reklama

Warszawa: CBA w stołecznym ratuszu. Agencji zabezpieczają dokumenty dotyczące awarii w Czajce i budowy spalarni

Jakub Oworuszko
Jakub Oworuszko
Zaktualizowano 
03.09.2019 warszawa most skłodowskiej curie<br><br>budowa mostu pontonowego na wisle<br>post awaryjny wojsko wojskowy pontonowy budowa stawianie awaria czajka scieki sciekow<br>n/z<br><br>fot.krystian dobuszynski/polska press
03.09.2019 warszawa most skłodowskiej curiebudowa mostu pontonowego na wislepost awaryjny wojsko wojskowy pontonowy budowa stawianie awaria czajka scieki sciekown/zfot.krystian dobuszynski/polska press Dobuszynski
Funkcjonariusze katowickiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego przeszukują Miejskie Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Warszawie, Urząd Miasta Stołecznego Warszawy oraz Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego. "Czynności mają na celu zabezpieczanie dokumentacji (w tym zapisów elektronicznych) dotyczącej inwestycji budowy i eksploatacji tzw. spalarni, a także związanej z wystąpieniem awarii w oczyszczalni Czajka” - informuje CBA.

Prowadzone przez CBA śledztwo dotyczy między innymi niegospodarności przy zajmowaniu się sprawami majątkowymi Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji polegającej na niewłaściwym nadzorze podczas przeprowadzania inwestycji w zakresie modernizacji i rozbudowy Oczyszczalni Ścieków Czajka w Warszawie.

- Prokuratura Regionalna prowadzi wielowątkowe i rozwojowe śledztwo m.in. w sprawie zrzutu ścieków do Wisły mającego miejsce od 28 sierpnia 2019 roku w Warszawie - wyjaśnia prok. Jacek Mularzuk z Prokuratury Regionalnej w Warszawie, podkreślając przy tym, że w toku postępowania przygotowawczego, w zakresie zrzutu ścieków do Wisły „badana jest kwestia spowodowania zagrożenia epidemiologicznego, zanieczyszczenia wody oraz zniszczenia w świecie roślinnym i zwierzęcym w znacznych rozmiarach”. Za to przestępstwo grozi do ośmiu lat więzienia.

"MPWiK deklaruje pełną gotowość i otwartość do współpracy z organami ścigania - Spółka i jej pracownicy ściśle współpracują z funkcjonariuszami CBA, jak i prokuraturą" - podaje miejska spółka.

Awaria w oczyszczalni Czajka: Ścieki z Warszawy płyną Wisłą do morza. Jeśli nic się nie zmieni, czeka nas katastrofa ekologiczna

Przypomnijmy: W sierpniu doszło do poważnej awarii kolektorów, którymi płynęły ścieki z lewobrzeżnej Warszawy do Czajki. Trzy tysiące litrów na sekundę - tyle warszawskich nieczystości trafiało przez kilka dni do Wisły. Zgodnie z decyzją rządu wojsko wybudowało tymczasowy rurociąg, który ma działać do połowy listopada. Trwa budowa nowego rurociągu.

POLECAMY W SERWISIE POLSKATIMES.PL:

Flesz - nowi marszałkowie Sejmu i Senatu, sukces opozycji

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 4

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

a czego tam szukają ? przecież niedawno prezydent Polski dziękował Bogu za tak wspaniałe wolne, uczciwe, przedsiębiorcze samorządy co wszystko dla okolicznych mieszkańców i ku chwale kraju, w przeciwieństwie do tych ruskich zdrajców z PRL co sprzedawali miasta okupantowi i robili same machlojki.

G
Gość

Bardzo dobrze. Przez ostatnie lata korupcja kwitnie od gmin po Warszawe. Lewe przetargi, kolesiostwo, reprywatyzacje, ktore dotycza rowniez nietykalnego kosciola, ktory rowniez powinnien placic podatki.

G
Gość

Niech zbadają ten przekręt. Rura, która powinna wytrzymać długie lata pęka po zaledwie kilku, a awaryjna sypie się po jednej dobie!

G
Gość

dopiero teraz weszło CBA ?

Dodaj ogłoszenie