Wariant brytyjski wywołuje ciche niedotlenienie. Uważaj na te objawy COVID-19

PDZ
Skutki cichego niedotlenienia mogą być bardzo poważne prowadzą bowiem do niedotlenienia narządów wewnętrznych. Co z kolei może spowodować udar czy tez zawał. W galerii przygotowaliśmy zestawienie najczęstszych standardowych objawów mogących świadczyć o niedotlenieniu. Sprawdź, na co szczególnie uważać. Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.
Skutki cichego niedotlenienia mogą być bardzo poważne prowadzą bowiem do niedotlenienia narządów wewnętrznych. Co z kolei może spowodować udar czy tez zawał. W galerii przygotowaliśmy zestawienie najczęstszych standardowych objawów mogących świadczyć o niedotlenieniu. Sprawdź, na co szczególnie uważać. Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE. Malwina Gadawa / Polska Press
Brytyjski wariant COVID-19 jest odpowiedzialny za niemal wszystkie przypadki zakażeń koronawirusem w naszym kraju. Jednym z jego najgroźniejszych objawów jest ciche niedotlenienie. Może ono prowadzić do niedotlenienia całego organizmu, w tym mózgu, a nawet do śmierci. Lekarze ostrzegają, jakie objawy powinny nas zaniepokoić.

FLESZ - 4 mln dawek szczepionki Pfizera wkrótce trafi do Polski

Brytyjski wariant koronawirusa wywołuje inne objawy infekcji, niż jego klasyczna odmiana. Jak zwracają uwagę lekarze podczas trzeciej fali o wile rzadziej u zakażonych obserwują takie objawy jak utrata węchu i smaku, gorączka czy kaszel.

Coraz więcej pacjentów trafia do lekarzy bezobjawowym niedotlenieniem. Osoby te twierdzą, że czują się dobrze, nie mają duszności i problemów z oddychaniem, ale wyniki ich badań mówią coś zupełnie innego. W trakcie diagnostyki okazuje się bowiem, u nich destrukcję tkanki płucnej czy też zapalenie płuc.

Konsekwencje wspomnianego zjawiska mogą być bardzo niebezpieczne. Wysoki poziom niedotlenia może wywołać trwałe zmiany w organizmie, a nawet prowadzić do śmierci.

Lekarze przestrzegają że trafia do nich coraz więcej młodych pacjentów u których saturacja spadła poniżej 80 proc. a mimo to byli oni tego nieświadomi. Jedyne objawy jakie odczuwali to zmęczenie czy osłabienie. Nie zauważyli natomiast żadnych symptomów
mogących świadczyć o tym, że występują u nich objawy charakterystyczne dla chorób obturacyjnych.

Chodzi o takie objawy jak: krótkość oddechu, ucisk w klatce piersiowej czy też niemożność zaczerpnięcia głębokiego oddechu.

Medycy przestrzegają, że u młodych pacjentów ryzyko wystąpienie cichego niedotlenienia, które nazywa jest również syndromem "happy hypoxia" czy też ukrytej hipoksji.

Skutki cichego niedotlenienia mogą być bardzo poważne prowadzą bowiem do niedotlenienia narządów wewnętrznych. Co z kolei może spowodować udar czy tez zawał.

W galerii przygotowaliśmy zestawienie najczęstszych standardowych objawów mogących świadczyć o niedotlenieniu. Sprawdź, na co szczególnie uważać. Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Materiał oryginalny: Wariant brytyjski wywołuje ciche niedotlenienie. Uważaj na te objawy COVID-19 - Gazeta Krakowska

Wróć na i.pl Portal i.pl