusza nie będą pracować. Wolną Wigilię urzędnicy odpracują w sobotę, 7 grudnia. Swój sprzeciw zgłosiła jednak jedna z radnych Koalicji Obywatelskiej. Według Agaty Diduszko-Zyglewskiej obowiązkowe odpracowanie Wigilii w weekend to ''rozwiązanie niewygodne i niezrozumiałe''. Szczegóły w artykule poniżej.

W Wigilię miejskie urzędy będą nieczynne

Rafał Trzaskowski ogłosił 24 grudnia dniem wolnym od pracy w urzędach miejskich. Tego dnia od godz. 8 do godz. 14 będzie dyżurował tylko Urząd Stanu Cywilnego przy Andersa 5 (stacja metra Ratusz Arsenał, obok kina Muranów). Załatwić tam będzie można wyłącznie sprawy związane z rejestracją zgonów. Wolną Wigilię urzędnicy odpracują w sobotę 7 grudnia. Sprzeciw wobec takiej zamianie dni pracy zgłosiła jednak radna Koalicji Obywatelskiej.

To "niezrozumiałe rozwiązanie"

Według Agaty Diduszko-Zyglewskiej ''dzień wolny 24 grudnia przy obowiązkowym odpracowaniu w sobotę to dla niektórych pracowników Urzędu rozwiązanie niewygodne i niezrozumiałe''. Radna złożyła w tej sprawie interpelację do prezydenta, w której zwraca się z prośbą o zmianę decyzji.

- Niektórzy pracownicy nie obchodzą święta przypadającego 24 grudnia lub nie czynią przygotowań do obchodów, które wymagałyby nieobecności w pracy, nie chcą natomiast w trybie obowiązkowym pracować w sobotę, która powinna być dniem wolnym od pracy - napisała radna.

Zapytała czy nie można by wprowadzić rozwiązania opcjonalnego, które nie zmuszałoby tych, którzy sobie tego nie życzą, do brania wolnego w Wigilię i odpracowywania 7 grudnia.

ZOBACZ TEŻ | WARSZAWA: SYLWESTER TVN 2019/2020. GDZIE ODBĘDZIE SIĘ IMPREZA? KTO ZAGRA?

Warszawa: Sylwester TVN 2019 / 2020. Gdzie odbędzie się impr...

Urząd nieczynny 24 grudnia. To pewne

W rozmowie z Polską Agencją Prasową przedstawiciele ratusza zapewnili, że zarządzenie prezydenta miasta nie będzie zmienione. Wskazali, że dla części urzędników 7 grudnia i tak byłby dniem pracy m.in. z powodu inauguracji zimowej iluminacji w mieście.

POLECAMY W SERWISIE POLSKATIMES.PL:

Żłobki tylko dla szczepionych

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie