Warszawa: Plenerowe kino letnie - Filmowa Stolica Lata 2019 PROGRAM [MAPA] Gdzie i kiedy pokazy 28.08? Jakie filmy można obejrzeć? REPERTUAR

Sandra Gozdur
Sandra Gozdur
Ruszył sezon na plenerowe kino letnie! Filmowa Stolica Lata 2019 oficjalnie wystartowała 25 czerwca na Polu Mokotowskim. Przez ponad dwa miesiące w 33 miejscach w Warszawie będzie można obejrzeć aż 280 różnych filmów. Wstęp na wszystkie pokazy jest bezpłatny! Sprawdźcie, gdzie i kiedy odbywają się pokazy, a także jakie filmy znalazły się w tegorocznym programie.

Filmowa Stolica Lata 2019. Plenerowe kino letnie przez całe wakacje!

Inauguracja 14. Filmowej Stolicy Lata 2019 odbędzie się w piątek, 25 czerwca na Polu Mokotowskim. Wyświetlany będzie film "Whiplash" (reż. Damien Chazelle). Organizatorzy podali 33 lokalizacje, w których w tym roku staną kina plenerowe. Filmy pod chmurką to uwielbiana przez warszawiaków letnia rozrywka. Nie bez powodu Filmowa Stolica Lata nazywana jest największą imprezą filmową w plenerze w Warszawie.

10 najlepszych komedii 2019 roku, które trzeba obejrzeć!

Jak co roku na uczestników czekać będą leżaki, a w wielu miejscach darmowa pizza. Pamiętajcie jednak, że seanse cieszą się dużą popularnością, więc jak chcecie mieć pewność, że dla was również wystarczy to przyjdźcie wcześniej.

- Zawsze warto zabrać ze sobą ciepły sweter, a i parasol też nie będzie przesadą, gdyż pogoda latem bywa kapryśna – informują organizatorzy.

Pokazy będą odbywać się codziennie od 25 czerwca do 6 września, z wyjątkiem poniedziałków.

Oscary. TOP genialnych filmów, które nie zdobyły statuetki. ...

Filmowa Stolica Lata 2019. Gdzie odbędą się pokazy?

 1. Dom Kultury Zacisze
 2. Dorożkarnia
 3. Filmoteka Narodowa
 4. Górka Szczęśliwicka
 5. Hala Sportowa OSiR Bemowo
 6. Hula Kula
 7. Kamionkowskie Błonia Elekcyjne
 8. Kępa Potocka
 9. Kopa Cwila, Ursynów
 10. Królikarnia
 11. Metro Słodowiec, Bielany
 12. Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN
 13. Muzeum Narodowe w Warszawie
 14. Niepodległa - miejsce spotkań
 15. Ogród Saski
 16. Park Bródnowski
 17. Park Czechowicki, Ursus
 18. Park Hassów
 19. Park Henrykowski, Białołęka
 20. Park Moczydło
 21. Park nad Balatonem
 22. Park Praski, Muszla koncertowa
 23. Plac Hallera
 24. Plac Trynopolski
 25. Plaża Romantyczna
 26. Pole Mokotowskie
 27. Royal Wilanów
 28. Stawy Brustmana, Bielany
 29. TVP Kino Samochodowe
 30. Urząd Dzielnicy Rembertów
 31. WIR nad Wisłą
 32. Wola Park
 33. Zespół Szkół nr 34

50 najlepszych scen seksu w filmach. Ranking najlepszych w h...

Warszawa: Plenerowe kino letnie 2019 MAPA

Na mapce znajdziecie wszystkie miejsca, które biorą udział w Filmowej Stolicy Lata 2019 z informacją, w jakie dni odbywają się tam seanse.

TOP 10 najlepszych scen otwarcia filmów według polskich kino...

Filmowa Stolica Lata 2019 PROGRAM Cykle filmowe

Ponad 280 filmów, które wyświetlone zostaną podczas Filmowe Stolicy Lata 2019 podzielone zostały na cykle.

Repertuar Filmowej Stolicy Lata 2019. Jakie filmy będzie można obejrzeć WE WTORKI?

 • Kino Dobrej Energii - cykl będzie miał miejsce na Polu Mokotowskim, filmy, które zostaną wyświetlone to m.in.: "Whiplash", "La La Land", "Cudowny chłopak".
 • Francuski - cykl będzie odbywał się w Kamionkowskich Błoniach Elekcyjnych, zobaczymy m.in.: "Ból (La douleur)", "Wallay", "Niedobrani (Pas son genre)".
 • Droga Życia to cykl w Urzędzie Dzielnicy Rembertów. Wśród filmów m.in.: "Morderstwo w Orient Ekspresie", "Droga życia".

Repertuar Filmowej Stolicy Lata 2019. Jakie filmy będzie można obejrzeć W ŚRODY?

 • Gdynia Tel Awiw - cykl w Muzeum Historii Żydów Polskich, wśród tytułów: "Gdynia. Moje miasto", "Bauhaus".
 • Przyjazna Przestrzeń - filmy w ramach tego cyklu wyświetlane będą w Royal Wilanów. Na ekranie zobaczymy m.in.: "Burleska", "Nie ma róży bez ognia", "Amelia", "Pamiętnik".
 • Królewskie Klimaty to cykl w Ogrodzie Saski. Wśród filmów, które zostaną wyświetlone pojawią się m.in.: "Maria Antonina", "Diana", "Człowiek w żelaznej masce".
 • Ochota na kino w Parku Szczęśliwickim. W ramach tego cyklu m.in.: "100 mil do nieba", "Zima Wojna".
 • Kino światowe - cykl w Hali Sportowej OSiR Bemowo, zobaczymy tam m.in.: "Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie", "Dzikie historie", "Wielkie piękno", "Zacznijmy od nowa".
 • Polski - cykl odbędzie się w dwóch lokalizacjach: w parku nad Balatonem oraz w Muzeum Narodowym. Wśród filmów m.in. "Ida", "Zima Wojna", "Chce się żyć".
 • All the stories are true w Wirze nad Wisłą. Na ekranie zobaczymy m.in.: "Przetrwać w Nowym Jorku", "Tylko kochankowie przeżyją", "Juno".
 • Borjomi - Masz charakter - cykl odbędzie się w Ogrodzie Saskim. Wśród filmów, które zostaną wyświetlone pojawią się m.in.: "Buntownik z Wyboru", "Kształt wody", "Najlepszy".
 • Wieczne Lato: miłość - miejsce: FINA Wałbrzyska 3/5. Wśród filmów m.in.: "Tamte dni, tamte noce", "Zimna wojna", "Też go kocham".

Filmy romantyczne dla młodzieży TOP 10. Polskie i zagraniczn...

Repertuar Filmowej Stolicy Lata 2019. Jakie filmy będzie można obejrzeć W CZWARTKI?

 • Wieczne lato: muzyka - miejsce: FINA Wałbrzyska 3/5. Wśród filmów m.in.: "Bohemian Rhapsody", "Vox Lux", "Whitney".
 • Lot w kosmos to cykl przy metrze Słodowiec. Na ekranie zobaczymy m.in. takie filmy jak: "Interstellar", "Gra Endera", "Grawitacja", "Pasażerowie".
 • Śmieszne i straszne - filmy z tego cyklu będzie można oglądać na Kopie Cwila. Wśród tytułów m.in.: "Bohemian Rhapsody", "Bodyguard Zawodowiec", "Deadpool 2", "Green Book".
 • Polskie przedwojenne komedie - cykl odbędzie się w Muzeum Narodowym, na ekranie zobaczymy m.in.: "Czy Lucyna to dziewczyna?", "Ja tu rządzę", "Paweł i Gaweł", "Dwie Joasie".
 • Kultowy - to cykl w Hulakuli. Na ekranie m.in. takie filmy jak: "Matrix", "Egzorcyzmy Emily Rose", "Green Book", "Dzień świra".
 • Wola Fun Park - to jak sama nazwa wskazuje, cykl w Wola Parku. Wśród tytułów filmowych m.in.: "Stulatek, który wyskoczył przez okno i zniknął", "Jak dogonić szczęście", "O psie, który wrócił do domu".
 • Afrykamera - to cykl na placu Hallera, na ekranie zobaczymy m.in.: "Nie jestem twoim murzynem", "Mandarynka", "Pięć palców dla Marsylii".

Najgorsze polskie filmy 2018! Nie warto ich oglądać!

Repertuar Filmowej Stolicy Lata 2019. Jakie filmy będzie można obejrzeć W PIĄTKI?

 • Hity! - to cykl w parku Henrykowskim, gdzie będzie można obejrzeć m.in.: "Przełęcz ocalonych", "Jutro będziemy szczęśliwi", "Baby Driver", "Mój piękny syn".
 • Komedie: Park Hassów w lipcu - cykl w Dorożkarnii, w ramach którego zobaczymy m.in.: "Jedz, módl się, kochaj", "Agentka", "Wojna państwa Rose".
 • Nie zawsze słaba płeć - cykl w parku Czechowickim, wśród tytułów m.in.: "Złe mamuśki", "Trzy billboardy za Ebbing, Missouri", "Kształt wody".
 • Kino na leżakach to cykl w Zespole Szkół nr 43. Na ekranie m.in. takie filmy jak: "Epoka Lodowcowa 4: Wędrówka kontynentów", "Życie Pi", "Piąta fala", "Gwiazd naszych wina".
 • Komedie: Kino letnie na Siekierkach - cykl w parku Hassów, w ramach niego m.in.: "Facet na miarę", "I tak cię kocham".
 • Wieczne lato: przygoda - miejsce: FINA Wałbrzyska 3/5. Wśród filmów m.in.: "W cieniu drzewa", "Nebraska", "Atomic Blonde", "Służąca".
 • ekoLATO - ostatni piątkowy cykl, który będzie odbywał się na Stawach Brustmana. Na ekranie m.in.: "Erin Brockovich", "Znikająca Wyspa".

TOP15 filmów o porwaniach! Który jest najlepszy?

Repertuar Filmowej Stolicy Lata 2019. Jakie filmy będzie można obejrzeć W SOBOTY?

 • Kino samochodowe TVP Kultura - adres: Jana Pawła Woronicza 17, wśród tytułów m.in.: "Baby Driver", "Blues Brothers".
 • Superbohaterowie - to cykl w Woli Moczydło, w ramach którego pojawią się m.in. takie filmy: "Asterix i Obelix kontra Cezar", "Spider-Man Uniwersum", "X-Men: Przeszłość, która nadejdzie".
 • Komedie - ten cykl pojawi się na Placu Trynopolskim. Wśród tytułów m.in.: "Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie", "Rekiny wojny", "Złe mamuśki. Jak przetrwać święta".
 • Z dreszczykiem o sztuce - cykl odbędzie się w Parku Praskim, a na ekranie m.in. takie filmy jak: "Hudson Hawk", "Vinci", "Anioły i demony".
 • Z audiodeskrypcją - cykl na Kępie Potockiej. Będzie można zobaczyć m.in.: "Carte Blanche", "Za jakie grzechy, dobry Boże?".
 • Pokazy specjalne - Królikarnia - filmy: "Tylko kochankowie przeżyją", "Upiór w operze".
 • Pokazy specjalne - Niepodległa - cykl odbędzie w Łazienkach Królewskich, a wśród tytułów m.in: "Ada! to nie wypada", "ABC miłości".

TOP10 filmów, w których główną rolę gra taniec

Repertuar Filmowej Stolicy Lata 2019. Jakie filmy będzie można obejrzeć W NIEDZIELE?

 • Optymistyczny to cykl na plaży Romantycznej. Na ekranie m.in. takie filmy jak: "Za jakie grzechy, dobry Boże?", "Jedz, módl się, kochaj", "Złe Mamuśki", "Choć goni nas czas".
 • Oskary w DK Zacisze - jak sama nazwa wskazuje, w ramach tego cyklu zobaczymy oscarowe filmy w Domu Kultury Zacisze
 • Komedie - cykl w parku Bródnowskim, w ramach którego zobaczymy m.in.: "Udając gliniarzy", "Holiday", "Jeszcze większe dzieci".
 • Horrory nad Wisłą - to ostatni niedzielny cykl, który będzie odbywał się w Wirze. Wśród tytułów m.in.: "Powrót do Garden State", "Babadook".

Szczegółowy repertuar Filmowej Stolicy Lata 2019 znajdziecie tutaj.

POLECAMY W SERWISIE POLSKATIMES.PL:

Wideo

Materiał oryginalny:

Komentarze 2

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Podaj powód zgłoszenia

S
Skiba

Niestety informacja gdzie kiedy i jak chyba zaszyfrowana bo znalezienie czegokolwiek graniczy z cudem

O
Olka

Uwielbiam takie klimaty kin plenerowych.Leżaczki, znajomi a tego zawsze jakieś pyszne jedzonko przez roomservice zamawiamy i to jest dla mnie perfekcyjny letni wieczór.

Dodaj ogłoszenie