reklama

Warszawa: Defilada 3 maja 2019 "Silni w Sojuszach" [ZDJĘCIA] Zobacz, jak wyglądała próba generalna przed wielką paradą wojskową

Sylwia DąbrowaZaktualizowano 
Próba generalna defilady wojskowej z okazji 3 maja Sylwia Dąbrowa
3 maja o godz. 14.00 na warszawskiej Wisłostradzie rozpocznie się defilada z udziałem m. in. żołnierzy Wojska Polskiego, żołnierzy wojsk sojuszniczych oraz funkcjonariuszy służb mundurowych. Defiladowym krokiem przemaszeruje prawie 2000 osób. Wśród polskich żołnierzy, policjantów, strażaków będzie defilować ponad 200 żołnierzy naszych sojuszników. Swój udział potwierdzili już m.in. żołnierze z Belgii, Czarnogóry, Chorwacji, Czech, Litwy, Łotwy, Portugalii, Słowacji, Włoch, Wielkiej Brytanii i USA.

Organizowana przez Ministerstwo Obrony Narodowej defilada to okazja do wspólnego świętowania obchodzonych w tym roku rocznic - 20. rocznicy przystąpienia Polski do NATO i 15. rocznicy członkostwa Polski w Unii Europejskiej.

Warszawa: Defilada 3 maja 2019 [ZDJĘCIA] Na Wisłostradzie w ...

Defiladę rozpocznie przelot statków powietrznych. Następnie przedefilują pododdziały piesze.

Jako pierwsi będą maszerować żołnierze i funkcjonariusze niosący trzy flagi bez drzewca: Rzeczypospolitej Polskiej, Unii Europejskiej i NATO. Następnie maszerować będzie Kompania Reprezentacyjna Wojska Polskiego. Za nią pójdą pododdziały reprezentujące Wojska Lądowe, Siły Powietrzne, Marynarkę Wojenną, Wojska Specjalne, Wojska Obrony Terytorialnej, Żandarmerię Wojskową oraz Inspektorat Wsparcia Sił Zbrojnych.

W dalszej kolejności przedefilują żołnierze reprezentujący jednostki i uczelnie wojskowe, w tym studenci Wojskowej Akademii Technicznej, Akademii Marynarki Wojennej, Akademii Wojsk Lądowych i Lotniczej Akademii Wojskowej.

W tym roku, po raz pierwszy, w defiladzie udział wezmą funkcjonariusze służb mundurowych. Zobaczymy pododdziały m. in. Policji, Służby Ochrony Państwa, Straży Marszałkowskiej, Lasów Państwowych i Straży Ochrony Kolei. Za nimi maszerować będą pododdziały piesze i poczty sztandarowe zagraniczne m.in. z USA, Rumunii, Chorwacji i Wielkiej Brytanii, pododdziały organizacji proobronnych i klas mundurowych.

Zima 30-lecia w Polsce, zasypie nas śnieg

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 4

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

polecam NEWS: 321: https://rudaslaska-ruda-slaska.blogspot.com/p/xx.html

PiS władza zdecydowała zrobić tą defiladę w Katowicach. Jest to o tyle dziwaczne, że cała ta defilada przejdzie po rondzie o nazwie 'jerzego ziętka'

i obok jego pomnika - czyli obok czegoś co jest (według IPN i obowiązującej ustawy) przestępstwem polegającym na istnieniu i propagowaniu / szerzeniu zakazanych "reliktów" z epoki komuny i PRL !!

Innymi słowy władze wolnej Polski tolerują i ignorują łamanie prawa przez władze Katowic i Śląska !! W rezultacie Wojsko Polskie będzie defilować po rondzie i obok pomnika stalinowskiego funkcjonariusza, kolesia 'bieruta' i innej czerwonej gadziny nasłanej tu do zaprowadzania zbrodniczego reżimu CCCP !!

Jakby ktoś nie zdawał sobie sprawy kim był ów 'ziętek' to tu jest sporo danych: http://jerzy-jorg-zietek.blogspot.com/

z
zyga

Jutro święto.Na posesji ul. Skarbowców33 wywieszono na maszcie szmatę.Zwolennik partii przewodniej[podobno]

K
Krzysiu

Wszyscy zapomnieli o najdzielniejszej formacji naszgo wojska zaraz po kapelanach

G
Gość

Qrffa co za parodia...

Dodaj ogłoszenie