Waldy Dzikowski: Jesienne wybory będą dla PO walką o...

  Waldy Dzikowski: Jesienne wybory będą dla PO walką o wszystko [ROZMOWA]

  Paulina Jęczmionka

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Waldy Dzikowski jest posłem Platformy Obywatelskiej od 2001 roku

  Waldy Dzikowski jest posłem Platformy Obywatelskiej od 2001 roku ©Grzegorz Dembinski

  Z Waldym Dzikowskim, posłem Platformy Obywatelskiej od 2001 r., który ma startować do Sejmu z trzeciego miejsca poznańskiej listy, rozmawia Paulina Jęczmionka.
  Waldy Dzikowski jest posłem Platformy Obywatelskiej od 2001 roku

  Waldy Dzikowski jest posłem Platformy Obywatelskiej od 2001 roku ©Grzegorz Dembinski

  SPRAWDŹ NOWĄ STRONĘ GŁOSU WIELKOPOLSKIEGO! KLIKNIJ!  Trzecie miejsce na liście wyborczej dla posła, który w kolejnych wyborach zdobywał w Poznaniu najwięcej głosów. Jest Pan zadowolony?
  Waldy Dzikowski
  : Nie chodzi o moje zadowolenie. Byłem już na trzecim miejscu cztery lata temu. Nie obraziłem się ani wtedy, ani teraz. To było świetne doświadczenie, bo wcześniej trzykrotnie byłem jedynką.
  I tak do końca nie wiedziałem, ile ona jest warta – czy przynoszę jakieś głosy Platformie, czy tylko korzystam z pierwszego miejsca. Wybory w 2011 r. pokazały, że ludzie jednak szukają mojego nazwiska. Dostałem blisko 55 tys. głosów.

  Mimo to, dostał Pan teraz trzecie miejsce, a we wstępnych przymiarkach mowa była o piątym.
  Waldy Dzikowski
  : Nie obrażam się na takie rzeczy. Poradzę sobie z trzeciego miejsca. Przypominam tylko, że jesteśmy w bardzo trudnym czasie, jednym z najważniejszych momentów w historii PO. Tu żadne własne ambicje nie powinny grać roli. Tylko czysta kalkulacja – kto daje największe szanse PO.

  I Pana zdaniem listy w regionie nie są dobrze ułożone.
  Waldy Dzikowski
  : Jedynka - na każdej liście – nie może walczyć tylko o siebie. Ona ma już handicap. Znając swoją wartość, powinna promować innych kandydatów. Ma wygrać cała lista. Przy obecnym układzie poznańskiej listy tak nie będzie.

  Rafał Grupiński nie będzie promował innych?
  Waldy Dzikowski
  : Raczej będzie chciał udowodnić, że jest lepszy ode mnie. A to nie jest dobre. Jesteśmy ogólnokrajowymi, rozpoznawalnymi politykami. Nie powinniśmy więc być na jednej liście.

  To może Pan powinien znaleźć się w innym okręgu?
  Waldy Dzikowski
  : Tutaj spędziłem całe swoje życie. I po wyborczych wynikach widać, że ludzie raczej woleliby mnie właśnie tu. Rafał jest w Poznaniu od niedawna. Wcześniej startował w okręgu kalisko-leszczyńskim. Korzenie rodzinne ma w pilskim. A dodatkowo, jest silnie związany zawodowo z Warszawą.

  Czyli powinien otworzyć listę pilską, gdzie zabraknie Adama Szejnfelda?
  Waldy Dzikowski
  : Nie sugeruję tego. Ja natomiast nie mam nawet kuzyna w innych okręgach. Na barkach Rafała Grupińskiego spoczywa duża odpowiedzialność w tak trudnym czasie. Liczyłem, że weźmie pod uwagę wszystkie czynniki i wybierze wariant optymalny, zespołowy. Te listy takie nie są.

  1 3 »

  Czytaj treści premium w Polsce Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (34)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  gra zespołowa

  rozbawiony (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 2

  Protasiewicz potrafił dogadać się ze Schetyną a Waldemu źle z Rafałem...ot,zgoda po poznańsku ;-)

  A ja zapytam; po co Poznaniowi 17 [lol] kadencja Waldiego skoro i tak nie zostanie ministrem?...rozwiń całość

  Protasiewicz potrafił dogadać się ze Schetyną a Waldemu źle z Rafałem...ot,zgoda po poznańsku ;-)

  A ja zapytam; po co Poznaniowi 17 [lol] kadencja Waldiego skoro i tak nie zostanie ministrem?
  Nawet szefem klubu PO nie został choć popierał go ponoć sam Przewodniczący

  Taki ogólnopolski polityk a przeskakują go po kolei wszyscy; Zdrojewski,Biernat,Protasiewicz...
  Ale jak widać ma ambicję medialną, żeby Pani Premier zesłała przewodniczącego regionu (który przecież wygrał demokratyczne wybory w regionie) gdzieś na prowincję...zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  PO PO tylko pustka

  podatnik (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7

  Z przykrością muszę stwierdzić, ze walka PO będzie o nic/pustkę bo to PO sobie zostawią!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Gazeta Wyborcza cenzuruje internet

  adonis (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3

  Gazeta Wyborcza cenzuruje internet
  Nasz wczorajszy post (patrz poniżej) pokazujący prawdziwy przebieg rozprawy w sprawie tzw. czyścicieli, ukazujący kłamstwa, manipulacje i nieprawdziwe opinie...rozwiń całość

  Gazeta Wyborcza cenzuruje internet
  Nasz wczorajszy post (patrz poniżej) pokazujący prawdziwy przebieg rozprawy w sprawie tzw. czyścicieli, ukazujący kłamstwa, manipulacje i nieprawdziwe opinie formułowane przez - obecnego wszak na sali - kłamczucha z lokalnego tabloidu Tomasza Nyczka, został przez Gazetę Wyborczą usunięty z forum, gdzie zamieścił go nasz czytelnik w formie komentarza.
  Nie od dziś wiadomo i nie my pierwsi o tym piszemy, że forum poznańskiej Gazety Wyborczej to najbardziej zmanipulowane forum w mieście, manipulacje narastają gdy pojawiają się teksty Piotra Żytnickiego, negatywne komentarze są wyrzucane, a lajki przyznawane odwrotnie. Gazeta Wyborcza specjalizuje się wszak w fałszowaniu rzeczywistości, podburzania opinii publicznej, pisaniu nieprawdy, szczuciu na niewygodne osoby i w szerzeniu mowy nienawiści.
  "Pipi Pończoszanka"
  Na koniec, żeby nie było tak smutno podzielimy się jeszcze jednym wrażeniem - tym razem modowym - z wczorajszej rozprawy sądowej. Znana poznańska celebrytka, mecenas, doktor Agnieszka Rybak-Starczak, której kreacje zachwycały nas już wielokrotnie, tym razem przeszła samą siebie. To już nie był jej zwykły "glamour z lumpeksu dla górali", tym razem wystąpiła w sterczących kitkach. Wyglądała jak PIpi Pończoszanka, której kitki uroczo merdały gdy podskakiwała żądając aresztowania niewinnego świadka, za to że nie stawił się na rozprawie, na którą nie dostał zawiadomienia. Patrząc na nią, trudno było nie parsknąć śmiechem na sali rozpraw. Następnym razem sąd powinien zwrócić uwagę pani mecenas, że tak swobodna kreacja narusza powagę sądu i rozprasza świadków.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  i znow WALDI

  aGNIESZKA Z KLANU (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 9 / 3

  I znow "Glos" reklamuje Waldiego, choć ten jest (będzie?) dopiero trzeci na liscie. Dlaczego redakcja nie rozmawia z liderem? Albo z kobieta? Bo nie lowia ryb z red . naczelnym? A Waldi lowi. I ze...rozwiń całość

  I znow "Glos" reklamuje Waldiego, choć ten jest (będzie?) dopiero trzeci na liscie. Dlaczego redakcja nie rozmawia z liderem? Albo z kobieta? Bo nie lowia ryb z red . naczelnym? A Waldi lowi. I ze szczupakiem pozuje. Kto poszuka ten znajdzie fotke z rybka, a także informacje jakie to grube ryby wspieraja sie nad jeziorem, nie tylko Lusowskim. I jak przy "whisky" intrygują jak pozbyć się rywali z własnej listy wyborczej. Waldi po prostu MUSI wygrac te wybory, bo niestety ukrywa się za immunitetem poselskim przed wiezieniem. I najwyrazniej brat prokurator (glowny ekspert "Glosu", gdy trzeba cos "sprokurować") mu nie moze pomoc. Smutne, ze to nie przeszkadza ani szefom tej gazety, ani liderom PO, którzy najwyrazniej musza (bo Waldi jest politykiem ogolnoswiatowym) umiescic go na liscie. A on jeszcze gryzie reke, ktora go karmi. Ludzie maja na niego glosowac i już. Bo "Glos", glowny obronca moralności rozumianej inaczej, tego chce. I będzie go promować, nie licząc się z opinia publiczna i zwykla przyzwoitoscia. A fe, panie Waldi!!!! A fe panie Pawlowski (szef Glosu, jeśli kto nie wie).zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Wybory o wszystko

  Joo (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 12 / 4

  Albo sejm albo Rawicz.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ale sie im POd dupa pali

  kasienka (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 15 / 1

  .... i cienko spiewaja!


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  "pisiory" śpiewają już ?

  anty POPIS (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 15

  a Twoje "mohery" już głośno pieją kasienko ,to będzie tragedia jeżeli "pisiory" wygrają ,ludziska w Polsce to mądrzy ludzie i nie chcą chodzić w moherach ,na to liczę....


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  POwski zascianek

  kasienka (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 12 / 2

  intelektualna nedza, zlodziejstwo, arogancja, niekompetencja, tepota, zle ubrana prowincja "europki" odplywaja na tratwach w niebyt historii.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  oj Walduś

  pamiętliwy (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 9 / 3

  Kiepsko zapowiada się dalsza twoja rola, bo na......Solnej już łapska zacierają.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  powrócisz tu ?

  anty POPIS (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 13 / 2

  Waldy tylko nie wracaj do nas do Tarnowa Pdg. nie rób nam na złość ,załatw sobie coś w Wawie i tam znoś złote "jaja" ....szkoda Ciebie ,masz mózg "wyprany" i u nas tylko byś "zamącił" ...pozdrawiam...rozwiń całość

  Waldy tylko nie wracaj do nas do Tarnowa Pdg. nie rób nam na złość ,załatw sobie coś w Wawie i tam znoś złote "jaja" ....szkoda Ciebie ,masz mózg "wyprany" i u nas tylko byś "zamącił" ...pozdrawiam Twój wierny przeciwnik !!!zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Waldy to ....

  wirski (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

  .... typowo polskie imię :/
  Więcej takich przefarbowanych "patriotów", a będzie się żyło dostatniej...

  Komu?

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  mam was w d.u.p.i.e.

  won z Platwusami (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 17 / 3

  Czy poznaniaki nie widza , że Wdali , Grupiński z oczkiem Klan Ganowiczów i całe PO robią was w CIULA, traktują jak debili..
  Im chodzi tylko o KASE KASE KASE i znajomosci dla swych bliskich!!!!...rozwiń całość

  Czy poznaniaki nie widza , że Wdali , Grupiński z oczkiem Klan Ganowiczów i całe PO robią was w CIULA, traktują jak debili..
  Im chodzi tylko o KASE KASE KASE i znajomosci dla swych bliskich!!!! Rozpoczął się wyścig do koryta. H..u..jje znów będą obiecywać i w konia robić poznaniaków. heheh .
  Waldi wypierdalaj do Tarnowa. ZNÓW masz z mało kasy.
  Weź ze osobą Grupińskiego, pudernice Szydłowską, Rajewicz i Rotnicką pijaczyny pierdolone i i kupe radnych konfidentów, kombinatorów. Tych co stolki grzeją.Tak jak przed laty mgr Qulturoznastwa nijaki P. Waśko z PO były poseł jednej kadencji na SEJM , a obecnie dyr dep eduk. Urzędu Marszałkowskiego. Przybył z Wiochy i mimo, że słoma mu wychodzi to pana struga ups udaje ... No in klan Ganowiczów Joanna i Grześ .. TYŻ z od Platwusówzwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  "Ja natomiast nie mam nawet kuzyna w innych okręgach"

  olaboga (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 9

  "Ja natomiast nie mam nawet kuzyna w innych okręgach" - bóle egzystencjalne polskiej klasy politycznej. A ePISkopat wcale nie jest mniej rodzinny, oni są tak samo za rodziną :(

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo