reklama

Warszawa: Utrudnienia 7.12 i 8.12 Zamknięte ulice i zakazy parkowania na kilka tygodni. Rusza iluminacja i budowa sceny Sylwestra Miejskiego

Sylwia Arlak
Sylwia Arlak
Warszawa: Rusza iluminacja oraz budowa sceny Sylwestra Miejskiego. Zamknięte ulice i zakazy parkowania na kilka tygodni
Warszawa: Rusza iluminacja oraz budowa sceny Sylwestra Miejskiego. Zamknięte ulice i zakazy parkowania na kilka tygodni Szymon Starnawski/Polska Press
W nadchodzący weekend - 7 i 8 grudnia mieszkańców Warszawy czeka wiele atrakcji. Świąteczna iluminacja, mikołajki, a także Rajd Barbórka to tylko niektóre z nich. Mieszkańcy Warszawy muszą liczyć się ze zmianami w ruchu i funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Dalsza część artykułu poniżej.

Świąteczna iluminacja - utrudnienia w ruchu

Zbliża się Boże Narodzenie, a to oznacza... świąteczną iluminację w stolicy. Miliony świateł rozbłysną już 7 grudnia tuż po zapadnięciu zmroku, na Trakcie Królewskim. Jak informuje miasto, z tego powodu w sobotę zamknięte dla samochodów będą ulice Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście, od ronda gen. Ch. de Gaulle’a do Miodowej. Dopuszczony będzie jedynie ruch rowerów. Ruch samochodowy na ten fragment Traktu Królewskiego wróci w nocy z niedzieli na poniedziałek, z 8 na 9 grudnia.

"Przejezdna będzie ul. Świętokrzyska na skrzyżowaniu z Nowym Światem. Ulice poprzeczne: Ossolińskich, Karowa i Królewska będą zakończone „ślepo”. Z kolei na ul. Bednarskiej wprowadzone zostaną dwa kierunki ruchu, nie będzie można natomiast na tej ulicy zaparkować" - czytamy na stronie miasta. Wprowadzony zostanie również zakaz zatrzymywania się na ul. Karowej, Królewskiej, Wierzbowej (zatoka postojowa) i Moliera (rejon pl. Teatralnego). Te same utrudnienia będą obowiązywać od 24 grudnia do 6 stycznia.

Autobusy linii: 111, 116, 180, 222, 503, 518 jadące na północ pojadą trasą objazdową: Krucza, Szpitalna, Mazowiecka i Królewska. Na południe pojadą Kredytową, Jasną, Zgoda i Kruczą. Autobusy linii 178 będą kursowały ulicami Mazowiecką i Królewską - w przeciwnym kierunku Kredytową i Jasną. Autobusy linii 102 i 105 w kierunku PKP Olszynka Grochowska oraz Browarnej pojadą ulicami Kredytową, Jasną i Świętokrzyską. W drodze powrotnej będą kursowały ulicami Świętokrzyską i Mazowiecką. Autobusy linii 128 i 175 będą jeździły ulicami Marszałkowską i Królewską.

Zabytkowe linie - prezenty i konkursy

Warszawiacy będą mogli przejechać się zabytkowymi tramwajami specjalnej linii M. Mikołajkowo-świąteczna linia w sobotę i niedzielę, 7 i 8 grudnia, a także 26 grudnia będzie przebiegać trasą: PL.NARUTOWICZA – Grójecka – pl. A. Zawiszy – Al. Jerozolimskie – most Józefa Poniatowskiego – al. Józefa Poniatowskiego – rondo J. Waszyngtona – al. Zieleniecka – Targowa – Trasa W-Z – pl. Bankowy – Marszałkowska – pl. Zbawiciela – Nowowiejska – L. Krzywickiego – Filtrowa – PL.NARUTOWICZA. W zabytkowych wagonach linii M ważne będą wszystkie rodzaje biletów ZTM.

W najbliższy weekend kursować będą również autobusy specjalnej linii M. Znajdzie się w nich mobilne studio radiowe, a podczas podróży Mikołaje będą nam wręczać prezenty m.in. bilety do parku trampolin, do kina czy do teatru. Organizowane będą także konkursy.

Autobusy linii M będą kursować w godzinach 14.00-19.00 na trasie linii 222: SPARTAŃSKA – J. P. Woronicza – F. Joliot-Curie – A. Malczewskiego – Puławska – al. J. Ch. Szucha – Al. Ujazdowskie – Nowy Świat – Krakowskie Przedmieście – Senatorska – pl. Bankowy – al. „Solidarności” – BIELAŃSKA.

57. Rajd Barbórka - zmiany w komunikacji

W sobotę rozegrany zostanie również 57. Rajd Barbórka, a także Kryterium Asów na ul. Karowej. "W związku z budową i rozbiórką trybun od czwartku, 5 grudnia, od godz. 0.01 do poniedziałku, 9 grudnia, do godz. 12.00 wyłączona z ruchu oraz parkowania zostanie ul. Furmańska od Karowej do wjazdu na parking (uwaga, zamknięty zostanie także chodnik po obydwu stronach ulicy)" - informuje miasto.

Od piątku, 6 grudnia, od godz. 20.00 do soboty, 7 grudnia, do godz. 24.00 zamknięte dla ruchu będą ulice:

  1. Karowa od ul. Krakowskie Przedmieście do Browarnej,
  2. Furmańska od Bednarskiej do wjazdu na parking,
  3. Browarna od Karowej do Leszczyńskiej,
  4. Gęsta od Dobrej w kierunku Browarnej,
  5. Wiślana od Dobrej w kierunku Browarnej,
  6. Lipowa od Dobrej w kierunku Browarnej.

Na tych ulicach w dniach 6-7 grudnia będzie obowiązywał zakaz parkowania. Autobusy linii 105 będą jeździły ulicą Dobrą do Mariensztatu, a na swoją trasę wrócą ulicami Wybrzeże Kościuszkowskie i Karową.

Sylwester 2019 - kolejne utrudnienia

Ale to nie koniec zmian. Na czas montażu i demontażu sceny na pl. Bankowym, od 6 grudnia do 2 stycznia, z parkowania zostaną wyłączone wszystkie miejsca postojowe na całym placu. Wyłączona z ruchu będzie również jezdnia wzdłuż budynku łącząca plac z ul. Elektoralną.

Od poniedziałku, 16 grudnia do 2 stycznia zamknięta dla ruchu będzie jezdnia po południowej stronie pl. Bankowego (pomiędzy ul. Marszałkowską a Elektoralną) wraz z wlotami ulic Elektoralnej i Przechodniej. Nie skręcimy z ul. Marszałkowskiej lub pl. Bankowego w Elektoralną i nie wyjedziemy z Przechodniej na Marszałkowską. Na ul. Elektoralnej – na odc. od Przechodniej do Orlej wprowadzony zostanie ruch dwukierunkowy. Normalnie dojedziemy za to do parkingów podziemnych pod budynkami pl. Bankowy 1 i Marszałkowska 115.

Od 16 grudnia od godz. 0.01 do 2 stycznia do godz. 24.00 dodatkowo wprowadzony zostanie zakaz parkowania na ulicy:

  1. Senatorskiej za skrzyżowaniem z Marszałkowską,
  2. Elektoralnej od Orlej do pl. Bankowego.

POLECAMY W SERWISIE POLSKATIMES.PL:

Żłobki tylko dla szczepionych

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie