Amerykańska pierwsza dama, Słowenka z pochodzenia, w czwartek o godzinie 10:30 spotkała się w Belwederze z żoną prezydenta Polski, Agatą Kornhauser-Dudą. Obie prezydentowe wypiły razem kawę w Sali Pompejańskiej w Belwerze, a następnie wspólnie pojechały do Centrum Nauki Kopernik na warszawskim Powiślu. Tam uczestniczyły w warsztatach naukowych z dziećmi i młodzieżą, a zajęcia poświęcone były programowaniu.

Melania Trump i Agata Kornhauser-Duda podziwiały rezultaty pracy uczestników warsztatów, a także pozowały z dziećmi do zdjęć. Pierwsze damy spędziły w Centrum Nauki Kopernik godzinę, a Melania Trump potem udała się na plac Krasińskich, gdzie jej mąż wygłosił przemówienie.

ZOBACZ TEŻ | EMOCJE WOKÓŁ WIZYTY TRUMPA. ENTUZJAZM NA PLACU KRASIŃSKICH, PROTEST PARTII RAZEM [ZDJĘCIA]

Głos nieoczekiwanie zabrała także sama pierwsza dama, która w środę wieczorem chętnie machała Polakom z okna samochodu na drodze przejazdu do hotelu Mariott. - Dziękuję za ciepłe przyjęcie w waszym kraju, za waszą gościnność, która z pewnością nie zostanie zapomniana - mówiła Melania Trump. Słowenka powiedziała, że prezydentura jej męża jest skoncentrowana na zapewnieniu „bezpieczeństwa i dobrobytu” Amerykanów i dodała, że „ludzie powinni być w stanie żyć swoim życiem bez strachu, niezależnie od tego, w jakim kraju żyją”. - Tego mój mąż chce dla nas wszystkich na całym świecie - mówiła Melania Trump i zaprosiła na scenę Donalda Trumpa. - USA mają wielu wspaniałych ambasadorów, ale nikt nie jest taki, jak moja wspaniała żona - powiedział prezydent USA.

Melania Trump spotkała się w Polsce z ciepłym przyjęciem, dużo mówiło się także o jej kreacjach. - Melania wyglądała stosownie, elegancko, bardzo poprawnie - ocenia Kara Becker, redaktor mody w magazynie „Harper’s Bazaar”. - Po wyjściu z samolotu pokazała się w szmaragdowo-morskim trenczu projektu Diane von Furstenberg – świetnie skrojonym i z mocno ściśniętym paskiem, który podkreślił jej szczupłą talię. Doceniam też przełamanie trudnego koloru błękitną apaszką. Dzięki temu całość wydawała się ciekawsza, niebanalna. Z kolei dzisiaj, na spotkaniu z Agatą Kornhauser-Dudą zdecydowała się na bardzo prostą grafitową sukienkę bez rękawów i ze zdobieniami w kolorze fuksji - mówi Becker, dodając jednak, że po czwartkowej kreacji spodziewała się czegoś więcej.

Ivanka Trump odwiedziła Muzeum Żydów Polskich POLIN w Warszawie

Źródło: TVN 24

Redaktor „Harper’s Bazaar" pozytywnie ocenia też styl polskiej pierwszej damy Agaty Kornhauser-Dudy. - Obydwie prezentowały się naprawdę dobrze. Cieszę się, że polska pierwsza dama wybrała sukienkę koktajlową i żakiet w kolorze malinowym. Nie tylko dlatego, że odcienie różu już od dwóch sezonów królują na wybiegach czterech stolic mody, ale też z tego względu, że Agata Kornhauser-Duda pokazuje, że nie boi się zaryzykować - mówi Kara Becker.

Jeśli chodzi o styl Melanii Trump, Becker określa go jako "bardzo prosty, oscylujący wokół klasycznej elegancji". - Czasem zdarza jej się wybrać bardziej ekstrawagancką kreację np. z architektonicznymi falbanami, ale wtedy całość uspokaja minimalistycznymi dodatkami - ocenia redaktor modowego magazynu. Zdaniem Kary Becker Melania Trump bardzo stara się ubierać tak, jak przystało na pierwszą damę Stanów Zjednoczonych. Często inspiruje się także stylem pierwszej damy Jackie Kennedy. - Czasem wręcz dosłownie kopiuje jej stroje. I z tym mam największy problem. Ikona stylu powinna bowiem sama kreować trendy - zauważa Becker.

ZOBACZ TEŻ | PIERWSZA DAMA USA Z DALEKIEGO KRAJU. KIM JEST MELANIA TRUMP [ZDJĘCIA]

Ekspertka zauważa jednak, że trzeba wziać pod uwagę trudności, z jakimi na początku zmagała się amerykańska pierwsza dama. - Od początku Melania w świecie mody nie miała łatwo. Wielu projektantów odmówiło współpracy z amerykańską pierwszą damą ze względu na retorykę kampanii prezydenckiej jej męża. To też na pewno wpłynęło na jej pewność siebie - mówi redaktor "Haper's Bazaar".