Warszawa: Koronawirus w Szpitalu Dzieciątka Jezus i Szpitalu Wolskim. Nowe ogniska na Mazowszu. Raport 30.05: Statystyki dot. zachorowań

Monika Juś
Monika Juś
Marek Majewski
Marek Majewski
Daniel Świerżewski
Daniel Świerżewski
Wojewódzki Szpital Zakaźny w Warszawie, 23 marca 2020 fot. Adam Jankowski
Epidemia koronawirusa SARS-CoV-2 dotarła do Polski. Zakażenie wirusem z Wuhan potwierdzono w Polsce u 23 571 osób, z czego 3546 przypadków dotyczy Mazowsza. Poniżej znajdziecie najświeższe informacje dotyczące sytuacji na Mazowszu oraz w Warszawie.

Czytaj także

Koronawirus w Warszawie i na Mazowszu. 30 maja 2020

13:35 Straż Miejska przypomina o obowiązujących zasadach bezpieczeństwa

13:00 Warszawski sanepid opublikował dane na temat zachorowań w stolicy

Poniżej komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w m.st. Warszawie

Stan danych w powiecie na godzinę 13.00 w dniu 29.05.2020 r.

 • liczba osób aktualnie objętych kwarantanną domową / (ostatnia doba): 960 / (123)
 • liczba osób aktualnie objętych izolacją domową / (ostatnia doba): 110 / (13)
 • liczba osób aktualnie objętych pobytem w izolatorium: 0
 • liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym / (ostatnia doba): 502 / (21)
 • liczba osób hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19 / (ostatnia doba): 379 / (65)
 • liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim / (ostatnia doba): 1143 / (16)
 • liczba zgonów związanych z COVID-19 / (ostatnia doba): 94 / (3)
 • liczba ozdrowieńców / (ostatnia doba): 383 / (36)

10:00 221 nowych przypadków koronawirusa w Polsce

Żaden nie dotyczy Mazowsza.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że ostatniej doby nie odnotowano przypadku zgonu z powodu Covid-19.

Zakażonych koronawirusem w Polsce jest 23 376 osób. 1051 osób zmarło.

9:55 Od dziś nowe zasady bezpieczeństwa

9:40

Koronawirus w Warszawie i na Mazowszu. 29 maja 2020

17:59 Najnowszy raport mazowieckiego sanepidu

Najwięcej nowych przypadków na Mazowszu tym razem w Warszawie - aż 16 z 33. Warto też podkreślić, że w ciągu ostatniej doby odnotowano 58 ozdrowieńców, a więc więcej osób wyzdrowiało niż zachorowało.

 • liczba osób aktualnie objętych kwarantanną domową / (ostatnia doba): 17 820 / (1 392)
 • liczba osób aktualnie objętych izolacją domową / (ostatnia doba) 413 / (22)
 • liczba osób aktualnie objętych pobytem w izolatorium: 22
 • liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym / (ostatnia doba): 1 853 / (110)
 • liczba osób aktualnie hospitalizowanych z powodu podejrzenia zachorowania na COVID-19 / (ostatnia doba): 591 / (92)
 • liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim/ (ostatnia doba): 3 494 / (33)
 • liczba zgonów związanych z COVID-19 / (ostatnia doba): 262 / (5)
 • liczba ozdrowieńców / (ostatnia doba): 1 725 / (58)

Potwierdzone zachorowania na COVID-19 z ostatniej doby raportowania to 33 osoby obu płci wykazane w powiatach:

 • garwolińskim (2)
 • mińskim (1)
 • nowodworskim (3)
 • piaseczyńskim (1)
 • radomskim (6)
 • siedleckim (1)
 • sochaczewskim (1)
 • warszawskim (16)
 • wołomińskim (1)
 • wyszkowskim (1)

17:34 Na Mazowszu dziś 33 nowe przypadki koronawirusa

Ministerstwo Zdrowia podało najnowsze dane. W woj. mazowieckim przybyły 33 osoby, u których stwierdzono zakażenie koronawirusem. Zmarły trzy kolejne osoby w Warszawie, jedna w Radomiu i jedna w Kozienicach.

16:22 Muzeum Powstania Warszawskiego ponownie otwarte od 3 czerwca

3 czerwca Muzeum Powstania Warszawskiego na nowo zostanie otwarte. Zmienią się godziny otwarcia, trasa i warunki zwiedzania. Muzeum przygotowało nową ścieżkę audio, z której można będzie korzystać na swoim telefonie komórkowym. Do dyspozycji gości będą specjalne karty z kodem QR, dostępne w kasie biletowej. Zeskanowanie kodu QR własnym telefonem przeniesie nas do strony Muzeum, na której znajdować się będzie dźwiękowy przewodnik po Muzeum. Dalej, podążając za głosem lektora, przejdziemy trasą, która prowadzi przez ekspozycję muzealną oraz Park Wolności. Ze względu na bezpieczeństwo gości niektóre elementy ekspozycji zostały tymczasowo wyłączone ze zwiedzania, by zminimalizować miejsca „dotykowe”, takie jak szufladki z biogramami czy zdjęcia w fotoplastikonach.

Nowe godziny otwarcia Muzeum Powstania Warszawskiego:

 • poniedziałki: godz. 10.00–18.00
 • wtorki: nieczynne
 • środy: godz. 10.00–18.00
 • czwartki: godz. 10.00–18.00
 • piątki: godz. 10.00–18.00
 • soboty i niedziele: godz. 10.00–18.00

Kasa biletowa zamykana jest o godz. 17.30. Poniedziałki – wstęp bezpłatny (wejściówki należy pobrać w kasie biletowej Muzeum przed rozpoczęciem zwiedzania). Pokazy filmu „Miasto ruin” 2D będą odbywać się w kinie w Sali pod Liberatorem co 30 minut.

15:40 Warszawa wypłaciła 133 mln zł w ramach tarczy antykryzysowej

Warszawa wypłaciła już ponad 133 mln zł wsparcia dla przedsiębiorców. Do tej pory wpłynęło 125 tys. wniosków w ramach tarczy. Rozpatrzonych zostało 29 tys. wniosków, co stanowi 23 proc. - informuje biuro prasowe stołecznego ratusza powołując się na dane z Urzędu Pracy m.st. Warszawy.

13:44 Kibice będą mogli wrócić na stadiony od 19 czerwca

Kibice będą mogli wejść na stadiony. Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że od 19 czerwca możliwe będzie wpuszczanie określonej liczby fanów (do 25 proc. pojemności obiektu) na obiekty, przy zachowaniu środków bezpieczeństwa. Decyzja dotyczy meczów ekstraklasy, pierwszej ligi piłkarskiej i żużlowej ekstraligi. W meczach będą uczestniczyć tylko kibice drużyny, która rozgrywa mecz u siebie. Bilety sprzedawane będą przez internet. Fani będą zobowiązani do noszenia maseczek podczas całego spotkania. Każdy będzie musiał przejść dezynfekcję rąk. - To powrót do innej rzeczywistości, sportowej, ale też społecznej. Piłka nożna, ale i cały sport potrzebny jest nam wszystkim - powiedział Morawiecki podczas specjalnej konferencji przed Stadionem Narodowym w Warszawie. W spotkaniu z mediami oprócz premiera wzięli udział minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk, prezes PZPN Zbigniew Boniek i prezes Ekstraklasy Marcin Animucki.

CZYTAJ WIĘCEJ:

Źródło:
TVN 24

13:37 Od 1 czerwca wracają loty krajowe. Nowe zasady

Główny Inspektorat Sanitarny we współpracy z Urzędem Lotnictwa Cywilnego opracował na podstawie wytycznych Agencji Unii Europejskiej ds. Bezpieczeństwa Lotniczego (EASA) szczegółowe wymagania dotyczące bezpieczeństwa na krajowych lotniskach i na pokładach samolotów. „Naszym priorytetem podczas tworzenia wytycznych było zdrowie i bezpieczeństwo pasażerów na lotniskach i pokładach samolotów. Chcemy, by pasażerowie czuli się w pełni bezpiecznie podróżując samolotem. Jednolite procedury mają także na celu zapobiegnięcie sytuacji, w której lotnictwo stanie się źródłem ponownej infekcji” – mówi Piotr Samson Prezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego.

CZYTAJ WIĘCEJ:

12:37 Wierni mają wrócić do kościołów, kard. Nycz odwołał dyspensę

Wracamy do zwykłych zasad, obowiązujących w prawie kościelnym, na mocy których od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy św. zwolnione są osoby w podeszłym wieku, osoby z objawami infekcji lub mające wskazania władz sanitarnych (na przykład pozostające w kwarantannie) oraz osoby sprawujące opiekę nad chorymi i niepełnosprawnymi, co w niektórych przypadkach uniemożliwia im udział w niedzielnej Eucharystii - poinformował metropolita warszawski. Kard. Kazimierz Nycz zezwolił także na planowanie jeszcze przed wakacjami uroczystości bierzmowania i pierwszej komunii świętej.

12:26 Niska frekwencja w szkołach w pierwszym tygodniu od "odmrożenia"

Do klas I-III w 227 stołecznych szkołach podstawowych chodzi na co dzień 45 tys. dzieci. Na zajęcia opiekuńczo-wychowawcze z elementami zajęć dydaktycznych wróciło w tym tygodniu niespełna 5 proc. z nich (od 2,0 do 2,3 tys.) - informuje warszawski ratusz. - Liczba najmłodszych uczniów spada z dnia na dzień. Jak widać rodzice wolą zostać z nimi w domu i pobierać zasiłek opiekuńczy. W naszych szkołach podstawowych jest obecnie dwa razy więcej pracowników niż podopiecznych - mówi Renata Kaznowska, wiceprezydent m.st. Warszawy.

Pierwszego dnia po ponownym otwarciu placówek, 25 maja, rodzice przyprowadzili na zajęcia 2382 dzieci (5,23 proc. ogółu), chociaż deklarowali, że będzie ich 4766 (to zaledwie 49 proc. zadeklarowanych). Do 4 szkół nie przyprowadzono żadnego dziecka, pomimo deklaracji rodziców.

Kolejnego dnia, 26 maja w zajęciach opiekuńczo-wychowawczych uczestniczyło jeszcze mniej, bo tylko 2286 dzieci (5,02 proc.). Liczba placówek, w których nie pojawiło się nawet jedno dziecko wzrosła do 9.

W środę, 27 maja do szkół przyprowadzono 2253 dzieci (4,95 proc. ogółu). Do 7 placówek, pomimo deklaracji, nie trafiło nawet jedno dziecko.

W czwartek, 28 maja liczba dzieci znów spadła – w zajęciach wzięło udział zaledwie 2203 uczniów (4,84 proc.). W 8 placówkach nie pojawiło się ani jedno dziecko.

Ta tendencja utrzymała się również 29 maja. W piątek do klas I-III w podstawówkach przyszło zaledwie 2034 dzieci, czyli zaledwie 4,47 proc. ogółu. Do 13 placówek nie przyprowadzono żadnych dzieci.

10:44 Multipleksy nie otworzą swoich sal kinowych 6 czerwca

Największe sieci multipleksów w Polsce wstrzymują się z decyzją o otwarciu i czekają na szczegółowe wytyczne, by ocenić, czy otwarcie w reżimie sanitarnym nie spowoduje strat finansowych.

Multikino zapowiada stopniowe otwieranie kin w późniejszym terminie, niż zaproponowany przez rząd. - O planowanej dacie otwarcia poszczególnych kin sieci Multikino poinformujemy w kolejnych komunikatach. Do ponownego otwarcia naszych multipleksów podchodzimy ze spokojem i chcemy być dobrze przygotowani - powiedział prezes zarządu Multikino S.A. Paweł Świst. Sieć kin Helios pozostanie na razie zamknięta. W ocenie dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej w Agorze Niny Graboś 6 czerwca to "zaskakująco wczesny termin otwarcia kin w Polsce". Helios prowadzi rozmowy z dystrybutorami i producentami w sprawie "ustalenia kalendarza i dostępności repertuaru". Na szczegółowe wytyczne czeka z otwarciem swoich kin Cinema City. Chodzi o to, aby mieć pewność, czy działając w narzuconych przez rząd restrykcjach Cinema City jest w stanie działać bez strat finansowych - wyjaśnia cytowana przez RMF FM dyrektor marketingu Cinema City Katarzyna Opertowska.

CZYTAJ WIĘCEJ:

10:06 Nowy raport Ministerstwa Zdrowia

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 141 nowych przypadkach koronawirusa, aż 98 z nich pochodzi z województwa śląskiego.

Źródło:
TVN 24

Koronawirus w Warszawie i na Mazowszu. 28 maja 2020

17:35: Aż 65 nowych przypadków w województwie mazowieckim

Ministerstwo Zdrowia podało najnowsze dane, duży wzrost liczby przypadków na Mazowszu. W Siedlcach zmarł 79-letni mężczyzna.

16:42 Koronawirus w Szpitalu Klinicznym Dzieciątka Jezus w Warszawie

Niestety, w kolejnym warszawskim szpitalu wykryto ognisko koronawirusa. Jak podaje TVN Warszawa, w Klinice Kardiologii Szpitala Klinicznego Dzieciątka Jezus przy ulicy Lindleya potwierdzono co najmniej 20 przypadków wśród personelu i pacjentów. Klinika Kardiologii nie przyjmuje obecnie nowych pacjentów. Pacjenci z wynikiem dodatnim wymagający leczenia zostali przeniesieni do szpitala MSWiA, pozostali odbywają kwarantannę domową.

16:24 Klienci wracają do centrów handlowych po epidemii

Na początku maja, na skutek kolejnego etapu odmrażania gospodarki, otworzyły się galerie handlowe. W budynkach trzeba jednak przestrzegać reżimu sanitarnego. Chodzić w maseczkach, zachowywać odstępy i często czekać w kolejkach przed wejściem. Frekwencja osiągnęła już ok. 60 procent frekwencji sprzed wybuchu pandemii. – Ludzi jest mniej, ale ci, którzy przychodzą, są zdeterminowani i kupują więcej, niż kiedy indziej. Zachowują się racjonalnie i ostrożnie. Powoli przyzwyczajają się do nowej sytuacji robienia zakupów w reżimie sanitarnym – mówi Yoram Reshef, wiceprezes Blue City.

CZYTAJ WIĘCEJ:

15:58 W wakacje będą limity na plażach

Na terenie kąpielisk na jedną osobę powinno przypadać co najmniej sześć metrów kwadratowych. Zarówno podczas kąpieli, jak i na plażach czy na pomostach, odpoczywający powinni zachowywać dystans minimum 2 metrów - wynika z zaleceń Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego - Państwowego Zakładu Higieny, przygotowanych na zlecenie Ministerstwa Zdrowia. Na plaże powinno zostać wpuszczonych trzy razy mniej ludzi, niż przebywa tam zwykle. Autorzy wytycznych sugerują też podzielenie plaż na sektory, tak by łatwiej było zapanować nad liczbą plażowiczów.

CZYTAJ WIĘCEJ:

13:58 8 mln zł na zakup środków ochronnych dla strażaków ochotników

Samorząd Mazowsza przeznaczył 8 mln zł na zakup środków ochronnych dla strażaków ochotników. Pierwsza część zamówienia już trafiła do mazowieckich gmin, które przekażą je 541 OSP, w tym 139 jednostkom z Warszawy i powiatów: grodziskiego, legionowskiego, mińskiego, nowodworskiego, otwockiego, piaseczyńskiego, pruszkowskiego, warszawskiego-zachodniego i wołomińskiego. Każdy zestaw zawiera półmaski filtrujące FFP2 (150 sztuk), kombinezony jednorazowe kat. III typ 4B (15 sztuk), rękawice jednorazowe nitrylowe (400 par), worki na odpady o pojemności 120 litrów (20 sztuk) oraz płyny dezynfekcyjne. Niebawem do OSP trafi druga część dostawy, czyli komplety odzieży ochronnej – ubrania lekkie, hełmy z przyłbicą i goglami.

12:17 Czwarty etap znoszenia obostrzeń już w najbliższych dniach

Przypominamy, że rząd zapowiedział wczoraj czwarty etap znoszenia obostrzeń i odmrażania gospodarki. Już w tę sobotę, 30 maja przestaje obowiązywać noszenie maseczek w przestrzeni otwartej. W kolejnych dniach otwierały będą się miejsca, które przez epidemię musiały wstrzymać działalność na wiele tygodni. Szczegóły znajdziecie w galerii poniżej.

Oni niebawem wrócą do pracy. Zobacz, kiedy pójdziesz do kina...

11:13 Koronawirus znów w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu

Mazowiecki Szpital Specjalistyczny na radomskim Józefowie wstrzymał przyjęcia nowych pacjentów na oddział neurologii oraz neurochirurgii. Ma to związek z pojawieniem się tam przypadków koronawirusa. Dotyczy to 22 osób - pięciu spośród personelu medycznego placówki oraz siedemnastu wśród pacjentów. Przypomnijmy, że szpital jeszcze nie tak dawno temu zmagał się z jednym z największych ognisk COVID-19 w skali całego kraju. W ostatnich tygodniach zaczął już wracać do normalnego funkcjonowania...

CZYTAJ WIĘCEJ:

10:14 Nowy raport Ministerstwa Zdrowia

Resort podał najnowsze dane o zachorowaniach na koronawirusa. Dziś rano to 127 przypadków, łącznie w Polsce od początku epidemii odnotowano 22 600 zachorowań.

Źródło:
TVN 24

10:05 Szpital MSWiA zaczyna testować lek przeciwko Covid-19

Lek o nazwie Remdesivir skraca czas choroby, blokując namnażanie się wirusa. W normalnych warunkach testowanie leku przed dopuszczeniem go do sprzedaży zajęłoby znacznie więcej czasu, ale w związku z trwającą pandemią, badania należy przyspieszyć. - - Nadzieje związane z tym lekiem są duże, a wstępne wyniki badań zachęcające. Pokazują, że czas pobytu w szpitalu pacjenta zakażonego uległ skróceniu aż o 30 proc - mówi, w rozmowie z PAP dr Rafał Wójtowicz, kierownik Kliniki Anestezjologii i Intensywnej Terapii szpitala MSWiA. Lek podawany jest dożylnie, przez okres 10 dni.

CZYTAJ WIĘCEJ:

Koronawirus w Warszawie i na Mazowszu. 27 maja 2020

17:35 170 nowych przypadków koronawirusa

14:10 Briefing prasowy wiceprezydenta Warszawy Michała Olszewskiego13:30 Koronawirus ponownie w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu

Oddziały neurologii i neurochirurgii Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu zostały zamknięte po tym, jak u 22 osób - 17 pacjentów i 5 pracowników - potwierdzono zakażenie koronawirusem.

Pacjenci, u których wykryto SARS-CoV-2 przenoszeni są do szpitali jednoimiennych w Radomiu i Warszawie. Lekarze z dodatkim wynikiem testu przebywają w izolacji. - Szpital oczekuje na wyniki ponad pięciuset pobranych wymazów - poinformowała rzeczniczka szpitala Karolina Gajewska.

Więcej informacji TUTAJ

12:50 Sytuacja epidemiologiczna w Warszawie. Sanepid podał najnowsze dane:

Stan danych w powiecie na godzinę 13.00 w dniu 26.05.2020 r.

 • liczba osób aktualnie objętych kwarantanną domową / (ostatnia doba): 840 / (125)
 • liczba osób aktualnie objętych izolacją domową / (ostatnia doba): 104 / (10)
 • liczba osób aktualnie objętych pobytem w izolatorium: 0
 • liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym / (ostatnia doba): 472 / (32)
 • liczba osób hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19 / (ostatnia doba): 438 / (135)
 • liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim / (ostatnia doba): 1087 / (55)
 • liczba zgonów związanych z COVID-19 / (ostatnia doba): 91 / (0)
 • liczba ozdrowieńców / (ostatnia doba): 330 / (13)

12:40

11:30 Od 30 maja zniesiony obowiązek noszenia maseczek w przestrzeni otwartej

Od 6 czerwca otwarte będą też m.in. kina, teatry, siłownie i kluby fitness. Więcej o kolejnym etapie łagodzenia obostrzeń przeczytacie TUTAJ10:05 229 nowych przypadków koronawirusa w Polsce

Żaden nie dotyczy Mazowsza.

8:40 Koronawirus w ośrodku dla cudzoziemców na Targówku

"Według stanu na 26 maja 2020 r. potwierdzono 32 przypadki zakażenia wirusem SARS-CoV-2 wśród mieszkańców ośrodka dla cudzoziemców na warszawskim Targówku" - poinformował we wtorek Urząd do Spraw Cudzoziemców. Osoby zakażone to obywatele Rosji narodowości czeczeńskiej.

Pierwsze przypadki stwierdzono 22 maja br. Dwie osoby są hospitalizowane, a pozostali zostali objęci izolacją lub kwarantanną.

W ośrodku dla cudzoziemców na Targówku mieszka obecnie 111 osób (38 dorosłych i 73 dzieci), które ubiegają się o ochronę międzynarodową w Polsce.

7:10 Sanepid opublikował szczegółowe dane z Mazowsza
Stan aktualny na 26.05, godz. 16.00

 • liczba osób aktualnie objętych kwarantanną domową/ (ostatnia doba): 16 658 / (1 528)
 • liczba osób aktualnie objętych izolacją domową / (ostatnia doba) 410/ (31)
 • liczba osób aktualnie objętych pobytem w izolatorium: 23
 • liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym / (ostatnia doba): 1 890/ (106)
 • liczba osób aktualnie hospitalizowanych z powodu podejrzenia zachorowania na COVID-19/ (ostatnia doba): 633/ (170)
 • liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim/ (ostatnia doba): 3 359/ (76)
 • liczba zgonów związanych z COVID-19 / (ostatnia doba): 2536/ (63)
 • liczba ozdrowieńców / (ostatnia doba): 1 626/(31)

Potwierdzone zachorowania na COVID-19 z ostatniej doby raportowania to 76 osób obu płci wykazane w powiatach: białobrzeski (2), kozienickim (1), legionowskim (1), otwockim (1), piaseczyńskim (4), płockim (1), pruszkowskim (1), sokołowskim (2), warszawskim (55), węgrowskim (1), wołomińskim (4), wyszkowskim (3).

Koronawirus w Warszawie i na Mazowszu. 26 maja 2020

17:35 76 nowych przypadków koronawirusa na Mazowszu

"Mamy 209 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem" - poinformowało Ministerstwo Zdrowia. 76 z nich dotyczy województwa mazowieckiego.

Liczba wszystkich przypadków koronawirusa w Polsce wzrosła do 22 074.

1 024 osoby zmarły.

17:00 Placówki wsparcia dziennego wznawiają działalność

Zgodnie z decyzją rządu, placówki wsparcia dziennego otwarto 25 maja - na nowych zasadach, z zachowaniem reżimu sanitarnego. W trosce o bezpieczeństwo podopiecznych i pracowników ośrodków, Warszawa przekazała środki ochrony indywidualnej i płyn do dezynfekcji - poinformował ratusz.

Na terenie Warszawy działa 71 placówek wsparcia dziennego, które prowadzą organizacje pozarządowe oraz 10 ognisk wychowawczych funkcjonujących w ramach Zespołu Ognisk Wychowawczych im. Kazimierza Lisieckiego „Dziadka”. Ośrodki opiekują się dziećmi i młodzieżą, zapewniają pomoc w nauce, organizują czas wolny oraz wspierają rozwój zainteresowań. Placówki współpracują z rodzinami swoich podopiecznych, szkołami oraz ośrodkami pomocy społecznej i specjalistami - każdego roku z ich pomocy korzysta średnio 1,8 tys. dzieci i młodzieży - czytamy w komunikacie.

– Tak jak w przypadku warszawskich żłobków i przedszkoli, priorytetem dla otwarcia placówek wsparcia jest zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży oraz kadrze opiekuńczej. W tym celu miasto dostarczyło do tych instytucji łącznie blisko 10 tys. maseczek, przyłbic, rękawiczek i fartuchów ochronnych oraz około 3 tys. litrów płynów do dezynfekcji – mówi Rafał Trzaskowski, prezydent m.st. Warszawy.

Aby zapewnić bezpieczeństwo, ograniczono liczbę podopiecznych w grupach, a opiekę zorganizowano tak, by opiekunowie i dzieci nie mieszały się między grupami. Rodzice nie mogą wchodzić do budynku, nie można też przynosić na zajęcia żadnych przedmiotów ani własnego jedzenia i napojów.

Teraz do ponownego otwarcia przygotowują się placówki wsparcia dla osób z niepełnosprawnościami oraz seniorów.

16:15 Briefing prasowy samorządowców13:15 Od 1 czerwca więcej pociągów Kolei Mazowieckich

Od przyszłego tygodnia podróżni będą mogli korzystać z dodatkowych pociągów KM:

 • 19325 relacji Warszawa Wschodnia 14:31 – Grodzisk Mazowiecki 15:19;
 • 93708 relacji Grodzisk Mazowiecki 5:40 – Zielonka 6:48;
 • 91750 relacji Zielonka 6:59 – Warszawa Zachodnia 7:34;
 • 10811 relacji Warszawa Wileńska 7:22 – Wołomin Słoneczna 7:45;
 • 10234 relacji Wołomin Słoneczna 7:42 – Warszawa Wileńska 8:05;
 • 93711 relacji Warszawa Zachodnia 15:20 – Wołomin Słoneczna 16:08;
 • 11778 relacji Tłuszcz 14:16 – Warszawa Wileńska 14:55;
 • 11663 relacji Warszawa Wileńska 17:40 – Tłuszcz 18:18;
 • 19205 relacji Warszawa Wileńska 17:50 – Tłuszcz 18:29.

Uruchomione zostaną także dodatkowe pociągi na odcinku trasy:

 • 93848 relacji Grodzisk Mazowiecki 15:37 – Mrozy 17:28 (nowy pociąg na odcinku Grodzisk Mazowiecki – Warszawa Zachodnia oraz Mińsk Mazowiecki – Mrozy);
 • 93851 relacji Warszawa Zachodnia 17:20 – Mrozy 18:31 (nowy pociąg na odcinku Mińsk Mazowiecki – Mrozy);
 • 93822 relacji Grodzisk Mazowiecki 17:46 – Mińsk Mazowiecki 19:17 (nowy pociąg na odcinku Warszawa Wschodnia – Mińsk Mazowiecki)
 • 93802 relacji Łowicz Główny 17:53 – Mińsk Mazowiecki 20:05 (nowy pociąg na odcinku Warszawa Wschodnia – Mińsk Mazowiecki);
 • 12790 relacji Wołomin Słoneczna 7:37 – Radom 11:47 (nowy pociąg na odcinku Wołomin Słoneczna – Warszawa Wschodnia);
 • 11756 relacji Tłuszcz 6:16 – Warszawa Wileńska 6:55 (nowy pociąg na odcinku Tłuszcz – Wołomin Słoneczna).

11:40 Pracownicy przedszkola zakażeni koronawirusem

"U 3 osób personelu testy na obecność koronawirusa dały wynik pozytywny" - poinformowała burmistrz Wołomina Elżbieta Radwan. Chodzi o przedszkole im. Pszczółki Mai w Duczkach. W związku z wynikami badań przedszkole na razie pozostanie zamknięte.

Dziś zostały otwarte pozostałe gminne przedszkola. "We wszystkich placówkach zostały wdrożone surowe wytyczne dotyczące bezpieczeństwa sanitarnego. Dziś dodatkowo zostały zdezynfekowane otwarte przestrzenie wokół placówek - podwórka i place zabaw" - poinformowała burmistrz.11:00

10:10 236 nowych przypadków koronawirusa

Łącznie koronawirusem zarażonych jest już 21 867 osób w Polsce. 1 013 osób zmarło.

Dane z Mazowsza (stan aktualny na 25.05, godz.16.00):

 • liczba osób aktualnie objętych kwarantanną domową/ (ostatnia doba): 15 953 / (1 471)
 • liczba osób aktualnie objętych izolacją domową / (ostatnia doba) 425/ (20)
 • liczba osób aktualnie objętych pobytem w izolatorium: 25
 • liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym / (ostatnia doba): 1 931/ (90)
 • liczba osób aktualnie hospitalizowanych z powodu podejrzenia zachorowania na COVID-19/ (ostatnia doba): 551/ (62)
 • liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim/ (ostatnia doba): 3 283/ (66)
 • liczba zgonów związanych z COVID-19 / (ostatnia doba): 253/ (6)
 • liczba ozdrowieńców / (ostatnia doba): 1 595/(11)

Potwierdzone zachorowania na COVID-19 z ostatniej doby raportowania to 66 osób obu płci wykazane w powiatach: garwolińskim (1), mińskim (1), otwockim (2), piaseczyńskim (2), radomskim (9), siedleckim (2), sochaczewskim (2), warszawskim (40), węgrowskim (1), wołomińskim (4), żyrardowskim (2).

Koronawirus w Warszawie i na Mazowszu. 25 maja 2020

18:02 Tylko 5 proc. uczniów poszło dziś do szkół w Warszawie

Po raz pierwszy od ponad 2 miesięcy uczniowie klas 1-3 mogli wziąć udział w zajęciach. Rodzice deklarowali, że od poniedziałku 25 maja w szkołach pojawi się 4766 dzieci, czyli 10,5 proc. ogółu uczniów. Ostatecznie w ławkach zasiadło 2382 uczniów. Czterech placówek nie udało się uruchomić z powodu braku uczniów – mimo wcześniejszych deklaracji rodziców. Do szkół wróciło dziś też 1675 nauczycieli i 2864 pracowników obsługi.

Aby zapewnić bezpieczeństwo pracownikom szkół podstawowych i uczniom klas I-III, stolica zakupiła ponad 51 tys. wielorazowych i 45 tys. jednorazowych maseczek, ponad pół miliona par rękawiczek i ponad 9 tys. przyłbic. Ponadto do placówek trafiło również ponad 700 dodatkowych dozowników i 44,6 tys. litrów płynu dezynfekującego. Placówki przed otwarciem zostały posprzątane, usunięto z nich zbędne sprzęty, których nie da się zdezynfekować.

CZYTAJ WIĘCEJ:

17:34 Nowy raport Ministerstwa Zdrowia

W swoim wieczornym raporcie Ministerstwo Zdrowia informuje o 66 nowych przypadkach koronawirusa w województwie mazowieckim. Spośród nich aż 40 dotyczy Warszawy (szczegóły raportu PSSE w Warszawie poniżej). Resort odnotowuje także pięć kolejnych zgonów w stolicy, a także jeden zgon w Siedlcach.

16:34 Liczba zakażonych w Warszawie przekroczyła 1000

40 nowych potwierdzonych przypadków koronawirusa w stolicy w ciągu ostatniej doby - wynika z nowego raportu Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. Tym samym łączna liczba zakażonych w samej tylko Warszawie przekroczyła dzisiaj 1000 osób.

 • liczba osób objętych kwarantanną domową / (ostatnia doba): 748 / (81)
 • liczba osób objętych izolacją domową / (ostatnia doba): 99 / (4)
 • liczba osób objętych pobytem w izolatorium: 0
 • liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym / (ostatnia doba): 446 / (28)
 • liczba osób hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19 / (ostatnia doba): 345 / (37)
 • liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim / (ostatnia doba): 1032 / (40)
 • liczba zgonów związanych z COVID-19 / (ostatnia doba): 91 / (5)
 • liczba ozdrowieńców / (ostatnia doba): 317 / (0)

14:50 Flixbus wznawia połączenia 28 maja

W czwartek "odmrażanie" swojej siatki połączeń rozpoczyna Flixbus. W autobusach będą obowiązywały specjalne środki bezpieczeństwa. - 28 maja chcemy uruchomić połączenia do 33 miast na 6 regularnych liniach. Będzie to 14 miast w Polsce, 18 miast w Niemczech i jedno miasto w Holandii - zapowiedział podczas poniedziałkowej konferencji prasowej Michał Leman, dyrektor zarządzający FlixBusa w Polsce i na Ukrainie. Wybrane lokalizacje dostępne są już w systemie rezerwacyjnym. Z Warszawy będzie można pojechać następującymi liniami:

 • 1261/N1261 Warszawa – Kraków – Zakopane
  Warszawa – Radom – Kielce – Kraków – Zakopane
 • N1320 Warszawa – Bonn
  Warszawa – Konin – Poznań – Berlin – Hanower – Dortmund – Bochum – Essen – Duisburg – Düsseldorf – Leverkusen – Kolonia Lotnisko – Bonn
 • 1322 Warszawa – Hamburg
  Warszawa – Poznań – Świebodzin – Berlin SXF – Berlin Sudkreuz – Berlin ZOB – Hamburg

CZYTAJ WIĘCEJ:

14:39 Urząd Pracy w Warszawie wznawia bezpośrednią obsługę interesantów

Urząd Pracy m.st. Warszawy uruchomił dziś możliwość bezpośredniej obsługi interesantów. W związku ze stanem epidemii bezpośrednia obsługa klientów, będzie odbywała się w ograniczonym zakresie, w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo warszawiaków. "W przypadku braku możliwości dokonania rejestracji jako osoba bezrobotna za pośrednictwem platformy praca.gov.pl rejestracja osobista będzie możliwa, ale wyłącznie po wcześniejszym umówieniu telefonicznym. Zachęcamy również do skorzystania z internetowego formularza rejestracji" - informuje Karolina Gałecka, rzeczniczka stołecznego ratusza. Dodatkowo, od poniedziałku, 25 maja, można osobiście składać wnioski i pisma w kancelariach Urzędu m.st. Warszawy, a działalność w zakresie pośrednictwa pracy wznawia Centrum Aktywizacji Zawodowej.

12:24 Ognisko koronawirusa w Szpitalu Wolskim

Ja podaje TVN Warszawa, w Szpitalu Wolskim w ubiegłym tygodniu wykryto aż 62 przypadki zakażenia koronawirusem. Chodzi o 33 pacjentów szpitala, a także 29 pracowników z personelu medycznego i pomocniczego. Pacjentów przewieziono do szpitala jednoimiennego MSWiA przy Wołoskiej, natomiast pracownicy przebywają na kwarantannie domowej. Szpital Wolski nie przyjmuje obecnie pacjentów, a jeden z oddziałów chorób wewnętrznych został zamknięty i przeprowadzana jest tam dezynfekcja - informuje stacja, powołując się na rzeczniczkę stołecznego ratusza. Częściowe otwarcie oddziału internistycznego planowane jest 28 maja.

11:24 Większość Polaków nie boi się wirusa. Inaczej jest w Warszawie

Polacy z każdym tygodniem coraz mniej boją się koronawirusa. Z badań przeprowadzonych dla onet.pl wynika, że stres z powodu COVID-19 opada na wsiach i w małych miastach. Zupełnie inaczej jest w dużych metropoliach, w tym w Warszawie.

CZYTAJ WIĘCEJ:

11:13 Obowiązek noszenia maseczek pozostanie w trzech województwach?

Dzisiaj lub jutro będziemy komunikowali od kiedy nie będzie obowiązkowe noszenie maseczek ochronnych w przestrzeni publicznej - poinformował w Polsat News minister zdrowia Łukasz Szumowski. Jednocześnie dodał, że w niektórych województwach ten nakaz może pozostać. - Mamy tak naprawdę trzy województwa który mają tak i wskaźnik powyżej jednego lub jeden gdzie być może trzeba się zastanowić czy nie pozostawić jednak tego obowiązku - wyjaśnił.

CZYTAJ WIĘCEJ:

11:06 Premier ogłosi kolejny etap znoszenia obostrzeń

W tym tygodniu premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Łukasz Szumowski ogłoszą wprowadzenie kolejnego etapu łagodzenia ograniczeń związanych z epidemią koronawirusa. Będą dotyczyły m.in. działalności kin, siłowni, klubów fitness. Będą mogły zostać otwarte w pierwszej połowie czerwca. W czerwcu możliwa jest też zgoda na organizowanie wesel, targów czy konferencji.

CZYTAJ WIECEJ:

Baseny otwarte od 6 czerca. Jak będzie wyglądało pływanie? C...

10:13 Nikt nie zmarł w ciągu ostatniej doby przez koronawirusa

Ministerstwo Zdrowia informuje o nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, jednocześnie podkreśla też, że w ciągu ostatniej doby nie odnotowano żadnego zgonu z powodu COVID-19.

Źródło:
TVN 24

9:30

8:55 Mazowiecki sanepid podał szczegółowe dane o zachorowaniach

Stan aktualny na 24.05, godz. 16.00:

 • liczba osób aktualnie objętych kwarantanną domową/ (ostatnia doba): 15 366 / (1 402)
 • liczba osób aktualnie objętych izolacją domową / (ostatnia doba) 400/ (22)
 • liczba osób aktualnie objętych pobytem w izolatorium: 25
 • liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym / (ostatnia doba): 2 017/ (20)
 • liczba osób aktualnie hospitalizowanych z powodu podejrzenia zachorowania na COVID-19/ (ostatnia doba): 566/ (110)
 • liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim/ (ostatnia doba): 3 217/ (20)
 • liczba zgonów związanych z COVID-19 / (ostatnia doba): 247/ (0)
 • liczba ozdrowieńców / (ostatnia doba): 1 584/(8)

Potwierdzone zachorowania na COVID-19 z ostatniej doby raportowania to 20 osób obu płci wykazane w powiatach: kozienickim (5), nowodworskim (1), piaseczyńskim (1), pruszkowskim (1), siedleckim (3), warszawskim (4), warszawskim zachodnim (1), węgrowskim (1), wołomińskim (1), wyszkowskim (1), żyrardowskim (1).

Koronawirus w Warszawie i na Mazowszu. 24 maja 2020

CZYTAJ WIĘCEJ:Czytaj także

`

`

Wideo

Komentarze 28

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

A
Andrzej

Szanowna Redakcjo, polecam zawsze aktualne wykresy dla woj. mazowieckiego. Śledzę od początku istnienia tej strony i zawsze mają pierwsi dane. https://koronawirusunas.pl/wojewodztwo-mazowieckie Można osadzić w waszym artykule, wiele by to pomogło. Pozdrawiam

A
Andrzej

Szanowna Redakcjo, polecam zawsze aktualne wykresy dla woj. mazowieckiego. Śledzę od początku istnienia tej strony i zawsze mają pierwsi dane. https://koronawirusunas.pl/wojewodztwo-mazowieckie Można osadzić w waszym artykule, wiele by to pomogło. Pozdrawiam

A
Agni

Cześć! Nazywam się Agnieszka, mam 23 lata. Chcę znaleźć mężczyznę do intymnych spotkań i komunikacji. Z przyjemnością odpowiem wszystkim, napisz do mnie na stronie randkowej, oto moja strona - loveto.one/agni

A
Agni

Cześć! Nazywam się Agnieszka, mam 23 lata. Chcę znaleźć mężczyznę do intymnych spotkań i komunikacji. Z przyjemnością odpowiem wszystkim, napisz do mnie na stronie randkowej, oto moja strona - loveto.one/agni

W
Weronika Sawpol

Platformy do oglądania filmów zwiększyły koszty wykupienia miesięcznego konta parokrotnie, czasami o 1000 procent.

https://www.eu-transport.pl/transport-a-koronawirus/

G
Gość

Serial „Szadź” dostępny na platformie VOD player

Player to nowa platforma wideo na żądanie, która umożliwia Ci oglądanie Twoich ulubionych seriali i filmów w dowolnym miejscu i czasie. W naszej ofercie posiadamy zarówno krajowe hity jak i zagraniczne nowości filmowe. Dodatkowo możesz obejrzeć kanały Na Żywo emitowane na antenie TVN lub topowe wydarzenia sportowe. Player dostępny jest na wielu urządzeniach – z Nami możesz włączyć swój ulubiony serial leżąc wygodnie na kanapie, ale też obejrzeć kanały na żywo w drodze do pracy!

https://bit.ly/vod-player

G
Gość

Wróżba przez internet lub na email w 60 minut odpowiedź

http://wrozkaagnieszka.pl

Szokująca prawda co ta wróżka przewidział na rok 2020

A
Agni

Cześć! Nazywam się Agnieszka, mam 23 lata. Chcę znaleźć mężczyznę do intymnych spotkań i komunikacji. Z przyjemnością odpowiem wszystkim, napisz do mnie na stronie randkowej, oto moja strona - loveto.one/agni

G
Gość
16 marca, 11:09, Gosc:

Nigdy nie pokazujcie tej zakazanej nie golonej mordy Trzaskowskiego, zygc sie chce na jego widok

18 marca, 20:09, AG:

nie rozumiem z jakiego powodu piszesz nazwisko tej mendy z duzej litery. Esbecki POmiot zostanie wylany na zbity ryj jeszcze przed uplywem kadencji a Warszawa uwolni sie od tej esbeckiej homo-junty!

24 marca, 21:12, Wawa:

Wsioki na wieś!!!!

21 kwietnia, 22:43, PIS to wszy:

Prawda jest taka ze PIS okrada wszystkich co pracuja i placa podatki zeby potem dac 500 plus tym z dziecmi, ktorych wieksza czesc jest tez w ten sposob okradana. Te pieniadze nie sa znikad, a juz napewno nie sa darami bogatego kleru katolickiego czy czlonków PIS. PIS robi sztuczny obieg kasy aby dać iluzje swoim durnym wyborcom ze dostaja cos za nic. Po co? Bo traktuje ich jako naiwne "mięso wyborcze." Dlatego ludzie po studiach glosuja na Kidawe.

Panie marszałku Grodzki jest Pan prawdziwym prezydentem i premierem tego kraju, jest pan natchnieniem tych wszystkich którzy chcą wolnośći i demokracji i ktorzy nie pozwola zeby Polska opuscila nasz liberalny, swiecki dom - Unie Europejska. Prędzej ten kraj zawali sie w otchłań wojny domowej i ruiny gospodarczej niz na to pozwolimy.

P
PIS to glizdy klerykalne
24 marca, 21:11, Warszawianka:

Zakazanej mordy???? I jeszcze większe inwektywy....czy to jest legalne? To jest prezydent miasta!!! PiS ustawa wprowadza zakaz ubliżania dudzie a tu tak???? Ja szanuje pana Trzaskowskiego i dobrze mu zycze

Prawda jest taka ze PIS okrada wszystkich co pracuja i placa podatki zeby potem dac 500 plus tym z dziecmi, ktorych wieksza czesc jest tez w ten sposob okradana. Te pieniadze nie sa znikad, a juz napewno nie sa darami bogatego kleru katolickiego czy czlonków PIS. PIS robi sztuczny obieg kasy aby dać iluzje swoim durnym wyborcom ze dostaja cos za nic. Po co? Bo traktuje ich jako naiwne "mięso wyborcze." Dlatego ludzie po studiach glosuja na Kidawe.

P
PIS to wszy
16 marca, 11:09, Gosc:

Nigdy nie pokazujcie tej zakazanej nie golonej mordy Trzaskowskiego, zygc sie chce na jego widok

18 marca, 20:09, AG:

nie rozumiem z jakiego powodu piszesz nazwisko tej mendy z duzej litery. Esbecki POmiot zostanie wylany na zbity ryj jeszcze przed uplywem kadencji a Warszawa uwolni sie od tej esbeckiej homo-junty!

24 marca, 21:12, Wawa:

Wsioki na wieś!!!!

Prawda jest taka ze PIS okrada wszystkich co pracuja i placa podatki zeby potem dac 500 plus tym z dziecmi, ktorych wieksza czesc jest tez w ten sposob okradana. Te pieniadze nie sa znikad, a juz napewno nie sa darami bogatego kleru katolickiego czy czlonków PIS. PIS robi sztuczny obieg kasy aby dać iluzje swoim durnym wyborcom ze dostaja cos za nic. Po co? Bo traktuje ich jako naiwne "mięso wyborcze." Dlatego ludzie po studiach glosuja na Kidawe.

G
Gość
24 marca, 21:11, Warszawianka:

Zakazanej mordy???? I jeszcze większe inwektywy....czy to jest legalne? To jest prezydent miasta!!! PiS ustawa wprowadza zakaz ubliżania dudzie a tu tak???? Ja szanuje pana Trzaskowskiego i dobrze mu zycze

24 marca, 21:15, Ja:

I ja również... Przystojny i miły człowiek. Przy tym otwarty na świat a nie jakiś zaściankowy pseudo patriota

Prawda jest taka ze PIS okrada wszystkich co pracuja i placa podatki zeby potem dac 500 plus tym z dziecmi, ktorych wieksza czesc jest tez w ten sposob okradana. Te pieniadze nie sa znikad, a juz napewno nie sa darami bogatego kleru katolickiego czy czlonków PIS. PIS robi sztuczny obieg kasy aby dać iluzje swoim durnym wyborcom ze dostaja cos za nic. Po co? Bo traktuje ich jako naiwne "mięso wyborcze." Dlatego ludzie po studiach glosuja na Kidawe.

G
Gość

Prawda jest taka ze PIS okrada wszystkich co pracuja i placa podatki zeby potem dac 500 plus tym z dziecmi, ktorych wieksza czesc jest tez w ten sposob okradana. Te pieniadze nie sa znikad, a juz napewno nie sa darami bogatego kleru katolickiego czy czlonków PIS. PIS robi sztuczny obieg kasy aby dać iluzje swoim durnym wyborcom ze dostaja cos za nic. Po co? Bo traktuje ich jako naiwne "mięso wyborcze." Dlatego ludzie po studiach glosuja na Kidawe.

G
Gość

Ogladaj już dziś filmy bez limitów.

Np. Psy 3 czy Gorący temat 2019....

https://filmvod.pl

Wystarczy założyć konto i je aktywować!

Płacisz raz 20 zł oglądasz dożywotnie!

Polecam jak najbardziej w tych trudnych czasach.

A
Agni

Cześć! Nazywam się Agnieszka, mam 23 lata. Chcę znaleźć mężczyznę do intymnych spotkań i komunikacji. Z przyjemnością odpowiem wszystkim, napisz do mnie na stronie randkowej, oto moja strona - loveto.one/agni

Dodaj ogłoszenie