Warszawa: Rozpoczyna się II Kongres Młodzieży Polonijnej

  Warszawa: Rozpoczyna się II Kongres Młodzieży Polonijnej

  Zdjęcie autora materiału

  Jakub Oworuszko

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Warszawa: Rozpoczyna się II Kongres Młodzieży Polonijnej
  Rozpoczyna się II Kongres Młodzieży Polonijnej w którym biorą udział delegacje środowisk duszpasterskich z kilku krajów. Wydarzenie pod hasłem "Wiarą powołani" potrwa przez cały tydzień.
  Warszawa: Rozpoczyna się II Kongres Młodzieży Polonijnej
  Sobota jest dniem przyjazdu uczestników. Już o godz. 15 młodzież spotka się w trakcie Koronki do Bożego Miłosierdzia z ks. bpem Wiesławem Lechowiczem, delegata Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej. O godz. 15.20 odbędzie się przedstawienie pt. „Orędzie z gietrzwałdzkiego klonu”.

  Kongres oficjalnie rozpocznie się w niedzielę mszą świętą pod przewodnictwem kardynała Kazimierza Nycza w Parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Tego samego dnia po południu odbędą się jeszcze warsztaty ewangelizacyjne, a później bal integracyjny.

  Kongres odbywa się w Domu Rekolekcyjnym Archidiecezji Warszawskiej „Dobre Miejsce” przy Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Uczestnicy nocują u rodzin z sąsiednich parafii.

  Przedsięwzięcie jest finansowane ze środków otrzymanych od Kancelarii Senatu w ramach sprawowania opieki Senatu RP nad Polonią i Polakami za granicą. Uczestnicy pokrywają jedynie koszty podróży, przy czym dla młodzieży z biedniejszych krajów koszt dojazdu zostanie dofinansowany.

  Poprzedni Kongres odbył się w 2016 roku.

  Czytaj treści premium w Polsce Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo