Warszawa: Które kina i teatry są otwarte od 6 czerwca? [lista] Kiedy wznowią działalność Cinema City, Multikino, Helios?

Monika Juś
Monika Juś
pixabay/zdjęcie ilustracyjne
Kiedy otwarcie kin i teatrów w Warszawie? Choć oficjalnie kina i teatry mogą wznowić działalność od 6 czerwca, to tylko niewielka ich część otworzyła się w ostatni weekend. Wciąż nieczynne były multipleksy, ale otwarcie zapowiedziały niektóre mniejsze kina. Sprawdźcie, które kina i teatry są już otwarte.

Otwarcie kin i teatrów to czwarty etap odmrażania gospodarki. Według rządowych Instytucje kultury mogą ponownie otworzyć się dla klientów już w sobotę 6 czerwca. Okazuje się, że niewiele z nich zdecydowało się skorzystać z tej możliwości.

Kiedy otwarcie Cinema City, Multikino i Helios?

Wiadomo już, że zamknięte pozostaną największe sieci kin, czyli Cinema City, Multikino i Helios.

Pomimo decyzji Rządu RP o możliwości otwarcia kin już 6 czerwca, Cinema City mając na uwadze przede wszystkim bezpieczeństwo i Wasz komfort oraz naszych pracowników zdecydowało, że otwarcie kin naszej sieci nastąpi w terminie późniejszym - czytamy w komunikacie.

Sieć poinformowała, że oczekuje na szczegółowe wytyczne dot. funkcjonowania kin, a także potwierdzenie dat premier filmowych. O dacie otwarcia Cinema City ma poinformować w późniejszym terminie.

Multikino poinformowało z kolei, że swoje kina będzie otwierać stopniowo w późniejszym terminie. Obecnie sieć przygotowuje się na przyjęcie klientów w nowym reżimie sanitarnym. "Nasze prace obejmują m.in.: przygotowanie zaplecza sanitarnego, które umożliwi Wam przyjemny i bezproblemowy udział w premierach filmowych" - czytamy w komunikacie.

W nieokreślonym jeszcze, późniejszym terminie otworzą się też kina Helios. Podobnie jak pozostałe sieci Helios czeka na szczegółowe wytyczne sanitarne i pracuje nad nowym repertuarem.

Cinema City, Multikino i Helios będą informować o dacie otwarcia na swoich stronach internetowych i w social mediach.

Czytaj także

Kiedy otwarcie kin w Warszawie?

Co z mniejszymi kinami? Większość z nich także zdecydowała się wstrzymać z decyzją o otwarciu. Poniżej informacje o poszczególnych warszawskich kinach.

Otwarte kino - Warszawa. Które kina będą czynne od 6 czerwca?

Kino Kultura
Kino Kultura otworzy się 6 czerwca. Goście kina muszą jednak przygotować się na nowe zasady sanitarne. Wyłączona z użytku będzie sala "Rejs", kasa kina będzie oddzielona przesłoną, a wszyscy pracownicy będą wyposażeni w przyłbice. Poniżej dodatkowe wytyczne opublikowane na facebookowej stronie Kina Kultura:

  • Pamiętajcie o zakrywaniu ust i nosa.
  • Po wejściu na teren kina od razu zdezynfekujcie ręce.
  • Zachowajcie 2-metrowy odstęp od innych widzów przed wejściem na salę.
  • Udostępniliśmy do Waszej dyspozycji połowę miejsc na sali Kultura z zachowaniem zasad, że rzędy powinny być zajmowane naprzemiennie, a pomiędzy widzami należy pozostawić jedno wolne miejsce. Kwestia zachowania odstępu nie dotyczy dzieci poniżej 13 roku życia, osób z orzeczeniem o niepełnosprawności oraz osób wspólnie zamieszkujących.

Kino Wisła
Kino Wisła również będzie otwarte od 6 czerwca. W trosce o bezpieczeństwo widzów kino wprowadziło nowe zasady bezpieczeństwa. Publikujemy je poniżej:

  • Obowiązek zasłaniania ust i nosa
  • Po wejściu do kina zdezynfekuj dłonie oraz zachowaj odstęp 2m
  • Rzędy powinny być zajmowane naprzemiennie, z zachowaniem jednego wolnego miejsca między widzami

Obowiązek ten nie dotyczy: widza, który uczestniczy w pokazie z dzieckiem poniżej 13. roku życia, osób wspólnie zamieszkujących lub pozostających we wspólnym gospodarstwie domowym, widza, który uczestniczy w pokazie z osobą z orzeczeniem o niepełnosprawności, osobą z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego lub osobą, która ze względu na stan zdrowia nie może poruszać się samodzielnie.Kino Luna
Kino Luna zostanie ponownie otwarte 6 czerwca. Jak podano w komunikacie, kino zakupiło sprzęt do ozonowania sal, a widzów prosi o przestrzeganie nowych zasad sanitarnych, to znaczy:

  • obowiązkowe dezynfekowanie dłoni
  • obowiązkowe zakrywanie ust i nosa
  • zachowanie wymaganego odstępu na sali kinowej, w kolejce i toaletach (obowiązek ten nie dotyczy widzów, którzy przychodzą do kina z dzieckiem poniżej 13 roku życia, z osobą niepełnosprawną i z osobą wspólnie zamieszkującą).


Kino Muranów
Kino Muranów wznawia działalność 6 czerwca. "Zapewnimy wszelkie odpowiednie środki ostrożności i zasady sanitarne. Wkrótce ogłosimy szczegółowe zalecenia, które będą obowiązywać w naszym kinie po ponownym otwarciu" - czytamy w komunikacie.Kino w Centrum Sztuki Współczesnej
Kino w Zamku Ujazdowskim wznawia działalność 6 czerwca.

"Mając na uwadze bezpieczeństwo osób przychodzących na seanse oraz pracowników Zamku Ujazdowskiego, prosimy o przestrzeganie zasad higieny (dezynfekcja rąk, obowiązkowe maseczki, zachowywanie odstępu)" - informuje kino w komunikacie na stronie internetowej.

Kino zachęca klientów do kupowania biletów online. Do sprzedaży będzie udostępniona tylko połowa miejsc w sali kinowej.

Pozostałe wytyczne znajdziecie na stronie internetowej kina.Kinoteka
"O oficjalnej dacie powrotu Kinoteki do regularnego repertuarowego grania poinformujemy Was już niebawem" - informuje Kinoteka, która tak jak multipleksy, czeka na wytyczne dot. zasad bezpieczeństwa.Kino Iluzjon
Jak czytamy w komunikacie, Kino Iluzjon ponowne otwarcie planuje po 20 czerwca, a o dokładnej dacie ma poinformować niebawem. Na stronie internetowej wkrótce ma się pojawić też nowy regulamin funkcjonowania kina.

Kino Atlantic
Kino Atlantic nie otworzy się 6 czerwca. "Ze względu na bezpieczeństwo oraz komfort widzów i pracowników, a także mając na uwadze możliwość zaprezentowania najnowszej i najszerszej oferty premierowej, kino zostanie otwarte w innym terminie - czytamy w komunikacie".

Kino Praha
Kino Praha nie podało jeszcze żadnych informacji na temat ponownego otwarcia.

Kino Elektronik
Nie ma informacji o dacie ponownego otwarcia Kina Elektronik.

Kino Amondo
Kino Amondo zostanie ponownie otwarte 11 czerwca. Nie podano jeszcze nowych zasad bezpieczeństwaKiedy otwarcie teatrów?

Teatr Muzyczny Roma
Roma wraca do grania na Dużej Scenie 26 czerwca. Z afisza do jesieni zniknęła AIDA, ale jej miejsce zajmie ONCE z oscarowym hitem "Falling Slowly".

Studio Buffo
Studio Buffo wznawia działalność 19 czerwca. Jak czytamy w komunikacie, sprzedawanych będzie 50 proc. miejsc na każdy seans, a widzowie będą usadzani na zasadzie "szachownicy".Teatr Polonia
Teatr Polonia wznawia działalność 12 czerwca.Och Teatr
12 czerwca otworzy się też Och Teatr. Podobnie jak w pozostałych teatrach sprzedawana będzie tylko połowa miejscówek.

Teatr 6. piętro
Teatr 6. piętro pozostanie zamknięty przynajmniej do końca czerwca. "Liczymy na wznowienie spektakli w lipcu" - czytamy w komunikacie.

Teatr Wielki - Opera Narodowa
Teatr Wielki - Opera Narodowa będzie zamknięty do września. Odwołane zostały wszystkie spektakle do końca sezonu artystycznego 2019/2020. 15 czerwca rusza sprzedaż biletów na jesienne spektakle.

Teatr Polski
Teatr Polski odwołał wszystkie spektakle do końca sezonu.

Warszawska Opera Kameralna
WOK odwołał wszystkie spektakle i inne wydarzenia artystyczne. Na razie nie ma informacji o dacie ponownego otwarcia.

Teatr Współczesny
Teatr współczesny pozostanie zamknięty do końca sezonu. "Mamy nadzieję, że z początkiem przyszłego sezonu będziemy mogli spotkać się w normalnych warunkach, a rytm życia teatru znowu powróci, nie tylko do prób, ale i przedstawień" - poinformował w komunikacie dyrektor teatru Maciej Englert.

Parki kieszonkowe. Nowość w mieście

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie